Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Розвиток соціології в ХІХ столітті» (ID:33487)

| Размер: 24 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПОЯВА І СТАНОВЛЕННЯ СОЦІОЛОГІЇ ЯК НАУКИ 4
2. ПОЯВА І РОЗВИТОК СОЦІОЛОГІЧНИХ ШКІЛ І НАПРЯМКІВ У ХІХ СТОЛІТТІ 7
3. ВНЕСОК ЕМІЛЯ ДЮРКГЕЙМА, МАКСА ВЕБЕРА І КАРЛА МАРКСА У РОЗВИТОК СОЦІОЛОГІЇ 12
4. РОЗВИТОК ЕМПІРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У КЛАСИЧНИЙ ПЕРІОД 17
Висновки 19
Список використаної літератури 20


Вступ
Соціологія – це розгалужена система знань, яка включає в себе загальну теорію про становлення, розвиток і функціонування соціальних спільностей різного рівня і відносин між ними, це галузеві і спеціальні соціологічні теорії, які охоплюють порівняно вузьку предметну сферу, а також ще більш вузькі спеціалізовані прикладні розробки часткових соціальних проблем.
Розвиток соціології слід розглядати в нерозривній єдності з тими процесами, що відбувалися в суспільстві, науці протягом історії людства. Дослідження становлення соціологічної думки з найдавніших часів допоможе уяснити логічний зв’язок між зародженням перших теорій про суспільство і виникненням сучасної наукової дисципліни.
Найбільш важливим для становлення соціології науковці вважають ХІХ століття – час, коли появився "позитивний" метод вивчення соціальних явищ, а також були розроблені основи класичної соціології.
Висновки
Соціологія як наука постала лише на початку ХІХ століття. Попередній період розвитку соціологічних знань можна вважати етапом накопичення теорій, концепцій, поглядів про суспільні явища. Кількість інформації щодо суспільства на певному етапі перейшла в іншу якість і сприяла створенню нової наукової дисципліни.
Хід розвитку соціології показав, що протягом ХІХ століття ця наука знала і злети, і певні кризи. Не завжди з порозумінням відносилися до соціології навіть деякі науковці, вважаючи, що вона підмінює собою або історію, або політологію, або соціальну філософію. У численних дискусіях визначився предмет дослідження цієї науки.
Мислителів XIX ст. приваблювали впевненість у нездоланності соціальної еволюції, визнання закономірності всього існуючого, точність висновків. Західна соціологія цього періоду розвивалася під впливом двох основних концепцій, органічно пов'язаних з позитивізмом, – еволюції та натуралізму. Теоретична соціологія прагнула реконструювати головні фази історичної еволюції, описавши одночасно структуру суспільства. Розвиток суспільства соціологи-позитивісти розглядали як прямолінійну еволюцію, а його структуру зводили до механічного підпорядкування різних елементів. Залежно від того, що висували вони на передній план – природні чинники, рушійні сили соціального розвитку, методологічні зразки певної природничої науки, формувалися певні натуралістичні школи в соціології.
Литература
Список використаної літератури
1. Городяненко В.Г., Васильєв В.В., Гілюн О.В., Глазунов С.В., Горбачик А.П. Соціологія: Посібник. – К. : Академія, 2003. – 383с.
2. Захарченко М.В., Погорілий O.I. Історія соціології від античності до початку XX століття. – К., 1993. – 286с.
3. Маковецький А. М. Західна соціологія та її найважливіші напрями і школи: Навч. посібник. – Чернівці, Рута, 2003. – 58с.
4. Піча В.М., Черниш Н.Й., Кондратик Л.Й. З історії української соціологічної думки. – Львів, 1995. – 288с.
5. Погорілий О.І. Соціологічна думка XX століття: Навчальний посібник. – К., 1996. – 294с.
6. Ручка А.О., Танчер В.В. Курс історії теоретичної соціології. – К., Наукова думка, 1995. – 223с.
7. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
8. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
9. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Основні етапи становлення економічної соціології
 • Соціологія: сутність, інститути, проблеми
 • Розвиток соціології як науки
 • Що вивчає економічна соціологія, які її функції
 • Соціологія економіки
 • Західні теорії розвитку освіти
 • 1. Визначення соціології утворення
 • Проблема визначення предмету соціології в російській і українській науковій думці
 • Виникнення та розвиток соціології як самостійної науки
 • Соціологія політики
 • Соціологія релігії
Cгенерировано за 0.062489 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів