Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Розвиток процесів памяті в молодшому шкільному віці» (ID:54670)

| Размер: 39 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: 40 грн. | Добавлена: 11.10.2010 | Код продавца: 5 |
СодержаниеПлан
стор.
Вступ................................................................................................................................3
1. Память та її класифікація..........................................................................................3
1.1. Визначення поняття памяті...................................................................................3
1.2. Типи памяті............................................................................................................4
1.3. Процеси памяті......................................................................................................9
2. Поліпшення запамятовування................................................................................10
2.1. Прийоми запамятовування..................................................................................10
2.2. Закони памяті........................................................................................................12
3. Педагогічні аспекти дослідження памяті................................................................14
4. Дослідження способів запамятовування та пригадування у молодшому
шкільному віці ( на прикладі учнів другого класу )................................................16
Висновки........................................................................................................................19
Список основної використаної літератури...................................................................21
Вступ
Щоб піднятися на вищий ступінь розвитку, дитина має засвоїти знання про навколишній світ, оволодіти нормами поведінки, набути певних навичок і вмінь. Все це пов(язано з роботою пам(яті. Якби людина не запам(ятовувала те, що сприймала, переживала, робила, її психічний розвиток був би неможливий.
Пам(ять у дітей молодшого шкільного віку достатньо хороша. Вони легко засвоюють нове, конкретне і яскраве. Як і всі психічні процеси, пам(ять дитини тісно пов(язана з усім її розвитком. Можна було б сказати, що це період нагромадження великої кількості уявлень, які відображають те, що учень бачить навколо себе, чує з вуст учителя, від оточення, в тому числі й однолітків, старших братів і сестер, про що читає та ін. У цьому віці діти жадібно поповнюють свої враження, уявлення.
Успіх розвитку пам(яті залежить від того, як забезпечують педагоги керівництво цим процесом. Важливе значення для розвитку пам(яті учнів має передусім знання вчителем умов продуктивності запам(ятовування, відтворення та вміння керувати ними в навчальній діяльності на уроках і поза ними. ( 2, с.8 )
Уявімо собі плоский шматок глини, що має незвичні властивості. Якщо на його поверхню надавити пальцем і відразу ж вирівняти ямку, то після обжигу глини ямка знову стає ясно помітною. Ця глина має, відповідно, властивість впродовж певного часу зберігати слід від фізичного впливу так, що при певних умовах він знову може бути відтворений. Аналогічно пам(ять в психології найчастіше визначається як здатність відтворювати в більшій чи меншій відповідності з оригіналом минулі події після зберігання їх впродовж певного часу. ( 20, с.12 )
Кілька років тому видатний сучасний математик і кібернетик фон Нейман зробив сенсаційне повідомлення. За його розрахунками виходило, що в принципі мозок людини може вмістити приблизно 100000000000000000000 одиниць інформації. В перекладі на загальноприйняту мову це означає - кожен з нас може запам(ятати всю інформацію, що знаходиться в мільйонах томів найбільшої у світі Бібліотеці імені Леніна. ( 17, с.30 )
Немає сумнівів, що мнемічні процеси (процеси пам(яті) займають центральне місце і в інтелектуальній сфері особистості, і в загальному психічному розвитку школяра. ( 16, с. 60 )
Потрібно відмітити,що дослідження пам(яті людини відкриває доступ до таких галузей психіки, знання яких має виключне значення для вирішення багатьох практичних завдань. Так, наприклад, для педагога дуже важливо знати, як краще структурувати учбовий матеріал та в якій послідовності пропонувати його учням, щоб забезпечити високу якість засвоєння при мінімальних витратах часу. Але для вирішення цієї проблеми необхідно визначити закономірності організації інформації в пам(яті та її відтворення. ( 20, с.14 )
Память та її класифікація
Просмотр Просмотр текста работы перед покупкой...
ЛитератураОсобенности обучения и психического развития школьников / Под ред. И. В. Дубровиной, Б. С. Круглова. - М.: Педагогика, 1988. - 192с.
Пекелис В. Д. Твои возможности, человек. - М.: Знание, 1984. - 272с.
Петровский А. В. Значение и роль психологии в учебном процессе педагогического вуза. // Вопросы психологии. - 1971. - № 2.
Станиславский К. С. Работа над собой в творческом процессе переживания. - Собр. соч., Т. 11. - М., 1954.
Хофман И. Активная память. - М.: Прогресс, 1986. - 309с.
Чутко Н. Я. Развитие памяти школьников. - М.: Педагогика, 1982. - 96с.
Дополнительная информацияГод написания: 2009
Заказ Заказать Купить «Розвиток процесів памяті в молодшому шкільному віці»
ПросмотрПросмотр Просмотреть с сайта...
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Морально-етичні основи соціальної роботи в системі організації соціальної сфери
 • Структура та функції дитячого фольклору у молодшому шкільному віці
 • Гліколіз - лактатне джерело енергії в організмі
 • Гліколіз - лактатне джерело енергії в організмі
 • Адаптація поведінки дитини в перший рік навчання в школі
 • Діяльність психолога з формування особистості у молодшому шкільному віці
 • Психокорекційна програма уваги у молодшому шкільному віці
 • Порушення пам'яті та способи її вдосконалення
 • Характеристика уяви як пізнавального процесу
 • Погляди на мотив різних психологічних шкіл
 • Психологічні особливості розвитку дітей молодшого шкільного віку
Cгенерировано за 0.829126 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів