Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Педагогічні здібності та їх розвиток» (ID:33376)

| Размер: 18 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Педагогічні здібності 4
2. Формування та розвиток педагогічних здібностей 10
Висновки 14
Література 15

Вступ
Сучасна освіта в Україні має в своєму ”арсеналі” численну множину проблем. Одні з них залишилися в спадщину від старої суспільно-політичної формації, інші з'явилися зовсім недавно. Але завжди, в усі часи, існувала, існує й буде існувати проблема підготовки справжніх педагогів – тих людей, від яких залежить майбутнє нації. Їх педагогічна праця формує із сучасних школярів патріотів Батьківщини, людей, які прийдуть на зміну сучасному поколінню політиків, економістів, управлінців.
В свій час сьогоднішні педагоги також були підготовлені та сформовані як фахівці для діяльності у сфері освіти. Наскільки це вдалося, слід судити за результатами їх роботи. Але в будь-якому випадку серед них знайдуться й такі спеціалісти, що не зовсім відповідають високому званню педагога, духовного наставника для сучасної молоді. В цьому зв’язку актуальним постає питання формування та розвитку педагогічних здібностей майбутніх педагогів. Від того, наскільки будуть сформовані такі здібності, буде залежати ефективність їх праці з виховання та навчання наших дітей.
Висновки
Таким чином, педагогічні здібності в загальній структурі здібностей людини займають особливе місце. Саме завдяки ним людина стає педагогом, ефективно навчає та виховує учнівську молодь. Педагогічні здібності існують у тісній взаємодії з загальними здібностями людини і ґрунтуються на загальних психологічних характеристиках та властивостях людського індивіда. Але, разом з тим, вони є суто специфічними здібностями, які проявляються тільки в педагогічній сфері. Вміння відчувати людину, знати, що їй потрібно для того, щоб сформуватися в особистість – таких здібностей не вимагає жодна сфера діяльності.
Крім того, постає проблема формування та розвитку педагогічних здібностей. За загальним визнанням, педагогічні здібності закладаються з дитинства та формуються самі за "волею природи". Сформувати педагогічні здібності спеціальними вправами або тренування, скоріше за все, не уявляється можливим. Доступним є тільки розвиток та вдосконалення певних індивідуальних якостей: уваги, пам'яті, мовлення. Доброті, душевній теплоті, вмінню співчувати навчити не можна, це дається від природи. Формування педагогічних здібностей залежить від життєвого шляху особистості, від тих почуттів, випробувань, які випали на її долю та сформували в ній певне світосприйняття, а також певне бажання передати свій досвід іншим.
Литература
Література
1. Кан-Калик В.А. Педагогическая деятельность как творческий процесс. – М., Просвещение, 1977. –164c.
2. Кан-Калик В.А. Учителю о педагогическом общении. – М., Просвещение, 1987. – 198с.
3. Кузьмина Н.В. Способности, одаренность, талант учителя. – Ленинград, 1985. – 165 с.
4. Мороз О. Г., Сластьонін В. О., Філіпенко Н. І. Підготовка майбутнього вчителя: зміст та організація: Навч. посібник / Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. – К., 1997. – 166с.
5. Немов Р.С. Психология: в 3-х книгах. – М., Владос, 2002. – Кн.2: Психология образования. – 608с.
6. Основы педагогического мастерства: Учебник / И. А. Зязюн, И. Ф. Кривонос, Н. Н. Тарасевич и др. – М., Просвещение, 1989. – 302 с.
7. Савенкова Л.О. "Комунікативна атака" у формування навичок педагогічного спілкування // Педагогіка і психологія. – 1998. – №4. – С. 101.
8. Станкин М.И. Профессиональные способности педагога: Акмеология воспитания и обучения. Академия пед. и соц. наук. — М., Флинта, 1998. – 386с.
9. Юсупов И. М. Психология взаимопонимания. – Казань, 1999. – 396 с.
10. Ягупов В.В. Педагогіка: Навч. посібник. – К., Либідь, 2002. – 560с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Загальна психологія
  • Поняття про здібності та їх походження
  • Соціально-педагогічні особливості молодіжних проблем
  • ЗДІБНОСТІ
  • Здібності
  • Педагогічні ідеї Г.С. Сковороди, їх сучасне значення
  • Структура і функції педагогічної діяльності викладача вищої школи
  • Інноваційні технології навчання
  • Види витривалості
  • Види витривалості
Cгенерировано за 0.032092 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів