Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Філософія культури та культурологія» (ID:33538)

| Размер: 18 кб. | Объем: 13 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Становлення філософської науки про культуру. 4
2. Культурологія як наукова і навчальна дисципліна. 9
Висновки 14
Література 15Вступ
Слово „культура” стало звичним у нашому повсякденному житті. З одного боку, воно зрозуміло всім, а з іншого – навіть науковці ще не дійшли до єдиного висновку щодо змістовного та сутнісного його наповнення. Свідченням того є наявність сьогодні в науковому вжитку більш чотириста термінів та означень поняття „культура”.
Культура є невід’ємною частиною нашого життя, витвором людської цивілізації. Досліджувати це явище необхідно для того, щоб краще розуміти найглибші основи буття, осмислювати історичний розвиток суспільства. З поняттям „культура” пов’язані предмети багатьох наук: філософії, соціології, політології, економіки, історії, правознавства та ін. Конкретним вивченням явища культури та його феноменів також займається ціла низка наукових дисциплін, одними серед яких є філософія культури і культурологія. Можна вважати, що в справі осягнення культури вони займають пріоритетне, головне значення. Дана робота являє собою як раз розгляд сутності, призначення та становлення цих наук в системі знань про культуру.
Висновки
Аналіз філософського на наукового знання свідчить про те, що не завжди людство розуміло та намагалося аналізувати таке явище як культура. Предметом наукового дослідження культура стає тільки на початку ХХ ст., коли виникло питання осмислення та переоцінки усього попереднього історичного розвитку людства.
Поняття „культура” тлумачиться дуже широко та в деяких питаннях не зовсім однозначно представниками різних наукових та культурологічних поглядів. Принциповим розумінням культури є підхід до неї, як такого, що створено людиною, на відміну від природних та божественних сил. Різні методологічні підходи в осмисленні культури пропонує така наука як філософія культури, яка намагається інтегрувати та узгоджувати знання різних наук та дисциплін щодо цього питання.
Культурологія є однією з наук, що досліджує культуру та її категорії. Вона є інтегративною сферою знання, народженою в широкому багатоаспектному діалозі на перетині філософії, історії, психології, мовознавства, етнографії, релігієзнавства, соціології культури та мистецтвознавства. Базисом культурологічного знання виступають окремі науки про культуру, в межах яких досліджуються певні феномени культури. Таким чином, культурологія належить до соціогуманітарних наук, хоча активно використовує як методи природничих наук, так і спеціальні методи дослідження в соціальній сфері.
Литература
Література
1. Андрущенко В. П., Михальченко М. І. Сучасна соціальна філософія: Курс лекцій. – К., Генеза, 1996. – 368с.
2. Безвершук Ж. О. Історія культури в термінах і назвах: Словник-довідник. – К., Вища школа, 2003. – 400с.
3. Гатальська С.М. Філософія культури: Підручник. – К., Либідь, 2005. – 328с.
4. Гіптерс З.В. Короткий культурологічний словник-довідник. – Львів, ЛБІ НБУ, 2004. – 127с.
5. Нестеренко В.Г. Вступ до філософії: онтологія людини: Навч. посіб. – К., Абрис, 1995. – 336с.
6. Пелипенко А.А., Яковенко И.Г. Культура как система. – М., Языки русской культуры, 1998. – 376с.
7. Подольська Є.А., Лихвар В.Д. Культурологія. – Харків, Видавництво НФаУ, 2003. – 247с.
8. Тюрменко І. І., Буравченкова С. Б., Рудик П. А., Береговий С. І., Кобилянський Є. Е. Культурологія: теорія та історія культури: Навч. посіб. – К., Центр навчальної літератури, 2005. – 368с.
9. Ярошовець В. І., Бичко І. В., Бугров В. А., Горський В. С., Лях В. В. Історія філософії: Підручник. – К., ПАРАПАН, 2002. – 774с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Структура культурологічного знання
  • Конспект з філософії
  • Роль культури в подоланні екологічної кризи
  • Культура і цивілізація
  • Конфесійна філософська теологія
  • Німецька класична філософія (Кант, Фіхте, Гегель, Шиллінг, Фейербах)
  • Контрольна з культури
  • Філософія у сфері культури
  • Філософія у сфері культури
  • Статус культурології у складі гуманітарного знання
Cгенерировано за 0.034809 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів