Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Рівні вивчення суспільства соціологією» (ID:33459)

| Размер: 18 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Системний аналіз суспільства. 4
2. Суспільство з позицій соціального детермінізму і функціоналізму. 8
3. Індивідуалістичні теорії соціальної взаємодії. 11
Висновки 15
Література 16Вступ
Соціологія – наука про становлення, розвиток і функціонування суспільства, соціальних спільнот, соціальних відносин і соціальних процесів, про механізми і принципи їх взаємодії. Будучи нефілософською наукою, спираючись на узагальнення соціальних фактів, соціологія визначає свій предмет на рівні макротеоретичного аналізу. Вона тісно пов'язана з соціально-філософським рівнем знань.
Окрім загальнотеоретичного осмислення свого предмета, соціологія охоплює низку соціологічних теорій, предмет яких – вивчення особливих станів і форм буття соціальних спільнот: соціальної структури, культури, соціальних інститутів і організацій, особистості, а також процесів соціалізації індивідів у соціальних спільнотах. Як наука про соціальні спільноти, соціологія досліджує масові соціальні процеси і поведінку, стани і форми соціальної взаємодії та соціальних взаємозв'язків людей, що утворюють соціальні спільноти.
Суспільство в соціології є основним об’єктом дослідження. Однак, складність його вивчення обумовило те, що за час існування соціологічної науки виокремилися різні підходи до розуміння сутності та законів розвитку. Перш за все можна виділити макросоціологічний і мікросоціологічний підходи. Вони досліджують суспільство на різних рівнях, кожен з яких пропонує свої принципи та систему методів.
Висновки
В соціології всі соціальні явища і процеси розглядаються як системи з певною внутрішньою структурою. Найбільш складною соціальною системою є суспільство, а її елементами виступають люди, соціальна діяльність яких зумовлюється певним соціальним статусом, які вони займають, соціальними функціями, які вони виконують, соціальними нормами й цінностями, які прийняті в даній системі.
Макросоціологічний підхід визначає соціологію як науку, яка розкриває закони цілісного розвитку; мікросоціологічний підхід представляє соціологію як науку про поведінку. Макросоціологічний виходить з того, що, суспільство аналізується як певна цілісність; мікросоціологічний ратує осягати цілісність соціального життя, вивчаючи інтеракцію (соціальна взаємодію) індивідів).Однак між цими тлумаченнями немає принципової суперечності оскільки цілісність суспільства розкривається через аналіз поведінки. Соціологія – наука, що вивчає взаємозв'язки мікро- і макропроцесів через сферу повсякденного життя людини.
Індивідуалістичні теорії соціальної взаємодії утворюють собою підхід до вивчення суспільства на мікросоціологічному рівні, тобто на рівні взаємодії окремих індивідів. Відповідно до цього підходу суспільство спочатку розглядається на своєму низовому ступіні структури, а від нього здійснюється перехід до більш високої степені абстракції суспільного організму.

ЛитератураЛітература
1. Барвінський А.О. Соціологія: курс лекцій. – К., Центр навчальної літератури, 2005. – 328с.
2. Захарченко М.В., Погорілий О.І. Історія соціології від античності до початку XX ст. – К., Либідь, 1993. – 336с.
3. Радугин А.А., Радугин К.А. Социология: Курс лекцій. – М., Владос, 1995. –191с.
4. Ручка А.О., Танчер В.В. Курс історії теоретичної соціології. – К., Наукова думка, 1995. – 223с.
5. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
6. Соціологія: короткий енциклопедичний словник. (уклад. В.І. Волович та ін.) – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
7. Соціологія: Курс лекцій: Навч. посібник / В.М.Піча (ред.). –Л., Новий світ-2000, 2002. – 310с.
8. Якуба Е. А. Социология: Учеб. пособие. – Х., Константа, 1996. – 192с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Громадське суспільство.
 • Нові тенденції взаємодії людини і суспільства в сучасних умовах
 • Соціальна структура суспільства
 • Контрольна з соціології
 • Контрольна з соціології
 • Професійна орієнтація, професійний вибір, психологія професійної карьери. Тема: Психологічні аспекти вибору професії
 • Основи теорії політичної системи суспільства
 • Системно-структурний підхід до вивчення суспільства. Суспільство як система суспільних зв'язків
 • "Громадянське суспільство і держава"
 • Громадянське суспільство і держава
 • Соціальна структура суспільства: основні елементи та принципи їх взаємодії
Cгенерировано за 0.062751 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів