Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Процесуальний порядок розгляду справ окремого провадження» (ID:5730)

| Размер: 77 кб. | Объем: 36 стр. | Стоимость: 110 грн. | Добавлена: 21.07.2006 | Код продавца: 2 |
СодержаниеЗМІСТ
1. Розгляд справ про визнання громадянина обмежено дієздатним і недієздатним, безвісно відсутнім і оголошення його померлим 3
2. Встановлення неправильності запису в актах громадського стану 6
3. Встановлення фактів, що мають юридичне значення. Відновлення прав на втрачені цінні папери на предявника 7
4. Розгляд справ про усиновлення дітей 11
5. Розгляд справ про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності 14
6. Розгляд справ про визнання спадщини від умерлого 15
Задача 1 16
Муравейко одержав на виробництві тяжке пошкодження внаслідок порушення адміністрацією комбінату «Будіндустрія» техніки безпеки, у результаті чого був визнаний інвалідом ІІ групи довічно зі втратою 70 % професійної працездатності й 50 % загальної.
Райсоцзабез призначив йому пенсію. Після цього Муравейко звернувся з позовом до комбінату про стягнення різниці між призначеною пенсією і зарплатою, яку він одержував до каліцтва.
Суд задовольнив клопотання позивача, присудивши йому періодичні виплати в сумі 320 грн. довічно.
Визначте склад осіб, які зобов'язані брати участь у розгляді цієї справи.
Хто і в якому розмірі повинен платити державне мито у справі?
Чи змінилося б становище, коли б суд стягнув тільки 50 % тієї суми, що просив позивач?
Які й кому встановлені законом пільги щодо сплати судових витрат?
Задача 2 20
Власюк подав до суду за місцем свого проживання позов до Лукаєвої про визнання недійсним усиновлення відповідачкою його сина Петра. Місцевий суд відмовив у прийнятті заяви, посилаючись на те, що рішення про скасування усиновлення приймає райвиконком.
За пропозицією голови апеляційного суду, куди звернувся з окремою скаргою Власюк, місцевий суд прийняв справу до свого провадження і надіслав у м. Харків, за місцем проживання відповідачки, повістку про те, що справа буде розглядатися за місцем проживання позивача, куди вона викликається.
Чи правильно була визначена підвідомчість і підсудність цієї справи?
Задача 3 22
Подружжя Рябоконів перебувало у шлюбі, від якого народилися син Петро і дочка Марія. Рябокінь звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу, мотивуючи тим, що його дружина, за її власними словами, припиняє спільне з ним проживання.
Рябокінь просила суд присудити з позивача аліменти на виховання сина та дочки.
Що являє собою ця заява?
Які докази належить подати сторонам у суд?
Які дії повинен провести суддя для підготовки справи до розгляду?
Задача 4 26
У 2000 p. Андрущенко заявив у суд позов до Андрущенко про визнання права власності на половину будинку. У позовній заяві Андрущенко зазначив, що 10 років тому разом з дружиною він купив у м.Золотоноші по вул. Луговій № ІЗ будинок. При цьому договір купівлі-продажу був вчинений на ім'я дружини. У цьому будинку він продовжує спільно з дружиною проживати до цього часу, сплачує всі необхідні податки, проводить капітальний ремонт.
Останнім часом їх взаємовідносини зіпсувались, і дружина перешкоджає йому користуватися будинком. Посилаючись на те, що будинок був куплений під час шлюбу і є спільною власністю, позивач просив суд визнати за ним право власності на половину будинку.
Яку постанову прийме суд? Напишіть її.
Визначте, з яких частин вона складається?
Задача 5 31
З Матюшенком, сім'я якого складалася з трьох осіб, був укладений договір житлового найму в трикімнатній квартирі м. Києва на дві кімнати розміром 14 і 20 кв. м. У третій кімнаті площею 21, 8 кв. м. проживали подружжя Семенюків і двоє їх дітей. Подружжя Матюшенків пред'явило в суд позов до подружжя Семенюків про обмін квартири на інші житлові приміщення. Свої вимоги вони мотивували тим, що з відповідачами у них склалися неприязні відносини, виникли ускладнення в користуванні квартирою і конфлікт між ними може бути вирішений лише шляхом обміну жилими приміщеннями. Матюшенки запропонували Семенюкам переселитися у двокімнатну квартиру, наймачем якої є Яцевич. У свою чергу, Яцевич дав згоду переїхати в порядку обміну в однокімнатну квартиру, яку займала Сейфуліна. Сейфуліна та її сестра Проскуріна, які проживали в однокімнатній квартирі м. Одеси, виявили бажання переїхати у трикімнатну квартиру в одну кімнату, яку займали Семенюки. Яцевич, Сейфуліна й Проскуріна, які дали згоду на обмін за запропонованим позивачами варіантом, Були залучені до участі у справі. До участі у справі були залучені власники будинків, у житлових фондах яких перебувають житлові приміщення, запропоновані для обміну.
Хто і яку процесуальну правосуб'єктність буде мати у цій справі?
Задача 6 34
Районний відділ соціального захисту пред'явив позов про стягнення з Побігайла суми переплаченої пенсії. Оскільки Побігайло тяжко хворів і перебував на стаціонарному лікуванні, суддя зупинив провадження у справі до його одужання. Ураховуючи такі обставини, представник районного відділу соціального забезпечення відмовився від позову. Суддя прийняв цю відмову й справу провадженням закрив.
Чи відповідають принципам цивільного процесуального права дії представника райсозахисту й суду?
Список використаної літератури 36
Просмотр Просмотр текста работы перед покупкой...
Заказ Заказать Купить «Процесуальний порядок розгляду справ окремого провадження»
ПросмотрПросмотр Просмотреть с сайта...
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Процесуальний порядок
 • Визнання громадянина обмежено дієздатним і недієздатним
 • ОКРЕМЕ ПРОВАДЖЕННЯ
 • ОКРЕМЕ ПРОВАДЖЕННЯ.
 • "ОКРЕМЕ ПРОВАДЖЕННЯ"
 • Участі громадськості в цивільному процесі
 • Участі громадськості в цивільному процесі
 • Принцип змагальності у цивільному процесі
 • Принцип змагальності в цивільному процесі
 • Принципи, закріплені законодавством про судочинство
 • Оскарження нотаріальних дій або відмови у їх вчиненні як різновид справ, що розглядаються в порядку окремого провадження
Cгенерировано за 0.118360 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів