Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Культура як відтворення самої людини» (ID:33038)

| Размер: 20 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. Культура як відображення людської діяльності. 4
2. Становлення нового образу людини в сучасній культурі. 9
Висновки 14
Література 15



Вступ
Культура є найширшим поняттям, що існує відносно людського суспільства та відображає результати його діяльності. Людство є певною „третьою силою”, яка разом з Природою та Богом, перетворює дійсність, надає їй змін. Однак, якщо Природа і Бог реалізує в своїх творіннях (а тому числі і в Людині) таємничий світ своїх задумів, то Людина реалізує в продуктах своєї діяльності саму себе. Те, що виготовляється людськими руками і розумом, бере натхнення та інтелектуально-духовний матеріал із середини єства Людини та становиться певним зліпком його внутрішньої сутності.
Людство за час свого існування створило багато такого, чим можна одночасно і пишатися, і навпаки – соромитися. Найбільшим збитком, що нанесли люди самі себе – це знищення природи на планеті, порушення екології. Серед здобутків людства – утворення філософії, релігії, моралі, видів мистецтва. Під питанням залишаються: науково-технічний прогрес і зовнішні ознаки цивілізації – такі як комфорт, техніко-побутова влаштованість повсякденного життя. Все частіше сьогодні лунають голоси, що технічний розвиток цивілізації руйнує природу, фізично губить людину і духовно збіднює її, відчужує від інших людей. Однак, в усіх цих – і поганих, і добрих – витворах людського розуму та волі можна прослідкувати та проаналізувати ті збуджувальні мотиви, які спонукають людину до тієї чи іншої діяльності, становлячись відображенням її прагнень та бажань. В результатах своєї діяльності людина відтворює сама себе, а неоднозначність їх оцінки свідчить про суперечливість натури людини, відображає в ній єдність та боротьбу протилежностей, про що й піде мова в цієї роботі.
Висновки
Культура за своїм визначенням та сутністю є організованою, це є своєрідний механізм організації людських емоцій, пам'яті, вчинків, думок, механізм впорядковування людського життя, перетворення її в осмислене ціле. Бажання та думки людини, навіть самі, здавалося б, прості й примітивні, не спричиняють за собою автоматичних дій. Вони в тому або іншому ступені пропускаються через механізм культури, осмислюються. Найпростіша споживацька життєва орієнтація і найскладніше, витонченіше естетичне переживання оформлені в певну культурну парадигму – цілісності життя, повноти буття, збігу бажання і значення.
Первинна, початкова культурна оформленість людських бажань створює можливість для "культурної облаштованості" людського життя. Подальша реалізація онтологічної потреби може йти по шляху "розширеного відтворення" життєвого світу своїх бажань, розбіжності бажання і значення, або по шляху пошуку значення, трансформації пошуків значення.
Жодна людина не може жити поза культурою, але форми його культурного буття можуть бути різні. Культура здатна надати людині справді безмежні можливості для вибору, тобто для реалізації її свободи. У поняттях окремої людини практично безмежна кількість видів діяльності, яким вона може себе присвятити. Однак кожен професійний вид діяльності – це узагальнений досвід попередніх поколінь, тобто культура в широкому розумінні цього слова.

Литература

Література
1. Абрамович С.Д., Тілло М. С., Чікарьова М.Ю. Культурологія: Навч. посібник. – К., Кондор, 2005. – 352с.
2. Білик Б.І. Культурологія: Навч. посібник. – К., КНИГА, 2004. – 408с.
3. Бодак В. А. Релігія і культура: взаємодія та взаємовплив. – К., Коло, 2005. – 306с.
4. Быстрицький Е.К. Бытие человека в культуре. – К., Наукова думка, 1992. – 174с.
5. Людина і культура в умовах глобалізації: Збірник наукових статей / Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України; Благодійна організація "Центр Практичної філософії" / В.С. Лук'янець (ред.кол.) – К., Видавець ПАРАПАН, 2003. – 397с.
6. Мец И Б. Будущее христианства: по ту сторону буржуазной религии // Вопросы философии. – 1990. – № 9. – С. 22 – 30.
7. Постмодернизм и культура (материалы "круглого стола") // Вопросы философии. – 1993. – № 3. – С. 18 – 25.
8. Рерих Н. К. Избранное. – М., Просвещение, 1979. – 544 с.
9. Рерих Н.К. Человек и природа. – М., Международый Центр Рерихов, 1994. – 111с.
10. Рорти Р. Философия и будущее // Вопросы философии. – 1994. – №6. – С. 23 – 32.
11. Тюрменко І. І., Буравченкова С. Б., Рудик П. А., Береговий С. І., Кобилянський Є. Е. Культурологія: теорія та історія культури: Навчальний посібник. – К., Центр навчальної літератури, 2005. – 368с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Гарантії прав і свобод людини і громадянина
  • Контрольна з культури
  • Культурні фактори формування особистості
  • Відтворення його типи і форми
  • Основи економічних теорій
  • Відтворення емотивності художнього і публіцистичного тексту засобами мови перекладу (семантика стилістика)
  • Культура ділового спілкування
  • Принцип свободи людини в Конституції України
  • Вплив християнства на формування культури Середньовіччя
  • Новий образ світу та людини, виявлені культурою ХХ століття
  • Фізична культура як вид культури суспільства
Cгенерировано за 0.920798 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...