Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...
12 Тема: Україна в ХІХ столітті
| Размер: 20 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ. 4
РЕФОРМИ 60 – 70 РОКІВ В ХІХ СТОЛІТТІ. 4
2. НАЦІОНАЛЬНЕ ВІДРОДЖЕННЯ ТА СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 7
3. ПОЛІТИКА АВСТРІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ЩОДО УКРАЇНСТВА 10
4. ВИЗВОЛЬНИЙ РУХ НА ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЛЯХ 13
Висновки 16
Список використаної літератури 17


Вступ
В усій Європі XIX ст. неподільно панував консерватизм, але в жодній державі він не виявлявся з такою очевидністю, як в Австрії та Росії – двох імперіях, де проживали українці. Для них, як і для інших підданих, життя й свідомість підпорядковувалися принципам авторитарності, покори, суспільного порядку й традиціоналізму. На зміни в будь-якій їхній формі дивилися з великою підозрою. Однак нові ідеї, суспільні сили, економічні відносини, що поширювалися Європою, проникали й в австрійські та російські володіння попри енергійні зусилля стримати їх. Із зростанням внутрішнього та зовнішнього тиску Габсбурги й Романови розуміли, що старі порядки не можуть лишатися незмінними. Це породжене кризою усвідомлення поклало початок ері великих реформ — спочатку в Австрії, а потім і в Росії. Реформи ці особливо сильно позначилися на українцях, поза як вони належали до найбільш пригноблених підданих обох імперій.
Висновки
Українці у ХІХ столітті впритул наблизились до питання вирішення своєї національної самостійності. Ці процеси розпочалися на початку віку з невеликих, в основному, культурно-мовних намагань невеликого колу осіб з числа культурних та наукових діячів, відродити минулу духовну спадщину українського народу, а закінчилися напередодні наступного століття потужними соціально-політичними рухами як на Західній Україні, так і на Наддніпрянщині.
По різному йшли українці, розділені кордонами імперій, до відродження свого розуміння як самобутньої нації. За часи жорстокої імперської політики багато чого було забуто і втрачено. Більшого успіху добилися українське населення західних земель. Завдяки самовідданої боротьби, часом і зі зброєю в руках, вони скоріше, ніж наддніпрянці, вибороли розкріпачення і визнання себе як окремого європейського народу.

Литература Список використаної літератури

1. Алексєєв Ю.М., Вертегел А.Г., Даниленко В.М. Історія України: Навч. посіб. – К., Каравела, 2004. – 255c.
2. Верстюк В. Ф., Гарань О. В., Гуржій О. І., Даниленко В. М., Євтух В. Б. Історія України: Навч. посібник / В.А. Смолій (ред.). – К., Альтернативи, 1997. – 416с.
3. Голобуцький О., Кулик В. Український політичний рух на Наддніпрянщині кінця ХІХ – початку ХХ століття: Дослідження. – К., Смолоскип, 1996. – 124с.
4. Грушевский М.С. Очерк істории украинского народа. – К., Лыбидь, 1991. – 399с.
5. Грушевський М. Хто такі українці і чого вони хочуть. – К., Знання, 1991. – 240с.
6. Декабристи в Україні: Дослідження й матеріали / Інститут історії України НАН України; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка / В.А. Смолій (голова проекту ). – К., 2003. – 202с.
7. Жуковський А., Субтельний О. Нарис історії України. – Львів, НТТШ, 1993. – 230с.
8. Котляр М., Кульчицький С. Шляхами віків: довідник з історії України. – К., Україна, 1993. – 380с.
9. Крушинський В.Ю., Левенець Ю.А. Історія України: події, факти, дати. – К., Зодіак-Еко, 1993. – 176с.
10. Музиченко П.П. Історія держави і права України / Навч. посіб. – К. Знання, 2000. – 662 с.
Просмотр
Просмотр Просмотреть с сайта...
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...