Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Поняття та теорії особистості в соціальних науках» (ID:33457)

| Размер: 26 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Розвиток теорії особистості в рамках соціологічної науки. 4
2. Особистість як специфічний предмет дослідження в соціології 8
3. Типи особистості в теоріях соціології особистості 11
Висновки 19
Література 20

Вступ
Один стародавній мудрець казав, що для людини немає цікавішого об'єкту, ніж сама людина. Д. Дідро вважав людину вищою цінністю, єдиним творцем всіх досягнень культури на землі, розумним центром всесвіту, тим пунктом, від якого все повинне виходити і до якого все повинне повертатися.
Людину вивчають багато наук: філософія, психологія, соціологія, педагогіка, біологія, етнологія, історія та ін. В кожній науці є свій аспект у її дослідженні. З цього переліку можна сказати, що лише філософія робить спробу осягнути людину як цілісне утворення, як одне з явищ оточуючого світу. Інші намагаються відокремити з цього цілісного поняття, свою ділянку дослідження, яке визначає їх науковий предмет.
Соціологічна наука досліджує людину як частку суспільства, як суб’єкт і об’єкт соціальних взаємозв’язків. За відносно невеликий термін існування соціології особистості як галузі наукових знань накопичений значний теоретичний і практичний матеріал стосовно людини і її становища у суспільстві, розроблені певні теорії, концепції, моделі і типи поведінки. Головний аспект розгляду людини в соціології – дослідження її як особистості – активного учасника соціальних відносин.
Висновки
Особистість – це стійка система соціально значущих властивостей, якостей та рис, що характеризують індивіда як продукт суспільного розвитку і залучення його до системи соціальних відносин через активну предметну діяльність і спілкування. Особистість формується в процесі соціалізації і є продуктом індивідуального досвіду та соціальної взаємодії.
Поняття „особистість” є багатозначним. З одного боку, воно означає конкретного індивіда як суб’єкта діяльності в єдності його індивідуальних властивостей (одиничне) та соціальних ролей (загальне), що виконуються ним у суспільстві. З другого боку особистість розуміється як соціальна властивість індивіда, як сукупність інтегрованих у ньому соціально важливих властивостей, якостей і рис, що виникли в процесі прямої та непрямої (опосередкованої) взаємодії цієї особи з іншими людьми і роблять її, в свою чергу, суб’єктом праці, пізнання та спілкування. Тому саме другий аспект поняття особистості є найважливішим з погляду соціології, яку окрема людина цікавить не сама по собі, а як член певного суспільства, класу, спільноти або групи, що втілює в собі деякі соціально типові риси.
Існують декілька теорій, які по-різному підходять до концептуального визначення особистості. В їх межах розроблена певна типологізація особистості, яка відображає багатоманітність можливих уявлень щодо людини та її ролі в суспільстві. Ці підходи базуються на різному розумінні пріоритетності біологічного, соціального та психічного в людському індивіді.

ЛитератураЛітература
1. Андрущенко В.П., Волович В.И., Горлач Н.И., Головченко Г.Т., Добрускин М.Е. Социология: наука об обществе. – Харьков, 1997. – 688с.
2. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: навчальний посібник. – К., МАУП, 1999. – 344 с.
3. Мертон Р., Мид Дж., Парсонс Т., Шюц А. Американская социологическая мысль / В.И. Добреньков (ред.), Е.И. Кравченко (сост.). – М., Международный Ун-т Бизнеса и Управления, 1996. – 560с.
4. Современная западная социология: Словарь. – М., 1990 – 285с.
5. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
6. Соціологія: короткий енциклопедичний словник. / уклад. В.І.Волович та ін. – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
7. Фромм Э. Искусство любить. Исследование природи любви. – М., Педагогика, 1990. – 157 с.
8. Циба В.Т. Соціологія особистості: системний підхід (соціально- психологічний аналіз): Навч. посібник. – К., МАУП, 2000. – 149с.
9. Цибульська Т.Ф. Загальна та прикладна психологія: курс лекцій. – Наукова думка, 2000. – 191 с.
10. Черниш Н. Соціологія. Курс лекцій. – Львів, Кальварія, 1996.– 302 с.
11. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Поняття особистості в різних науках та психології
 • СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИСТОСТІ. ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ
 • Психологічна структура особистості, основні теорії особистості. Предмет: Юридична психологія
 • К/р з соціології
 • Структура поняття особистість у вітчізнянних теоріях особистості
 • Лекція та практичне заняття на тему: Теорії психічного розвитку особистості
 • Класичні та сучасні психологічні теорії особистості
 • Якісні методи в соціології
 • Теорія соціального конфлікту в соціології. Загальна характеристика.
 • Базові концепції виховання та розвитку особистості
 • Самореалізація
Cгенерировано за 0.118706 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів