Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «соціологія села» (ID:33474)

| Размер: 18 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ СУСПІЛЬНОГО ЖИТТЯ В ДАВНІХ УКРАЇНСЬКИХ ПОСЕЛЕННЯХ 4
2. СУТЬ УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ „ПРО ПРИСКОРЕННЯ ПРИВАТИЗАЦІЇ МАЙНА В АГРОПРОМИСЛОВОМУ КОМПЛЕКСІ” 9
Висновки 13
Література 14
Вступ
Вітчизняна соціологічна думка традиційно зорієнтована на сільські проблеми. В працях багатьох істориків, соціологів, етнографів акцентується увага на думці, що українське село вважається джерелом національної ментальності, осередком збереження культурних, історичних та національних особливостей нашого народу. Історично склалося так, що доля українського села тісно пов'язана із соціально-економічними, політичними процесами, які або сприяли розвиткові традиційного для нього життєвого укладу з одночасною адаптацією до тенденцій соціально-економічного буття, або завдавали йому нищівних ударів. Тільки у XX ст. відбулися дві радикальні зміни фундаментальних засад сільського буття, які радикально вплинули на його розвиток – спочатку примусова колективізація (початок 30-х років), а потім „добровільна” приватизація (початок 90-х років).
На сучасному етапі соціологія села зосереджує свій погляд на процесах, особливостях соціальної стратифікації в селі, соціальних наслідках впровадження нових технологій у сільськогосподарському виробництві. Вивчення історичного шляху українського села, його соціально-економічного та культурного розвитку протягом історії є корисним для розуміння тих процесів, що відбувається у цій частці українського суспільства, сприяє виробленню конструктивної думки стосовно вдосконалення механізмів відродження та зміцнення села в Україні.
Висновки
У часи, котрі передували становленню української державності ІХ століття можна помітити процеси диференціації в поселенських структурах слов’ян, що призвело до розділення поселень на міські і сільські. Сільські територіальні утворення можна вважати найдавнішими видами територіальних об’єднань мешканців на Україні. Міста, які з’явилися значно пізніше, зайняли, однак, привілейоване положення відносно села, стали його „командними” центрами. В поселеннях, що оформилися в сільські громади, поступово склався своєрідний устрій життя, налагодилися взаємовідносини співпраці та взаємодопомоги. Соціальне розшарування в селі було незначним, практично, всі, хто працював на землі, мали однаковий статус і роль в громадському житті. Демократизовані відносини в поєднанні з обов’язковим дотриманням усталених форм взаємодії між членами сільської громади сприяли виробленню певного національного „духу”, що став характерним для всього українського народу.
Сучасне українське село знаходиться не в кращому своєму стані існування. Численні реформи загострили соціальні проблеми на селі, пов'язані з майновою диференціацією, недостатньою адаптованістю значної кількості сільського населення до нових економічних умов, з появою синдрому соціальної невпевненості. У зв'язку з реформами аграрної сфери особливої актуальності набуває аграрна політика держави, яка, з одного боку, повинна враховувати особливості сільського укладу життя, а з іншого – сприяти інтегруванню села в оновлюваний соціально-економічний простір, забезпеченню його мешканцям стабільних умов і життєвих перспектив. Адже нові відносини, які формуються на селі, суттєво впливають на звуження сфери застосування праці сільських мешканців, спричиняють нові хвилі масової міграції, зміну демографічних параметрів як сільського соціуму.


ЛитератураЛітература
1. Конституция Украины(із змінами та доповненнями, які набирали чинності з 2006 р.). – О. : Студія "Негоціант", 2006. – 83с.
2. Про прискорення приватизації майна в агропромисловому комплексі. Указ Президента України N 66/95 від 19 січня 1995 року.
3. Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України. Указ Президента України N 1178/96 від 9 грудня 1996 року.
4. Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі. Закон України N 290/96-ВР від 10 липня 1996 року.
5. Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі. Декрет Кабінету Міністрів України N 51-93 17 травня 1993 року.
6. Аркас М. Історія України-Русі. – Одеса, Маяк, 1994. – 392с.
7. Велика історія України / репринтне перевидання книги 1935 року, М. Голубець (упоряд). – К., Глобус, 1993. – Кн. 1. – 64 c.
8. Грушевський М.С. Історія України-Руси: В 11.т. – К., Наукова думка, 1994. – Т. 1 : До початку XI віка. – 648с.
9. Історія русів / І.Драч (укр. пер.). – К., Веселка, 2001. – 365с.
10. Історія Русі-України / НАН України; Інститут археології / О.П. Моця (ред.). – К., 1998. – 336с.
11. Шатохін А.М. Соціологія села. – К., Науковий світ, 2000. – 272с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Розуміюча соціологія Вебера
 • Троянів – історія початку. Шлях від занепаду до процвітання
 • Соціальна культура проблеми Українського села
 • Соціологія села
 • Трудові ресурси села та їх використання
 • Соціологія села
 • Державна політика підтримки соціальної сфери села
 • Місце і роль соціології в суспільстві, її основні функції
 • Які періоди в своєму розвитку пройшла соціологія
 • Об’єкт та предмет пізнання
 • Політична соціологія
Cгенерировано за 0.031976 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів