Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Політична концепція Збігнева Бжезинського» (ID:33360)

| Размер: 19 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Гегемонія в політиці за Збігневом Бжезинським. 4
2. Євразійська „шахівниця” – світовий політичний плацдарм. 8
Висновки 13
Література 14

Вступ
Особистість американського політолога Збігнева Бжезинського є досить неординарною. Народившись у Польщі, він більшу частину життя провів в Америці. Його батьки, родом з міста Золочів Львівської області, безперечно, мали значний вплив на сина, що сприяло формуванню його поглядів та ідей.
Ім’я З. Бжезинського стало відомим у середині ХХ ст. завдяки його непримиримій позиції до СРСР. Він вважається прибічником жорстких мір по відношенню до Радянського Союзу. Свою діяльність він присвячує боротьбі проти комунізму, радянського образу життя. В умовах „холодної війни”, що була у той час у розпалі, він веде активну антирадянську політичну діяльність.
Одночасно Бжезинським відбувалося обґрунтування з політологічної точки зору мети, завдань та напрямків зовнішньополітичної діяльності США. Він становиться ідеологом „американізму” та „глобалізму”, знаходить виправдання небажаним та непопулярним крокам американських адміністрацій Джона Кеннеді, Ліндона Джонсона і Джіммі Картера. Свої погляди він узагальнює у книзі „Велика шахівниця: панування Америки та її геостратегічні імперативи”. Вона стала плодом його роздумів щодо політичного розвитку країн світу протягом історії, висунув свою концепцію розуміння тих процесів, що відбуваються на міжнародній політичній арені сучасності. В даному рефераті висвітлені два основних питання, які Бжезинський піддав аналізу в своїй книзі. Це – питання гегемонії США в світі і геополітична боротьба в Євразійському регіоні, який, на думку Бжезинського, був, є і буде головним центром формування геополітики.

Висновки
Книга З. Бжезинського – це певна спроба окреслити основні риси геополітики, що існують в даний час серед держав світу. Політолог сміливо ділить світове співтовариство на три частини: США, Євразію і решту світу. Причому Євразія, на його думку, це не тільки потужна політична сила, а й місце – „шахівниця”, де відбувається боротьба та протистояння американських і неамериканських інтересів. США, на думку Бжезинського, – це головний оплот демократії, економічної моці та процвітання, вільного розвитку людини. Влаштування світу на свій зразок – основне завдання американської політики та мета отримання світової гегемонії.
Висновки, які зроблені Бжезинським, підтверджують, що позиція США в геополітиці зараз і в майбутньому завжди буде виразно активної. Ця країна не тільки пасивно відслідковує появу негативних тенденцій в розвитку інших країн, а й всіма силами та засобами прагне до „настановлення” цих країн, що розвиваються „неправильно”, на „істинний” шлях. Така тенденція підтверджується зовнішньою політикою США протягом усього ХХ ст. і в наші дні. США, таким чином, виступають потужним регулятором геополітичних відносин, генератором всіх сучасних політичних міжнародних процесів, ініціатором силового втручання у внутрішні справи країн світу
Опору такому активно-агресивному впливу Америки сьогодні практично не існує. Домінування США в усіх сферах життя світової спільноти фактично нейтралізувало спротив її традиційних опонентів, дійсно зробило Америку єдиною супердержавою, яка нав’язує іншим країнам свою політичну волю.
Литература
Література
1. Бжезинский З. Великая шахматная доска: Господство Америки и его геостратегические императивы / О.Уральская (пер. с англ.). – М., Международные отношения, 2002. – 254с.
2. Бжезинский З. Выбор: Мировое господство или глобальное лидерство / Е. Нарочницкая (пер.с англ.), Ю. Кобяков (пер.с англ.). – М., Международные отношения, 2005. – 287с.
3. Бжезинский З. Формирование карты Европы продолжается: проблема расширения НАТО / Сетевой проект «Русского мира» «Русский архипелаг». –www.archipelag.ru
4. Бжезинский З. Имперская Россия, вассальная Украина / Сетевой проект «Русского мира» «Русский архипелаг». – www.archipelag.ru
5. Большаков З., Киташова А. Шахматная партия Збигнева Бжезинського. –Интернет сайт www.warweb.ru
6. Шляхтун П. П. Політологія: теорія та історія політичної науки: Підручник. – К., Либідь, 2002. – 574с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Сучасні концепції демократії
  • "Ідея ""суспільного договору"" як домінанта суспільної думки Нового часу і епохи Просвітництва"
  • ГРОМАДСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
  • Легітимність політичної влади України
  • Поняття держави та її ознаки
  • Політична думка в Україні 19-20ст: політична концепція часів УНР (1917- 1920), Грушевський
  • Сучасні концепції самоменеджменту
  • Маркетинговий менеджмент
  • Політично-правові вчення епохи утворення феодальної централізації держави та зміцнення абсолютизму. Політична концепція Філофея
  • ПОЛІТОЛОГІЧНІ КОНЦЕПЦІЇ ХХ СТОЛІТТЯ
Cгенерировано за 0.051311 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів