Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Програма опитування громадської думки» (ID:33472)

| Размер: 26 кб. | Объем: 19 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
Содержание Вступ 3
1. Анкета – основний інструмент соціологічного дослідження. 4
2. Вибірка в соціологічному дослідженні. 6
3. Ескіз проекту соціологічного дослідження громадської думки на тему: „Матеріальний добробут: оцінки і сподівання”. 12
Висновки 18
Література 19Вступ
Громадська думка є одним з явищ суспільного життя, яке викликає постійний та глибокий інтерес. Вона відіграє винятково важливу роль у діяльності держави, політичних партій, громадських рухів, кожної людини. Водночас громадська думка є одним з найскладніших соціальних феноменів. Вона є ефективним інструментом соціального управління, регулювання багатьох соціальних, економічних, політичних і духовних процесів. Всебічним аналізом цього соціального феномена займається соціологія громадської думки.
Дослідження громадської думки – доволі складний в теоретичному та практичному відношенні процес, який передбачає декілька етапів. На першому етапі – етапі підготовки – відбувається теоретичне обґрунтування цілей дослідження, складання програми і плану, визначення засобів і термінів проведення опитування, а також обираються засоби аналізу та обробки соціологічної інформації. Результатом цього етапу становиться програма конкретного соціологічного дослідження. Від її підготовки та якості буде залежати успішність та ефективність всього наукового пошуку. Методичні питання дослідження знаходять своє відображення в процедурному (методичному) розділі програми.
В даній роботі буде приділена особлива увага висвітленню теоретичних аспектів, які безпосередньо стосуються підготовчого етапу: складання анкети, обґрунтування вибірки. На базі отриманих уявлень буде зроблена спроба окреслити основні положення соціологічного дослідження громадської думки щодо ставлення населення України до добробуту в державі.
Висновки
Анкета в ході вивчення громадської думки є головним інструментом, який дозволяє у відносно короткий термін опитати великий масив респондентів, зафіксувати їх думку. Питання анкети слід будувати таким чином, щоб можна було в подальшому найбільш якісно і ефективно інтерпретувати результати дослідження. Анкетне опитування дозволяє забезпечити отримання достовірної інформації тільки при суворому дотриманні вимог методики і техніки складання анкети. Правильно складена анкета – важлива умова успішного вирішення завдань соціологічного дослідження. Особливо це стосується при вивченні громадської думки як найбільш складного та мінливого явища суспільного життя.
Одним із складних моментів підготовчого етапу є визначення та обґрунтування вибірки з генеральної сукупності. Формування вибірки не повинно суперечити здоровому глузду як при відборі одиниць, так і при визначенні обсягу вибірки. Завдання соціолога не обмежується тільки теоретичним обґрунтуванням величини вибірки, воно також спрямовано на відшукування практичних способів її формування. Вибірка при дослідженні громадської думки повинна включати представників найбільш характерних для даної генеральної сукупності груп, соціальних шарів.
Програма соціологічного дослідження – це основний документ наукового пошуку, що містить у собі основні методологічні і методичні процедури дослідження. Процедурний (методичний) розділ програми обґрунтовує методику і техніку проведення соціологічного дослідження. В ньому знаходять своє чільне місце такі компоненти як: розробка та обґрунтування вибірки, обрання методів збору соціологічної інформації, розробка стратегічного та робочого планів дослідження. Програма дослідження громадської думки повинна містити методологічні та методичні положення щодо достовірного та ефективного її вивчення.

Литература Література
1. Балакірєва О. М., Вакуленко О. В., Денисюк О. М., Дубініна І. М., Дума Л. П. Громадська думка: дослідження, аналіз, висновки / Державний центр соціальних служб для молоді. – К., ДЦССМ, 2003. – 163с.
2. Гвортні Джеймс Д., Страуп Річард Л. Що кожен має знати про економіку та добробут / Інститут демократії ім. Пилипа Орлика. – К., Українська книга, 1999. – 134с.
3. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: Навч. посібн. – К., МАУП, 1999. –344с.
4. Оссовський В.Л. Соціологія громадської думки: Навч. посіб.– К., Фоліант, 2005. – 186с.
5. Паніна Н.В. Технологія соціологічного дослідження: курс лекцій. – К., Наукова думка, 1996. – 232с.
6. Саблук П.Т., Орлатий М.К., Дієсперов В.С., Борщевський П.П., Вітвіцький В.В. Матеріальний добробут сільських жителів: Навч. посіб. / Інститут аграрної економіки УААН. – К., 2002. – 369с.
7. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
8. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
9. Сурмин Ю.П., Туленков Н.В. Методология и методы социологического исследования. – К., МАУП, 2000. – 304с.
10. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Громадська думка та ідеологія
  • Соціологія громадської думки
  • Соціологія громадської думки
  • Контрольна з соціології
  • Роль громадської думки в соціально-політичному житті суспільства
  • Соціологія громадської думки
  • Контрольна робота соціологія громадської думки
  • Громадська думка як соціальне явище
  • Громадська думка України як джерело політичної культури населення
  • Соціологія громадської думки
Cгенерировано за 0.082704 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...