Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Соціальні зміни та соціальні процеси» (ID:33460)

| Размер: 22 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Основні чинники соціальних змін. 4
2. Соціологічні теорії соціальних змін. 7
3. Класифікація соціальних процесів. 9
4. Соціальні та громадські рухи в Україні. 11
Висновки 15
Література 16Вступ
Усе в цьому світі перебуває в постійному русі, в тім числі й соціальна матерія. Проте характер, спрямованість, інтенсивність руху можуть бути різними. Для позначення цих відмінностей руху соціальної матерії в соціологічній науці існують такі поняття, як “соціальна динаміка” та “соціальні зміни”.
Поняття “соціальна динаміка” в ужиток увів О. Конт – засновник соціології. Він застосовував його, по-перше, як протиставлення соціальній статиці для позначення соціального руху, а, по-друге, як зміну станів суспільних явищ. Близьке до нього за змістом поняття “соціальні зміни” – порушення тотожності соціального явища із самим собою або з подібним йому соціальним явищем.
В останній, досить короткий історичний період, в Україні відбулися радикальні, фундаментальні соціальні та політичні зміни. Парадокс полягає в тому, що жодна соціологічна теорія ще 15 років тому не пророкувала, не прогнозувала таких докорінних трансформацій у світі, в „соціалістичному таборі” й у Радянському Союзі, які незабаром відбулися. Звичайно, спостерігалися передчуття й очікування перемін, але щоб перетворення пішли так глибоко й охопили таку кількість країн, не припускав, здається, ніхто. Вивчення, узагальнення досвіду того, що відбулося з Україною в період її трансформації, становиться нагальною потребою часу. Основа майбутнього українського суспільства залежить від того, які висновки ми зробимо з свого досвіду розбудови незалежної української держави.
Висновки
Соціальні зміни і процеси є явищами, що притаманні людському суспільству. Розглядаючи соціум, завжди можна виявити в ньому зміни, що відбуваються протягом тривалого історичного періоду. Чим більш часовий проміжок, в якому розглядається певне суспільство, тим більші зміни в ньому спостерігаються. Наука до цього часу утворила багато концепцій соціальних змін для пояснення тенденцій розвитку суспільства. Деякі з концепцій суперечать одне одному, а деякі розглядають один і той об’єкт – суспільство – з інших точок зору, тим самим доповнюючи інші погляди. Численність цих концепцій свідчить про складність та неоднозначність існування соціуму.
До певних трансформацій в суспільстві приводять соціальні процеси як цілеспрямована дія людей, їх соціальних утворень, груп. В соціології соціальні процеси розглядаються як серія фактів взаємодії людей, або серія явищ, які відбуваються в організації, структурі груп і змінюють стосунки між людьми чи між складовими елементами спільноти. Розглядаючи зміни в суспільстві, можна виокремити в ній численні соціальні процеси, які можна класифікувати за різними ознаками. Їх різноманіття свідчить про складність та динамічність суспільного життя, існування в ньому тенденцій до змін. Всі розглянуті процес тісно пов’язані між собою і майже завжди протікають одночасно, створюючи таким чином можливості для розвитку груп та постійних змін в суспільстві.
Україна являє собою зразок того, що суспільні процеси можуть набувати інших виглядів і варіантів, ніж ті, що були розроблені до цього. З одного боку, українське суспільство можна примірити в рамках будь-якої теорії змін, а з іншого – жодна з цих концепцій не здатна надати реальну допомогу в улаштуванні протиріч сучасного українського суспільства.

ЛитератураЛітература
1. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна динаміка. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 464с.
2. Гавриленко І.М. Соціологія: соціальна статика. – К., ВЦ Київський університет, 2000. – 336с.
3. Колотило В.В. Роль ідеології в процесі соціальних змін: Автореф. дис. канд. філос. Наук / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. – К., 2006. – 17с.
4. Плотинский Ю.М. Модели социальных процессов. – М., Логос, 2001.– 156 с.
5. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
6. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
7. Українське суспільство 1994-2005. Динаміка соціальних змін / НАН України; Інститут соціології. – К., 2005. – 653с.
8. Федотова В.Г. Социальные знания и социальные изменения. – М., ИФРАН, 2001. – 304 с.
9. Фролов С.С. Социология: Учебник для студ. вузов. – М., Гардарики, 1999. – 344с.
10. Шабанова М. А. Социология свободы: Трансформирующееся общество. – М., Статус, 1997. – 260 с.
11. Шморгун О. Україна: шляхи відродження. Економіка, політика, культура. – К., Фундація ім. О. Ольжича, 1994. – 288с.
12. Штомпка П. Социология социальных изменений. – М., Аспект-Пресс, 1996. – 416с.
13. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
14. Ян Щепаньский о человеке и обществе / Ред. Б. А. Филиппов и др. – М., ИНИОН , 1990. – 173с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Асоціативні (зближення) та дисоціативні (відділення) соціальні процеси. Конфліктність (наведіть приклади)
 • Соціальні проблеми відносин між поколіннями
 • СОЦІАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ
 • Соціальні ролі та статуси як елементи соціальної структури суспільства
 • Соціальна праця
 • Соціальні відносини та соціальний контроль
 • Біологічні, психологічні та соціальні фактори старіння
 • Біологічні, психологічні та соціальні фактори старіння
 • "Соціальні інститути. Їх види і функції"
 • Кр соціологія
 • Соціальна структура суспільства і соціальна стратифікація
Cгенерировано за 0.034487 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...