Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Педагогічні здібності та їх розвиток» (ID:33376)

| Размер: 18 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Педагогічні здібності 4
2. Формування та розвиток педагогічних здібностей 10
Висновки 14
Література 15

Вступ
Сучасна освіта в Україні має в своєму ”арсеналі” численну множину проблем. Одні з них залишилися в спадщину від старої суспільно-політичної формації, інші з'явилися зовсім недавно. Але завжди, в усі часи, існувала, існує й буде існувати проблема підготовки справжніх педагогів – тих людей, від яких залежить майбутнє нації. Їх педагогічна праця формує із сучасних школярів патріотів Батьківщини, людей, які прийдуть на зміну сучасному поколінню політиків, економістів, управлінців.
В свій час сьогоднішні педагоги також були підготовлені та сформовані як фахівці для діяльності у сфері освіти. Наскільки це вдалося, слід судити за результатами їх роботи. Але в будь-якому випадку серед них знайдуться й такі спеціалісти, що не зовсім відповідають високому званню педагога, духовного наставника для сучасної молоді. В цьому зв’язку актуальним постає питання формування та розвитку педагогічних здібностей майбутніх педагогів. Від того, наскільки будуть сформовані такі здібності, буде залежати ефективність їх праці з виховання та навчання наших дітей.
Висновки
Таким чином, педагогічні здібності в загальній структурі здібностей людини займають особливе місце. Саме завдяки ним людина стає педагогом, ефективно навчає та виховує учнівську молодь. Педагогічні здібності існують у тісній взаємодії з загальними здібностями людини і ґрунтуються на загальних психологічних характеристиках та властивостях людського індивіда. Але, разом з тим, вони є суто специфічними здібностями, які проявляються тільки в педагогічній сфері. Вміння відчувати людину, знати, що їй потрібно для того, щоб сформуватися в особистість – таких здібностей не вимагає жодна сфера діяльності.
Крім того, постає проблема формування та розвитку педагогічних здібностей. За загальним визнанням, педагогічні здібності закладаються з дитинства та формуються самі за "волею природи". Сформувати педагогічні здібності спеціальними вправами або тренування, скоріше за все, не уявляється можливим. Доступним є тільки розвиток та вдосконалення певних індивідуальних якостей: уваги, пам'яті, мовлення. Доброті, душевній теплоті, вмінню співчувати навчити не можна, це дається від природи. Формування педагогічних здібностей залежить від життєвого шляху особистості, від тих почуттів, випробувань, які випали на її долю та сформували в ній певне світосприйняття, а також певне бажання передати свій досвід іншим.
Литература
Література
1. Кан-Калик В.А. Педагогическая деятельность как творческий процесс. – М., Просвещение, 1977. –164c.
2. Кан-Калик В.А. Учителю о педагогическом общении. – М., Просвещение, 1987. – 198с.
3. Кузьмина Н.В. Способности, одаренность, талант учителя. – Ленинград, 1985. – 165 с.
4. Мороз О. Г., Сластьонін В. О., Філіпенко Н. І. Підготовка майбутнього вчителя: зміст та організація: Навч. посібник / Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. – К., 1997. – 166с.
5. Немов Р.С. Психология: в 3-х книгах. – М., Владос, 2002. – Кн.2: Психология образования. – 608с.
6. Основы педагогического мастерства: Учебник / И. А. Зязюн, И. Ф. Кривонос, Н. Н. Тарасевич и др. – М., Просвещение, 1989. – 302 с.
7. Савенкова Л.О. "Комунікативна атака" у формування навичок педагогічного спілкування // Педагогіка і психологія. – 1998. – №4. – С. 101.
8. Станкин М.И. Профессиональные способности педагога: Акмеология воспитания и обучения. Академия пед. и соц. наук. — М., Флинта, 1998. – 386с.
9. Юсупов И. М. Психология взаимопонимания. – Казань, 1999. – 396 с.
10. Ягупов В.В. Педагогіка: Навч. посібник. – К., Либідь, 2002. – 560с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Загальна психологія
  • Поняття про здібності та їх походження
  • Соціально-педагогічні особливості молодіжних проблем
  • ЗДІБНОСТІ
  • Здібності
  • Педагогічні ідеї Г.С. Сковороди, їх сучасне значення
  • Структура і функції педагогічної діяльності викладача вищої школи
  • Інноваційні технології навчання
  • Види витривалості
  • Види витривалості
Cгенерировано за 0.017879 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...