Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Історичні етапи становлення правової бази соціальної роботи» (ID:33500)

| Размер: 22 кб. | Объем: 13 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. СТАНОВЛЕННЯ ПРАВОВОЇ БАЗИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ 4
2. РОЗВИТОК ПРАВОВОЇ БАЗИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ В УКРАЇНІ 4
Висновки 5
Література 6Вступ
Соціальна робота як суспільне явище властива людському суспільству з моменту його існування: у різні періоди свого розвитку суспільство допомагає своїм членам в різній формі допомагати виживати. Дана модель допомоги визначається рівнем розвитку суспільства, його культурою в конкретно-історичний період. Найперші форми соціальної допомоги – милостиня. З появою держави процес надання допомоги збагачується системними властивостями (законодавча підстава допомоги, регламентація процесу і т. п.). Сьогодні, в період значного ускладнення структур державного і суспільного життя, як ніколи відчувається потреба в законодавчому оформленні стосунків між різними суб’єктами держави, суспільними і громадськими організаціями, клієнтами, що потребують соціального захисту та допомоги.
Висновки
Соціальна робота взаємопов'язана із державною політикою, передусім соціальною політикою, реалізацією концепції прав людини, правовим регулюванням у соціальній сфері, правовою культурою суспільства, соціальними умовами різних суспільних груп. Дії соціальних працівників залежать не тільки від етичних принципів, теоретичних моделей, суспільних установок, професійної компетентності, а й від законодавчих норм. Законодавство забезпечує правовий статус соціальної роботи, створює правові умови для ефективного регулювання діяльності соціальних служб і системи соціальної підтримки населення.
Правове забезпечення соціальної роботи нерозривно пов’язано з іншими видами діяльності в соціальній сфері: соціальним захистом, соціальною підтримкою, соціальним забезпеченням. Дуже часто це відображається у спільній регламентації правових питань, що знаходить своє відображення в одних і тих же законодавчих актах.
Періодизація правової бази соціальної роботи пов’язана та обумовлена етапами її розвитку – від діяльності філантропічних організацій, що діяли на свій розсуд та в межах, що визначалися власними уявленнями про цю діяльність – до створення системи соціального забезпечення та захисту на державному рівні, де соціальна робота має чітко визначений правовий статус, ретельний розподіл прав та обов’язків. Сьогодні правова база правової роботи різних держав має тенденцію до міжнародної інтеграції, де на вищому рівні обговорюються її проблеми, відбувається обмін передовим досвідом, здійснюється певне законодавче закріплення шляхів та напрямів цієї діяльності.

ЛитератураЛітература
1. Андрущенко В.П., Бех В.П., Лукашевич М.П., Мигович І.І., Пінчук І.М. Соціальна робота. – К. : УДЦССМ, 2001. – Кн. 4 : Короткий енциклопедичний словник. – 536с.
2. Історія соціальної роботи. – К. : ВМУРоЛ "Україна", 2003. – 68с.
3. Малько А. Соціальна робота і соціальна педагогіка // Соціальна політика і соціальна робота. – 2000. – № 3,4.
4. Милосердие: Учеб. пособие / Под ред. М. П. Мчделова. – М.: РОССПЭН, 1998. – 325с.
5. Пейн М. Сучасна теорія соціальної роботи: Пер. з англ. – К., 2000. – 456с.
6. Попович Г. Соціальна робота і міждисциплінарне співробітництво // Соціальна політика і соціальна робота. – 2001. – № 1.
7. Право. Соціальна робота: теорія і практика: Матеріали доповідей та повідомлень підсумкової наукової конференції УжДУ (Ужгород, березень 2000 року). – Ужгород, 2000. – 154с.
8. Соціальна робота в Україні: перші кроки / За ред. В. І. Полтавця. – К.: КМ Академія, 2000. – 236с.
9. Теория социальной работы: Учебник / Под ред. Е. И. Холостовой. – М.: Юристь, 1998. – 425с.
10. Тюптя Л.Т., Іванова І.Б. Соціальна робота. Теорія і практика: навч. посібник. – К. : Знання, 2008. – 574с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • ВИНИКНЕННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ
 • Становлення та розвиток соціальної правової держави України
 • Нормативно-правове регулювання туристичної діяльності в Україні
 • Нормативно-правове регулювання туристичної діяльності в Україні
 • Становлення і розвиток соціальної педагогіки
 • Становлення і розвиток соціальної педагогіки
 • Проблема становлення соціально-правоаої держави в Україні
 • Соціально-правова держава
 • Соціально-правова держава
 • Проблеми розбудови соціально-правової держави
 • Організаційна структура соціальної роботи в Україні
Cгенерировано за 0.082298 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів