Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Основні чинники міцного шлюбу і сім’ї» (ID:33483)

| Размер: 25 кб. | Объем: 20 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Проблеми існування та функціонування сім'ї 4
2. Соціальні фактори кризи сучасної сім’ї та чинники міцності шлюбно-сімейних відносин 10
Висновки 19
Список використаної літератури 20


Вступ
Сім'я відіграє велику роль у сучасному суспільстві. Вона є первинною клітиною соціальних груп, класів, які утворюють соціальну структуру будь-якої країни. Життя більшості людей так чи інакше пов'язане з сім'єю – своєрідним мікросвітом, де сплітаються складні економічні, політичні, психологічні, ідеологічні, фізіологічні та інші соціальні проблеми. Будучи залежним від економічного становища країни, від політики, рівня культури, сімейне життя впливає на стан національної економіки, політичні події тощо. Вивчення сім'ї, шлюбу має глибоке практичне значення, воно є важливою передумовою розуміння багатьох процесів, які відбуваються у суспільстві. У цьому плані дуже важливим в соціології є вивчення чинників міцного шлюбного союзу людей.

Висновки
Якість функціонування сім'ї як малої групи залежить від соціально-психологічних характеристик подружжя. Визначальним у становленні молодого подружжя є їх спільні сімейні цінності. Факторами, детермінуючими створення подружжям міцної сім'ї, є характерологічні якості, просімейна мотивація, диференціація сімейних та індивідуальних меж, розподіл сімейних ролей.
Сім'я як мала група має певні особливості, які залежать від індивідуальних властивостей членів групи. Як правило, сім'я має консервативну соціальну структуру, яка може не змінюватися протягом тривалого часу, а її особливості обумовлюють життєдіяльність та стабільність родини.
Головними чинниками міцного шлюбу і сім’ї можна вважати економічні (рівень матеріального забезпечення, наявність житла), психологічні (психологічна сумісність подружжя, їх спільні цінності, інтереси, потреби, вміння безконфліктно поводитися в напружених ситуаціях), соціальні (допомога батьків, їх участь у вирішенні життєвих труднощів, позитивний вплив рідних і друзів під час розв’язання сімейних конфліктів), інтимні (сексуальна привабливість подружжя одне для одного).
Для оптимізації шлюбно-сімейних відносин суспільству необхідно вирішувати низку соціальних питань. Але багато залежить і від індивіда. Соціологи вважають, що стабільність шлюбу, сім'ї значною мірою залежить від волі людини до досягнення щастя, успіху в шлюбі, вироблення особистісної установки на терпимість до партнера, членів сім'ї. Важливу роль відіграє організація взаємодії у сім'ї, заснована на врахуванні реальних можливостей членів сім'ї. Вагомим чинником зміцнення шлюбних взаємин є спільна, значима для обох діяльність.

ЛитератураСписок використаної літератури
1. Авельцева Т.П., Алєксєєнко Т.Ф., Братусь І.В., Москвіна Н.О. Діти- батьки- сім'я / Додаток до журналу "Практична психологія та соціальна робота" – К., Науковий світ, 2007. – 67с.
2. Алексеєнко Т. Ф., Балакірєва О. М., Галустян Ю. М., Голюк С. В. Сім'я в умовах становлення незалежної України / Державний ін-т проблем сім'ї та молоді, К., 2008. – 252с.
3. Бодалев А. А., Столин В. В., Аванесов В. С., Бабина В. С., Борисова Е. М. Общая психодиагностика. – СПб., Речь, 2003. – 439с.
4. Витек Карел. Проблемы супружеского благополучия. – Минск, Современный литератор, 2008. – 248с.
5. Джеймс М. Брак и любовь /пер. с англ. – М., Росмэн, 1995. – 232с.
6. Ноур А. М., Яременко О. О., Алексеєнко Т. Ф., Балакірєва О. М., Гойда Н. Г. Молода сім'я в Україні: проблеми становлення та розвитку / Державний комітет України у справах сім'ї та молоді; Державний ін-т проблем сім'ї та молоді. – К., 2007. – 140с.
7. Рудинеско Елізабет. Розладнана сім'я / Є. Марічев (пер.з фр.). – К., Ніка-Центр, 2004. – 232с.Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Шлюб: правовий режим його укладення і розірвання
 • Розірвання шлюбу за рішенням суду
 • Умови вступу до шлюбу
 • Особливості розірвання шлюбу
 • Умови та порядок укладання шлюбу
 • Умови та порядок укладання шлюбу
 • Поняття та підстави припинення шлюбу
 • Римське право. Шлюб
 • Укладення та припинення шлюбу в сімейному праві України
 • Право на шлюб
 • ПРИПИНЕННЯ ШЛЮБУ ТА ЙОГО ЮРИДИЧНІ НАСЛІДКИ
Cгенерировано за 0.035485 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів