Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціальні зміни та соціальні процеси» (ID:33460)

| Размер: 22 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Основні чинники соціальних змін. 4
2. Соціологічні теорії соціальних змін. 7
3. Класифікація соціальних процесів. 9
4. Соціальні та громадські рухи в Україні. 11
Висновки 15
Література 16Вступ
Усе в цьому світі перебуває в постійному русі, в тім числі й соціальна матерія. Проте характер, спрямованість, інтенсивність руху можуть бути різними. Для позначення цих відмінностей руху соціальної матерії в соціологічній науці існують такі поняття, як “соціальна динаміка” та “соціальні зміни”.
Поняття “соціальна динаміка” в ужиток увів О. Конт – засновник соціології. Він застосовував його, по-перше, як протиставлення соціальній статиці для позначення соціального руху, а, по-друге, як зміну станів суспільних явищ. Близьке до нього за змістом поняття “соціальні зміни” – порушення тотожності соціального явища із самим собою або з подібним йому соціальним явищем.
В останній, досить короткий історичний період, в Україні відбулися радикальні, фундаментальні соціальні та політичні зміни. Парадокс полягає в тому, що жодна соціологічна теорія ще 15 років тому не пророкувала, не прогнозувала таких докорінних трансформацій у світі, в „соціалістичному таборі” й у Радянському Союзі, які незабаром відбулися. Звичайно, спостерігалися передчуття й очікування перемін, але щоб перетворення пішли так глибоко й охопили таку кількість країн, не припускав, здається, ніхто. Вивчення, узагальнення досвіду того, що відбулося з Україною в період її трансформації, становиться нагальною потребою часу. Основа майбутнього українського суспільства залежить від того, які висновки ми зробимо з свого досвіду розбудови незалежної української держави.
Висновки
Соціальні зміни і процеси є явищами, що притаманні людському суспільству. Розглядаючи соціум, завжди можна виявити в ньому зміни, що відбуваються протягом тривалого історичного періоду. Чим більш часовий проміжок, в якому розглядається певне суспільство, тим більші зміни в ньому спостерігаються. Наука до цього часу утворила багато концепцій соціальних змін для пояснення тенденцій розвитку суспільства. Деякі з концепцій суперечать одне одному, а деякі розглядають один і той об’єкт – суспільство – з інших точок зору, тим самим доповнюючи інші погляди. Численність цих концепцій свідчить про складність та неоднозначність існування соціуму.
До певних трансформацій в суспільстві приводять соціальні процеси як цілеспрямована дія людей, їх соціальних утворень, груп. В соціології соціальні процеси розглядаються як серія фактів взаємодії людей, або серія явищ, які відбуваються в організації, структурі груп і змінюють стосунки між людьми чи між складовими елементами спільноти. Розглядаючи зміни в суспільстві, можна виокремити в ній численні соціальні процеси, які можна класифікувати за різними ознаками. Їх різноманіття свідчить про складність та динамічність суспільного життя, існування в ньому тенденцій до змін. Всі розглянуті процес тісно пов’язані між собою і майже завжди протікають одночасно, створюючи таким чином можливості для розвитку груп та постійних змін в суспільстві.
Україна являє собою зразок того, що суспільні процеси можуть набувати інших виглядів і варіантів, ніж ті, що були розроблені до цього. З одного боку, українське суспільство можна примірити в рамках будь-якої теорії змін, а з іншого – жодна з цих концепцій не здатна надати реальну допомогу в улаштуванні протиріч сучасного українського суспільства.

ЛитератураЛітература
1. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна динаміка. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 464с.
2. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 336с.
3. Колотило В.В. Роль ідеології в процесі соціальних змін: Автореф. дис. канд. філос. Наук / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. – К., 2006. – 17с.
4. Плотинский Ю.М. Модели социальных процессов. – М., Логос, 2001.– 156 с.
5. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
6. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
7. Українське суспільство 1994-2005. Динаміка соціальних змін / НАН України; Інститут соціології. – К., 2005. – 653с.
8. Федотова В.Г. Социальные знания и социальные изменения. – М., ИФРАН, 2001. – 304 с.
9. Фролов С.С. Социология: Учебник для студ. вузов. – М., Гардарики, 1999. – 344с.
10. Шабанова М. А. Социология свободы: Трансформирующееся общество. – М., Статус, 1997. – 260 с.
11. Шморгун О. Україна: шляхи відродження. Економіка, політика, культура. – К., Фундація ім. О. Ольжича, 1994. – 288с.
12. Штомпка П. Социология социальных изменений. – М., Аспект-Пресс, 1996. – 416с.
13. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
14. Ян Щепаньский о человеке и обществе / Ред. Б. А. Филиппов и др. – М., ИНИОН , 1990. – 173с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Асоціативні (зближення) та дисоціативні (відділення) соціальні процеси. Конфліктність (наведіть приклади)
 • Соціальні проблеми відносин між поколіннями
 • СОЦІАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ
 • Соціальні ролі та статуси як елементи соціальної структури суспільства
 • Соціальна праця
 • Соціальні відносини та соціальний контроль
 • Біологічні, психологічні та соціальні фактори старіння
 • Біологічні, психологічні та соціальні фактори старіння
 • "Соціальні інститути. Їх види і функції"
 • Кр соціологія
 • Соціальна структура суспільства і соціальна стратифікація
Cгенерировано за 0.340240 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів