Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Арбітражний процес» (ID:7955)

| Размер: 17 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.09.2005 | Код продавца: 1 |
СодержаниеВаріант 2
Зміст
1. Склад учасників арбітражного процесу. Поняття та правове становище сторін, їх права та обов'язки 4
2. Завдання 10
Література 18


2. Завдання
Вищим арбітражним судом України порушено справу за
позовом ЕЛТ «Ковільсільмаш» на Державну комісію з цінних паперів та
фондового ринку про спонукання здійснити реєстрацію випуску акцій.
Позивачем заявлено вимоги про спонукання здійснити реєстрацію випуску акцій, проведеного у зв'язку із індексацією балансової вартості основних фондів та збільшенням статутного фонду шляхом додаткового випуску акцій без зміни їх номінальної вартості, оскільки в такому випадку випуск акцій реєструється без інформації про їх випуск, чого незаконно вимагає Комісія в листі № 11/7 від 03.01.97.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що в реєстрації випуску акцій відмовлено через недотримання позивачем вимог чинного законодавства.
Дослідивши матеріали справи та пояснення представників сторін, арбітражний суд встановив таке.
У зв'язку з проведенням індексації балансової вартості та збільшенням статутного фонду ВАТ «Ковельсільмаш» шляхом додаткового випуску акцій позивач 4 листопада 1996 року звернувся із заявою до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про реєстрацію випуску акцій.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку в листі № 11/7 від 03.01.97 р. відмовила в реєстрації випуску акцій у зв'язку з тим, що одночасно слід проводити реєстрацію інформації про випуск акцій, попередньо сплативши державно мито за проведення реєстрації.
Позивач, посилаючись на те, що згідно з Указом Президента України від 06.05.96 р. № 310/96 «Про внесення змін до Указу Президента України №812 від 18 грудня 1994 року» додатково випущенні в зв'язку з індексацією основних фондів акції розподіляються серед акціонерів відповідного акціонерного товариства пропорційно їх частці у статутному фонді цього товариства і не пропонуються для відкритого продажу, тобто їх не призначено для розміщення між юридичними особами і громадянами, коло яких заздалегідь визначити неможливо, вважає, що він не зобов'язаний подавати на реєстрацію інформацію про додатковий випуск акцій.
Арбітражний суд вважає такі твердження позивача безпідставними.
Згідно зі статтею 22 Закону України «Про цінні папери та фондову біржу», якщо подані для реєстрації акції підприємств пропонуються для відкритого продажу, тобто їх призначено для розміщення між юридичними особами і громадянами, коло яках заздалегідь визначати неможливо, то емітент зобов'язаний подати реєструючому органу також інформацію про випуск цих цінних паперів. Порядок реєстрації випуску акцій, а також інформації про їх випуск визначаться Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до статей 25, 28 Закону України «Про господарські товариства» акції відкритого акціонерного товариства підлягають відкритому обігу, можуть продаватися власником або держателем іншим особам, а тому коло таких осіб заздалегідь визначати неможливо.
Тимчасовим положенням про порядок збільшення статутного фонду акціонерного товариства у зв'язку з індексацією основних фондів, затвердженим Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку наказом № 210 від 20.09.96 p., встановлено, що для збільшення статутного фонду акціонерне товариство складає, реєструє в Комісії та публікує інформацію про додатковий випуск акцій.
Згідно з тимчасовим положенням про порядок реєстрації випуску акцій і облігацій підприємств та інформації про їх випуск, затвердженим Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку наказом № 210 від 20.09.96 р., для реєстрації випуску цінних паперів емітент подає баланс, фінансовий звіт, довідку про фінансовий стан за останній фінансовий рік, підтверджені аудитом.
Позивач цих вимог не дотримався, тому в позові слід відмовити.
Спираючись на викладене та керуючись статтями 82—84 Арбітражного процесуального кодексу України, арбітражний суд постановив:
У позові відмовити.
Судова колегія з перегляду рішень, ухвал, постанов Вищого арбітражного суду України розглянула заяву ВАТ «Ковельсильмаш» про перевірку рішення Вищого арбітражного суду України у справі № 29/7 за позовом «Ковельсільмаш» на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку про спонукання здійснити реєстрацію випуску акцій.

Дати характеристику законності рішення і постанови арбітражного суду,
Вказати вимоги, що пред’являються законом до форми і змісту позовної заяви.
Вказати випадки, в яких може бути відмовлено в прийнятті позовної заяви
Вказати випадки, в яких випадках суддя може повернути позовну заяву.
Скласти проекти позову та заяви про перевірку рішення.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • СТРУКТУРА АРБІТРАЖНИХ СУДІВ
 • Загальна характеристика судових процесів Риму
 • Договір застави: поняття, форма, сторони і види. Захист прав сторін у договорі застави
 • Виникнення державного суду
 • Виникнення державного суду
 • Форми цивільного процесу в Римі. Контрольна робота з дисципліни «Римське право»
 • Функції Вищого арбітражного суду України
 • контрольна з педагогіки
 • Процес стратегічного планування маркетингу, основні етапи
 • Контрольна робота з господарського законодавства
 • Контрольна робота з системи технологій
Cгенерировано за 0.058799 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів