Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Процесуальний порядок розгляду справ окремого провадження» (ID:5730)

| Размер: 77 кб. | Объем: 36 стр. | Стоимость: 110 грн. | Добавлена: 21.07.2006 | Код продавца: 2 |
СодержаниеЗМІСТ
1. Розгляд справ про визнання громадянина обмежено дієздатним і недієздатним, безвісно відсутнім і оголошення його померлим 3
2. Встановлення неправильності запису в актах громадського стану 6
3. Встановлення фактів, що мають юридичне значення. Відновлення прав на втрачені цінні папери на предявника 7
4. Розгляд справ про усиновлення дітей 11
5. Розгляд справ про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності 14
6. Розгляд справ про визнання спадщини від умерлого 15
Задача 1 16
Муравейко одержав на виробництві тяжке пошкодження внаслідок порушення адміністрацією комбінату «Будіндустрія» техніки безпеки, у результаті чого був визнаний інвалідом ІІ групи довічно зі втратою 70 % професійної працездатності й 50 % загальної.
Райсоцзабез призначив йому пенсію. Після цього Муравейко звернувся з позовом до комбінату про стягнення різниці між призначеною пенсією і зарплатою, яку він одержував до каліцтва.
Суд задовольнив клопотання позивача, присудивши йому періодичні виплати в сумі 320 грн. довічно.
Визначте склад осіб, які зобов'язані брати участь у розгляді цієї справи.
Хто і в якому розмірі повинен платити державне мито у справі?
Чи змінилося б становище, коли б суд стягнув тільки 50 % тієї суми, що просив позивач?
Які й кому встановлені законом пільги щодо сплати судових витрат?
Задача 2 20
Власюк подав до суду за місцем свого проживання позов до Лукаєвої про визнання недійсним усиновлення відповідачкою його сина Петра. Місцевий суд відмовив у прийнятті заяви, посилаючись на те, що рішення про скасування усиновлення приймає райвиконком.
За пропозицією голови апеляційного суду, куди звернувся з окремою скаргою Власюк, місцевий суд прийняв справу до свого провадження і надіслав у м. Харків, за місцем проживання відповідачки, повістку про те, що справа буде розглядатися за місцем проживання позивача, куди вона викликається.
Чи правильно була визначена підвідомчість і підсудність цієї справи?
Задача 3 22
Подружжя Рябоконів перебувало у шлюбі, від якого народилися син Петро і дочка Марія. Рябокінь звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу, мотивуючи тим, що його дружина, за її власними словами, припиняє спільне з ним проживання.
Рябокінь просила суд присудити з позивача аліменти на виховання сина та дочки.
Що являє собою ця заява?
Які докази належить подати сторонам у суд?
Які дії повинен провести суддя для підготовки справи до розгляду?
Задача 4 26
У 2000 p. Андрущенко заявив у суд позов до Андрущенко про визнання права власності на половину будинку. У позовній заяві Андрущенко зазначив, що 10 років тому разом з дружиною він купив у м.Золотоноші по вул. Луговій № ІЗ будинок. При цьому договір купівлі-продажу був вчинений на ім'я дружини. У цьому будинку він продовжує спільно з дружиною проживати до цього часу, сплачує всі необхідні податки, проводить капітальний ремонт.
Останнім часом їх взаємовідносини зіпсувались, і дружина перешкоджає йому користуватися будинком. Посилаючись на те, що будинок був куплений під час шлюбу і є спільною власністю, позивач просив суд визнати за ним право власності на половину будинку.
Яку постанову прийме суд? Напишіть її.
Визначте, з яких частин вона складається?
Задача 5 31
З Матюшенком, сім'я якого складалася з трьох осіб, був укладений договір житлового найму в трикімнатній квартирі м. Києва на дві кімнати розміром 14 і 20 кв. м. У третій кімнаті площею 21, 8 кв. м. проживали подружжя Семенюків і двоє їх дітей. Подружжя Матюшенків пред'явило в суд позов до подружжя Семенюків про обмін квартири на інші житлові приміщення. Свої вимоги вони мотивували тим, що з відповідачами у них склалися неприязні відносини, виникли ускладнення в користуванні квартирою і конфлікт між ними може бути вирішений лише шляхом обміну жилими приміщеннями. Матюшенки запропонували Семенюкам переселитися у двокімнатну квартиру, наймачем якої є Яцевич. У свою чергу, Яцевич дав згоду переїхати в порядку обміну в однокімнатну квартиру, яку займала Сейфуліна. Сейфуліна та її сестра Проскуріна, які проживали в однокімнатній квартирі м. Одеси, виявили бажання переїхати у трикімнатну квартиру в одну кімнату, яку займали Семенюки. Яцевич, Сейфуліна й Проскуріна, які дали згоду на обмін за запропонованим позивачами варіантом, Були залучені до участі у справі. До участі у справі були залучені власники будинків, у житлових фондах яких перебувають житлові приміщення, запропоновані для обміну.
Хто і яку процесуальну правосуб'єктність буде мати у цій справі?
Задача 6 34
Районний відділ соціального захисту пред'явив позов про стягнення з Побігайла суми переплаченої пенсії. Оскільки Побігайло тяжко хворів і перебував на стаціонарному лікуванні, суддя зупинив провадження у справі до його одужання. Ураховуючи такі обставини, представник районного відділу соціального забезпечення відмовився від позову. Суддя прийняв цю відмову й справу провадженням закрив.
Чи відповідають принципам цивільного процесуального права дії представника райсозахисту й суду?
Список використаної літератури 36
Просмотр Просмотр текста работы перед покупкой...
Заказ Заказать Купить «Процесуальний порядок розгляду справ окремого провадження»
ПросмотрПросмотр Просмотреть с сайта...
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Процесуальний порядок
 • Визнання громадянина обмежено дієздатним і недієздатним
 • ОКРЕМЕ ПРОВАДЖЕННЯ
 • ОКРЕМЕ ПРОВАДЖЕННЯ.
 • "ОКРЕМЕ ПРОВАДЖЕННЯ"
 • Участі громадськості в цивільному процесі
 • Участі громадськості в цивільному процесі
 • Принцип змагальності у цивільному процесі
 • Принцип змагальності в цивільному процесі
 • Принципи, закріплені законодавством про судочинство
 • Оскарження нотаріальних дій або відмови у їх вчиненні як різновид справ, що розглядаються в порядку окремого провадження
Cгенерировано за 0.146456 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...