Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Українська православна церква: історія і сучасність» (ID:33446)

| Размер: 24 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ЗАРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ТА ЇЇ РОЗВИТОК У ІХ – ХІІІ СТОЛІТТЯХ 4
2. ШЛЯХ ІНТЕГРАЦІЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ ДО КАТОЛИЦИЗМУ У ХIV – XVI CТОЛІТТЯХ 7
3. ПРОДОВЖЕННЯ ПОСЛАБЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ТРАДИЦІЙ В ПРАВОСЛАВНІЙ ЦЕРКВІ НА УКРАЇНІ ПІСЛЯ ЇЇ РОЗДІЛУ МІЖ ІМПЕРІЯМИ 10
4. АВТОКЕФАЛІЯ ЯК СПРОБА ЗБЕРЕГТИ НАЦІОНАЛЬНІ ОЗНАКИ В УКРАЇНСЬКІЙ ПРАВОСЛАВНІЙ ЦЕРКВІ 12
5. СУЧАСНИЙ СТАН ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ НА УКРАЇНИ 15
Висновки 18
Література 19

Вступ
Історія Української православної церкви неподільно пов’язана з зародженням і розвитком християнської релігії на території нашої країни. Коли в Київській Русі було прийнято християнство, воно було єдиним. Не існувало його розподілу на католицтво і православ’я, а православ’я, в свою чергу, – на різні конфесії. Лише з плином часу відбулося те, що на сьогоднішній день маємо тільки в Україні три православних церкви і численні християнські конфесії, які суперечливо ставляться до православ’я.
Українська православна церква пройшла тривалий і важкий шлях свого становлення. Лише сьогодні, у незалежній Україні, українці мають можливість сповідувати християнську православну релігію, яка бере початок ще з давнини століть, та при цьому здійснювати релігійні відправлення на рідній мові. Але спадщина минулих релігійних конфліктів, які в свій час були тісно пов’язані з політичними амбіціями різного роду загарбників України, продовжує і сьогодні вносити дестабілізацію у внутрішнє життя народу.
Висновки
Тисячолітню історію Української православної церкви перекреслити не можна, як і замінити її історією інших українських церков (греко-католицької, автокефальної і ін.), які були створені значно пізніше і походять з одного і того ж коріння.
На превеликий жаль, доводиться констатувати, що сьогодні Українська православна церква переживає не кращі свої часи. Розкол між різними православними конфесіями послаблює загальне становище православ’я в Україні та через це надає можливість іншим віруванням і течіям захоплювати свою частку релігійного простору. Протистояння між православними церквами не показує необхідного позитивного прикладу християнської терпимості, покори, свідчить про певні меркантильні інтереси вищого духовенства.
Українська православна церква, яка в свій час постала в якості об’єднуючого і зміцнюючого державу елементу, на сьогоднішній день втратила себе в цьому сенсі, і, можливо, вже не постане такою в майбутньому.


ЛитератураЛітература
1. Власовський І. Нарис історії Української Православної Церкви / Українська Православна Церква Київського Патріархату. – Репр. вид. – К., 1998. – 294с.
2. Драбинко А. Православие в посттоталитарной Украине (вехи истории). – К., Издание Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры, 2002. – 169с.
3. Історія православної церкви в Україні / Зб. наук. праць. – К., Четверта хвиля, 1997. – 292с.
4. Лотоцький О. Автокефалія / Українська Православна Церква Київського Патріархату. – Репринтне вид. – К., 1999. – Т. 2 : Нарис історії Автокефальних церков. – 559с.
5. Лубський В. І. Релігієзнавство. – К., Вілбор, 1997. – 479с.
6. Мордвінцев В. Російське самодержавство та Київська митрополича кафедра, або Як Українська Православна Церква позбулася автокефалії. – К., Братство УАПЦ "Світло для світу", 1999. – 331с.
7. Религиеведение: Учеб.-метод. пособ. – К., КМУГА, 2000. – 98с.
8. Субтельный О. Украина. История. – К., Лыбидь, 1991.– 468с.
9. Українська церква між Сходом і Заходом / Наук. ред. П. Яроцький. – К., 1996. –225с.
10. Філарет (Патріарх Київський і всієї Руси-України). Українська Церква і Держава напередодні 2000-ліття Різдва Христового: Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на II Всесвітньому форумі українців у м. Києві 21-23 серпня 1997 року / Українська Православна Церква Київського Патріархату. – К., 1997. – 16с.
11. Церква і молитва в нашому житті / Овруцька єпархія. Українська Православна Церква. – К., МАУП, 2006. – 80с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Історія становлення Російської православної церкви
  • Православ’я у 20 у столітті в Україні
  • Проблема розколу православ'я та її наслідки для єдності суспільства
  • Докирилицька писемність
  • Православна церква на Україні в 1939-1945 роках
  • Скульптура
  • Відродження української культури
  • Архітектурні пам'ятки Чернівецької області
  • Парламент Великобританії: історія та сучасність
  • Організація паромних перевезень та обслуговування туристів (на прикладі)
Cгенерировано за 0.277717 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів