Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Томас Гоббс» (ID:33540)

| Размер: 21 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ТОМАС ГОББС І ЙОГО ТЕОРІЯ ДЕРЖАВИ І ПРАВА 4
2. "ЛЕВІАФАН" ГОББСА ЯК ВТІЛЕННЯ ЙОГО ПОЛІТИЧНОЇ ТЕОРІЇ 8
Висновки 15
Література 16

Вступ
Томас Гоббс – один із найвідоміших англійських мислителів Нового часу. Він приділяв багато уваги проблемам метафізики і епістемології, є автором емпіричної теорії мови. Гоббс був першим філософом, який систематично застосовував принципи фізики та механіки в етиці і соціальній філософії. Крім того, що він є одним із засновників соціології Нового часу, батьком семіотики як науки, Гоббс привертає до себе увагу також і як політолог, котрий створив власну політичну теорію, що пояснює облаштування політичного життя суспільства.
Як і більшість прогресивних вчених того часу він об’єктивно був виразником інтересів правлячого класу – буржуазії, а суб’єктивно ж він рахував себе безкорисним шукачем істини, яка так необхідна всьому людству. Ідеї Гоббса, а, особливо, його політична доктрина, відіграли значну роль у подальшому розвитку наук про державу і право.

Висновки
В цілому, політична теорія Гоббса була найбільш серйозним та сміливим кроком вперед в порівнянні з теологічними концепціями держави, суспільства і права, теорією божественного права, які панували в епоху Середньовіччя.
Не зважаючи на свій прогресивний погляд на політичний устрій суспільства, Гоббс в кінцевому рахунку залишився на ідеалістичних позиціях через те, що основи держави він вбачав в розумі людей, в незмінній людській “природі”, які були не чим іншим, як відображенням людини-користолюбця буржуазної епохи.
Відриваючи державне вчення від історичного ґрунту і представляючи його як ряд логічних висновків з попереднього ряду теоретичних положень, Гоббс думав дати тверде наукове обґрунтування тій абсолютній монархії, від якої він очікував відновлення порядку в Англії і який він поклонявся.
Хоча держава, за Гоббсом, має договірне походження, він не визнавав договору між народом та монархом. Гоббс намагається остаточно відкинути теологічне положення про провіденціальне походження влади, обґрунтовує необхідність держави з нової позиції, суперечливої позиції апологетів феодальної монархії. Самі права верховної влади випливають у Гоббса не із договору, а із природних законів, і тільки ними вони обмежуються. Договір продиктований розумом, і зміст його полягає тільки у добровільному підпорядкуванні.

ЛитератураЛітература
1. Абрамов А.И., Аверинцев С.С., Алешин А.И., Антонов К.М., Апполонов А.В. Философия: Энциклопедический словарь / А.А. Ивин (ред.). – М., Гардарики, 2004. – 1072с.
2. Андрущенко В.П., Волович В.И., Горлач Н.И., Губерский Л.В., Прокопенко И.Ф. Философия / В.П. Андрущенко (ред.). – К., 1998. – 639с.
3. Антисери Д., Реале Дж. Западная философия от истоков до наших дней. От Возрождения до Канта/ под ред. С.Мальцевой. – С-Пб., Пневма, 2002. – Книга 3. – 856с.
4. Від витоків до середини ХІХ століття: Короткий довідник з історії філософії / Міжрегіональна академія управління персоналом / Т.Д. Пікашова (ред.). – К., МАУП, 1998. — 150с.
5. Гоббс Томас. Левіафан, або Суть, будова і повноваження держави церковної та цивільної / Р. Димерець (пер.з англ.). – К., Дух і Літера, 2000. – 600с.
6. История философии: Энциклопедия /сост. А. Грицанов – Минск, Интерпрессервис; Книжный Дом, 2002. – 1376 с.
7. Кузнецов В.Г., Кузнецова И.Д., Миронов В.В., Момджян К.Х. Философия Учебник. – М., ИНФРА-М, 2004. – 519 с.
8. Філософія: Підручник / за ред. І.Бичко. – К., Либідь, 2002. – 407с.
9. Філософія: Підручник / за ред. Н.Я.Горбача. – Львів, Логос, 1995. – 224с.
10. Якушев А.В. Философия: конспект лекций. – М., Приор-издат, 2004. – 224с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Поняття і види форм державного правління
  • політологія
  • Історія винаходів та їх влив на розвиток суспільства
  • Кр політологія
  • Політичні вчення нового часу
  • П’ятий блок з Політології
  • Реформації. Мартін Лютер і Томас Мюнцер
  • вчення ЛОкка и Гобса
  • омас Джефферсон і підготовка Декларації Незалежності США
  • омас Джефферсон і підготовка Декларації Незалежності США
Cгенерировано за 0.040806 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів