Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціологія громадської думки» (ID:33458)

| Размер: 23 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Соціологія громадської думки як наука: сутність, виникнення та розвиток. 4
2. Громадська думка як соціальний феномен 8
3. Структура громадської думки. 12
4. Основні методи вивчення громадської думки. 15
Висновки 18
Література 19
Вступ
Громадська думка належить до найдавніших феноменів суспільства. Без неї неможливий людський соціум. Її роль особливо зростає в переломні етапи розвитку історії. Вплив на громадську думку, її використання і маніпулювання нею значною мірою визначили спочатку процеси перебудови, потім розпад СРСР та поглиблення всеохоплюючої кризи країн колишнього радянського табору. Чимало проблем у сучасній Україні зумовлені труднощами формування громадської думки.
Громадська думка як явище не обділена увагою з боку вивчення її різними науковими дисциплінами. Багаточисельні аспекти її існування та функціонування досліджуються політологією, соціальною психологією, психологією, але головною наукою в цьому плані вирізняється соціологія, і зокрема така її галузь як соціологія громадської думки. Сама вона ретельно підходить до визначення соціальної сутності громадської думки, вивчає її різноманітні аспекти.
Інтерес до громадської думки обумовлений її практичним значенням і в економіці, і в суспільній сфері. РR-технології, маркетинг, менеджмент застосовують досягнення соціологічних досліджень громадської думки для отримання більш вагомих економічних, політичних, фінансових результатів. В значній мірі результати наукових досягнень в цій сфері використовуються всередині соціуму з метою визначення та формування найбільш ефективних шляхів суспільного розвитку.

Висновки
Соціологія громадської думки – це галузева соціологія, яка вивчає виникнення та механізми функціонування громадської думки, соціальні чинники, що впливають на її зміст і активність та визначають її місце в соціальному житті суспільства.
Об’єкт соціології громадської думки – її носії, тобто люди, представники різних соціальних груп та спільнот, різних організацій і інституцій, які висловлюють свої думки з приводу тих чи інших актуальних суспільно значущих питань. Предмет соціології громадської думки – її соціальні аспекти і характеристики, структура, закономірності, канали, механізми формування і функціонування, ставлення великих соціальних груп, народів у цілому до явищ, що викликають актуальний суспільний інтерес..
Громадська думка є одним з явищ суспільного життя, яке викликає постійний та глибокий інтерес. Вона відіграє винятково важливу роль у діяльності держави, політичних партій, громадських рухів, кожної людини, Водночас громадська думка є одним з найскладніших соціальних феноменів. Вона є ефективним інструментом соціального управління, регулювання багатьох соціальних, економічних, політичних і духовних процесів.

ЛитератураЛітература
1. Балакірєва О. М., Вакуленко О. В., Денисюк О. М., Дубініна І. М., Дума Л. П. Громадська думка: дослідження, аналіз, висновки / Державний центр соціальних служб для молоді. – К., ДЦССМ, 2003. – 163с.
2. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна динаміка. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 464с.
3. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії. – К., МАУП, 1999. – 344с.
4. Оссовський В.Л. Соціологія громадської думки: Навч. посіб.– К., Фоліант, 2005. – 186с.
5. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
6. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
7. Сучасна політична ситуація в оцінці громадської думки (за матеріалами соціологічних досліджень) / О. Валєвський (упоряд.). – К., 1997. – 64с.
8. Танасюк О.В. Механізм функціонування громадської думки в системі соціального контролю: Автореф. дис. / НАН України; Інститут соціології. – К., 1995. – 18с.
9. Фролов С.С. Социология: Учебник для студ. вузов. – М., Гардарики, 1999. – 344с.
10. Шабанова М. А. Социология свободы: Трансформирующееся общество. – М., Статус, 1997. – 260 с.
11. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
12. Ян Щепаньский о человеке и обществе / Ред. Б. А. Филиппов и др. – М., ИНИОН , 1990. – 173с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Соціологія громадської думки
  • Громадська думка та ідеологія
  • Контрольна з соціології
  • Соціологія громадської думки
  • Роль громадської думки в соціально-політичному житті суспільства
  • Соціологія громадської думки
  • Контрольна робота соціологія громадської думки
  • Структура і функції соціології, соціологія громадської думки
  • Громадська думка як соціальне явище
  • Розуміюча соціологія Вебера
Cгенерировано за 0.085280 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів