Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Виникнення і становлення філософії Стародавньої Греції» (ID:33519)

| Размер: 20 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Філософські погляди мілетців. Геракліт. 4
2. Філософія елеатів. 9
3. Піфагорійський союз 13
Висновки 15
Література 16Вступ
Виникнення античної цивілізації деякі вчені називають "дивом", маючи на увазі те, що неможливо було грецькому народові за відносно невеликий історичний проміжок часу зробити "стрибок" від первісного ладу до значних досягнень в науці, техніці, культурі. За словами цих дослідників, практично усі сучасні досягнення в тій чи іншій мірі, були започатковані в античні часи або отримали там своє концептуально-теоретичне зародження.
Наслідки античної культури ми відчуваємо всюди: давньогрецькі і давньоримські назви, терміни оточують нас всюди. Наші імена, назви рослин, тварин, наукові терміни – в звучанні цих слів виявляється вплив тієї великої цивілізації. Особливо це справедливо по відношенню до давньогрецької філософії. Досягненнями, розробками, логічними моделями розмірковувань античних філософів до сих пір користуються дослідники різних наукових галузей.
В цієї роботі будуть висвітлені сторінки розвитку першого етапу давньогрецької філософії – досократичної філософії, яскравими представниками якої були мілетська, елейська та піфагорійська школи.


Висновки
На початковому етапі розвитку філософської думки стародавньої Греції мислителі займалися поясненням тих явищ, які були близькі до природи і пояснювалися через природу. Різні філософи робили це, беручи за основу всього сущого різні елементи і явища природи, об’єкти матеріального світу. В цей час філософія займалася спробами систематизовано і логічно пояснити сутність буття та людського єства. Основними проблемами, якими займалися "досократики" були пояснення явищ природи, сутності Космосу, оточуючого світу, пошуки першоначала усього сущого.
Філософів мілетської школи та Геракліта можна назвати першими передвісниками матеріалізму – вони черпали свої концепції і теорії з матеріалістичних основ, з джерел предметного світу. Піфагорійці, на відміну цих шкіл, були першими, які намагалися пояснити улаштування Всесвіту через абстрактні поняття – цифри, яким вони надавали глибокого філософського змісту.
Елейська школа піднімала дещо інші проблеми щодо розуміння загального світопорядку, ніж мілетці і піфагорійці. Егейські філософи вивчали проблеми пізнання, в якому чітко розділяли чуттєве пізнання і абстрактне, ідеалістичне. Елейці також були прибічниками монізму – вони виводили усю множинність явищ із єдиного першоначала, однак, на відміну від інших шкіл, не могли конкретно пояснити зміст та сутність такої основи. Їх ідеї і погляди змушують визнати елейців зачинателями ідеалістичного напряму в філософії.
Всі школи досократичного періоду об’єднує метод філософствування, який можна охарактеризувати як декларування власних поглядів, перетворення їх в догму.Литература
Література
1. Гегель Г.В.Ф. Лекции по философии истории. – СПб., Наука, 2000. – 479с.
2. История философии: Энциклопедия /сост. А. Грицанов. – Минск, Интерпрессервис; Книжный Дом, 2002. – 1376 с.
3. Історія філософії: Словник / В.Ярошовець (заг.ред.). – К., Знання України, 2005. – 1199с.
4. Пікашова Т.В. Від витоків до середини ХІХ століття: Короткий довідник з історії філософії. – К., МАУП, 1998. — 150с.
5. Рассел Б. Історія західної філософії. – К., Основи, 1995. — 759с.
6. Реале Дж., Антисери Д. Западная философия от истоков до наших дней. – СПб., Петрополис, 1997. – Т. 1: Античность. – 320с.
7. Читанка з історії філософії. У 6 кн. Кн.1. Філософія стародавнього світу. – К., Довiра, 1992. – 206 c.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДОКТРИНА ПЛАТОНА
 • Проблеми космогонії, онтології, держави, етики у системі знань Греції і Риму
 • Проблеми космогонії, онтології, держави, етики у системі знань Греції і Риму
 • Досвід давньогрецької Риторики
 • Міфологія Стародавньої Греції
 • Контрольна з культури
 • Архітектура і скульптура як актуальні види мистецтва в стародавній Греції
 • Контрольна робота з культурології
 • Політична думка Стародавньої Греції і Риму
 • Становлення соціально-політичних поглядів у давні часи
 • Контрольна робота з культурології
Cгенерировано за 0.117278 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів