Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Якість емпірічного дослідження » (ID:33501)

| Размер: 20 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Надійність шкали. 4
2. Методи контролю надійності соціологічної інформації. 6
3. Статистичні показники надійності соціологічної інформації 10
Висновки 13
Література 14Вступ
Якість соціологічного дослідження в значній степені залежить від його кінцевого етапу – етапу обробки та аналізу даних, що отримані в ході опитування. В цьому випадку дуже гостро постає питання надійності інформації, тому що помилка при обчисленні або інтерпретації інформації може звести нанівець усю попередньо проведену роботу. Поняття надійності соціологічної інформації є досить невизначеним і залежить від багатьох моментів методологічного і методичного обґрунтування дослідження, якості проведення обробки результатів. Особливе значення при цьому надається вибору шкал і їх надійності, а також методам контролю надійності соціологічної інформації і статистичним показникам надійності.
Висновки
Таким чином, показники надійності залежать від шкали вимірювання (номінальна, порядкова або метрична), від вимірюваного показника (значення ознаки, впорядкування, функція від значень ряду ознак і т. п.) і від способу контролю помилок, тобто від способу отримання інформації про помилки. Все це дуже ускладнює картину і не дозволяє звести всі показники надійності в струнку систему.
Методи підвищення надійності соціологічної інформації надають можливість встановити степінь надійності або відповідності результатів дослідження, які отримані при повторному застосуванні тієї ж самої методики і техніки в аналогічних умовах. Крім того, вони дають можливість встановлювати не тільки степінь взаємозв’язку і взаємовиведення змінних і індикаторів, але й степінь їх відповідності емпіричним даним, що отримані в ході соціологічного дослідження.

Литература
Література
1. Айвазян С.А., Мхитарян В.С. Прикладная статистика и основы эконометрики: Учебник. – М., ЮНИТИ, 1998. – 1022с.
2. Городяненко В.Г., Гілюн О. В., Демічева А. В., Легеза С. В., Липовська Н. А. Соціологія: Підручник. – К., ВЦ "Академія", 2006. — 544с.
3. Девятко И.Ф. Методы социологического исследования: Учеб. пособие. – М., Книжный дом "Университет", 2002. – 295с.
4. Дж. Гласс, Дж. Стэнли Статистические методы в педагогике и психологии. – М, Форест, 2002. – 345 с.
5. Кулєшков Ю.В, Аулін В.В, Петренко М.М., Саловська Л. В., Олійник А. А. Статистичні методи обробки та аналізу економічних даних: Навч. посібник. – Кіровоград, КДТУ, 2003. – 137с.
6. Леоненко М.М., Мішура Ю.С., Пархоменко В.М., Ядренко М. Й. Теоретико-ймовірнісні та статистичні методи в економетриці та фінансовій математиці: Учбовий посібник. – К., 1995. – 380с.
7. Паніотто В.І., Максименко В.С., Харченко Н.М. Статистичний аналіз соціологічних даних / Київський міжнародний ін-т соціології. — К., Видавничий дім "КМ Академія", 2004. – 269с.
8. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
9. Соціологія: короткий енциклопедичний словник. (уклад. В.І. Волович та ін.) – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
10. Сурмин Ю.П., Туленков Н.В. Методология и методы социологических исследований: учебное пособие. – К., МАУП, 2000. – 304 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Формування споживчих властивостей рослинної олії та оцінка якості продукції різних виробників
 • Якість та стійкість до зберігання фруктів
 • Формування споживчих властивостей майонезів. Оцінка якості продукції різних товаровиробників
 • Вплив сировини та технології виготовлення на формування якості м’яких меблів за матеріалами фабрики
 • Оцінка конкурентної спроможності туристичного підприємства
 • Управління якістю продукції на підприємстві
 • Людські ресурси ЛПЗ (Лікувально-профілактичних закладів) сутність, ефективність використання
 • Економіка підприємства
 • Контрольна з маркетингу. Анкетування
 • Якість та конкурентоспроможність підприємств. Шляхи підвищення якості
 • ЯКІСТЬ ПРОДУКЦІЇ ТА ЇЇ ОЦІНКА
Cгенерировано за 0.018288 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів