Реклама

От партнёров

Реклама

От партнеров
загрузка...

Счетчики

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів!

Це мабуть найбільший банк рефератів в Україні.
На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету. Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.


Шукаєте реферат - просто зайдіть на Інститут.com.ua!
1

Тема: «Характеристика злочинів проти власності на сучасному етапі» (ID:33558)

| Размер: 20 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 16.09.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание ВСТУП 3
1. Злочини проти власності, їх об'єкт і предмет посягання, об'єктивна та суб'єктивна сторони 4
2. Класифікація злочинів проти власності 10
3. Покарання за вчинення злочинів проти власності 12
ВИСНОВКИ 17
Список використаної літератури 18
ВСТУП
Злочини проти власності становлять одну із найпоширеніших і найнебезпечніших груп злочинних діянь, оскільки вони посягають на одне із найбільших цінних соціальних благ - право власності. Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватись і розпоряджатись своєю власністю. Ніхто не може бути протиправне позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Передбачення в одному розділі Особливої частини КК відповідальності за всі посягання на власність незалежно від її форми забезпечує всім суб'єктам права власності однаковий кримінально-правовий захист, як того вимагають Конституція України та Закон України "Про власність".
Метою даною роботи є надання характеристики злочину проти власності на сучасному етапі у криміналістичному аспекті.
Актуальність обраної тематики полягає у тому, що злочини проти власності становлять одну із найпоширеніших груп злочинних дій - близько 47 % від загальної кількості вчинених злочинів, причому основну частину з них становлять: крадіжки (62%) та грабежі (20%).
Об’єктом дослідження є поняття злочину проти власності, а предметом – розгляд його у контексті Кримінального Кодексу України.
Робота має наступну структуру. Перше питання розкриває суть злочину проти власності, його об'єкт і предмет посягання, об'єктивну та суб'єктивну сторони. Друге – дає вичерпну класифікацію сучасних злочинів проти власності. Останнє питання описує можливі покарання за всі види злочинів проти власності в Україні. Крім того, у кінці наводяться короткі висновки розглянутого матеріалу та список використаних джерел.
ВИСНОВКИ
На основі опрацьованого матеріалу можна зробити такі висновки. Злочини проти власності - умисні або необережні діяння, які поєднані з порушенням права володіння або з іншими засобами завдання власнику майнової шкоди, або зі створенням погрози завдання такої шкоди.
Загальним об'єктом злочинів проти власності, передбачених в КК, є сукупність суспільним відносин, які охороняються кримінальним правом, тобто вся сукупність прав і обов'язків, що існують у суспільстві, в тому числі і в сфері відносин власності. Предметом - майно - речі матеріального світу, яким притаманні специфічні ознаки фізичного, економічного та юридичного характеру.
Об'єктивна сторона злочинів проти власності характеризується, як правило, активними діями (в деяких випадках і бездіяльністю), що безпосередньо завдають майнової шкоди суб'єктам права власності, або створюють реальну загрозу завдання шкоди. Суб'єктивна сторона злочинів проти власності виражається, умисною виною, у формі прямого умислу. При вчиненні умисних злочинів проти власності винний найчастіше керується корисливими мотивами і ставить собі за мету протиправне збагачення.
Суб'єкт злочинів проти власності — це фізична, осудна особа, яка досягла віку кримінальної відповідальності за суспільне небезпечні діяння проти власності. Деякі склади злочинів проти власності мають спеціальні ознаки суб'єкта (розкрадання шляхом привласнення, розтрати або зловживання службовим становищем, злочинно-недбале ставлення до охорони майна). До спеціальних ознак суб'єкта належать також вчинення корисливого злочину проти власності повторно або особливо небезпечним рецидивістом.
За наявності корисливого мотиву злочини проти власності поділяються на корисливі і некорисливі. Корисливі злочини, у свою чергу, можуть бути поділені на злочини: пов'язані з незаконним обертанням чужого майна на користь винного або інших осіб і не пов'язані з таким обертанням.
За здійснення злочину проти власності передбачається кримінальна відповідальність.
Литература Список використаної літератури
1. Конституція України. Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року, №254/96-ВР.
2. Кримінальний Кодекс України від 05.04.2001 р. № 2341-III
3. Постанови Пленуму Верховного Суду України в кримінальних та цивільних справах // Бюлетень законодавства і юридичної практики України. — К., 2009. — № 1. — 372 с.
4. Бажанов М.И. Уголовное право Украины. Общая часть: Конспект лекций. — Днепропетровск, 2008. — 238 с.
5. Воробей П. А. Теорія і практика кримінально-правового ставлення у вину. — К., 2009. — 238 с.
6. Коржанський М. Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України. – К: Атіка, Академія, Ельга-Н, 2009. – 345 с.
7. Коржанський М.Й. Кваліфікація злочинів. – К., Юрінком Інтер, 2009. – 416 с.
8. Коржанський М.Й. Уголовне право України. Частина загальна. Курс лекцій. — К., 2008. — 456 с.
9. Кримінальне право України: Заг. частина: Підручник / Александров Ю. В. - К., Правові джерела, 2009. - 432с.
10. Астахова П. А. Кримінальне право України. В питаннях і відповідях . — К., 2009. — 238 с.
11. Кондратьєва Я.Ю. Кримінальне право України. Загальна частина, - Київ. “Правові джерела ”- 2009. – 378 с.
12. Кримінальне право України. Особлива частина.// За ред. М.І. Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я. Тація. - К., Юрінком Інтер, 2008. – 496 с.
13. Уголовний кодекс Украины. Комментарий / Под ред. Ю. А. Кармазина и Е. Л. Стрельцова. – Харьков: Одиссей, 2009.- 245 с.
14. Харченко В. Б. Уголовное право Украины. Общая и Особенная части. Новое законодательство в вопросах и ответах. – К.: Атика, 2008. – 546 с.
15. Лесниевски-Костарева Т. А. Уголовное право. Словарь-справочник. – М.: НОРМА-ИНФРА М, 2009. – 589 с.
Просмотр
Просмотр Просмотреть с сайта...
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Злочини проти власності

  • Особливості застосування кримінально-правових норм по захисту власності

  • Кримінально-правова характеристика злочинів проти власності

  • ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ВЛАСНОСТІ БЕЗ КОРИСТІ

  • Злочини проти власності

  • Особливості кримінальної відповідальності за злочин проти власності

  • Злочини проти власності

  • Кримінально-правова характеристика грабежу. Відмінність від крадіжки та розбою. Наведіть приклади зі слідчої та судової практики

  • Особливості та перспективи реформування відносин власності в Україні

  • Особливості та перспективи реформування відносин власності в Україні

  • ПРИВАВЛАСНЕННЯ, РОЗТРАТИ МАЙНА АБО ЗАВОЛОДІННЯ НИМ ШЛЯХОМ ЗЛОВЖИВАННЯ ПОСАДОВИМИ ПОВНОВАЖЕННЯМИ


Cгенерировано за 0.013428 секунд

загрузка...