Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «політологія» (ID:33359)

| Размер: 21 кб. | Объем: 13 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Т.Гоббс про походження і сутність держави. 4
2. Дж. Локк – основоположник теоретичної системи класичного лібералізму. 6
3. Ш.Монтеск’є про форми держави та поділ влади. 8
4. Вчення Ж.-Ж. Руссо про суспільний договір. 12
Висновки 14
Література 15
Вступ
В історії людства велике значення мав період переходу від феодальних порядків до індустріального суспільства, так звана епоха Нового часу. Однак, матеріальне виробництво, що зазнавало корінних змін, не було єдиною сферою, яка підлягала глибокому осмисленню та аналізу мислителів того часу. Соціальні потрясіння, які відбулися у ХVI та ХVIІ ст., вимагали переосмислення існуючих політичних порядків. Соціальна нестабільність та хитання народних мас в усіх європейських країнах спонукали до зміцнення державної влади, пошуку нових шляхів вдосконалення суспільного ладу.
В цей час стала широко відомою діяльність вчених, які, аналізуючи історію розвитку людства, досвід становлення суспільства і його найважливіших інститутів, пропонували свої варіанти покращення соціально-економічної і політичної ситуації. Особливо помітний слід в розвитку політичної науки в цілому та її окремих положень залишили англійські філософи Томас Гоббс, Джон Локк та діячі французького Просвітництва – Шарль Монтеск’є та Жан-Жак Руссо. Вони висунули ряд теоретичних положень, які стали основою для формування політичної думки того часу, відіграли немаловажне значення для розвитку політології як науки.
Висновки
Томас Гоббс – один із найвідоміших мислителів Нового часу, який створив власну політичну теорію, що робила спробу пояснення політичного життя суспільства. Як і більшість прогресивних вчених того часу він був виразником інтересів правлячого класу – буржуазії, хоча суб’єктивно ж він вважав себе безкорисним шукачем істини, яка так необхідна всьому людству. Ідеї Гоббса, а, особливо, його політична доктрина про походження та сутність держави, відіграли значну роль у подальшому становленні політологічних поглядів.
Вчення Шарля Монтеск'є про розділення властей характеризувалося значною новизною в порівнянні з концепціями попередніх мислителів. Він з'єднав ліберальне розуміння свободи з ідеєю конституційного закріплення механізму розділення властей та, об'єднуючи найпопулярніші ідеї ліберальної буржуазії того часу, збудував їх в достатньо послідовну і цілісну доктрину, положення якої стала фундаментом для багатьох конституцій сучасних країн світу.
Джона Локка як і Шарля Монтеск’є відносять до теоретиків аристократичного лібералізму. Вони спиралися на концепції природного права та суспільного договору, але при цьому не виходили за межі конституційного монархізму, парламентаризму, пошанування права й законності, права на приватну власність, її недоторканності, наполягали на політичних свободах і вільній конкуренції.
Ідеї Ж.-Ж. Руссо зіграли також важливу роль в подальшому розвитку теоретичних уявлень про державу і право. Його соціальна доктрина послужила одним з головних теоретичних джерел німецької філософії кінця XVIII – початку XIX в. Розроблена їм програма переходу до справедливого суспільства шляхом нового суспільного договору лягла в основу ідеології політичного радикалізму. Оформлення поглядів Руссо в теоретичну доктрину з'явилося, з цієї точки зору, поворотною подією в історії суспільно-політичної думки XVIII ст.

Литература
Література
1. Английское свободомыслие: Д. Локк, Д. Толанд, А. Коллинз: Сборник. Переводы / Вступит. статья Б. В. Мееровского. – М., Мысль , 1981. – 301 с.
2. Арон Реймон. Етапи розвитку соціологічної думки: Монтеск'є. Конт. Маркс. Токвіль. Дюркгайм. Парето. Вебер. – К., Юніверс, 2004. – 687c.
3. Бебик В. М. Політологія для політика і громадянина. – К., МАУП, 2003. – 424с.
4. Гоббс Томас. Левіафан, або Суть, будова і повноваження держави церковної та цивільної / Р. Димерець (пер.з англ.). – К., Дух і Літера, 2000. – 600с.
5. Ж.-Ж. Руссо: pro et contra: Идеи Жан-Жака Руссо в восприятии и оценке русских мыслителей и исследователей (1752-1917): Антология. – СПб., Издательство РХГА, 2005. – 829с.
6. Монтескье Ш.Л. О духе законов / А.В. Матешук (перевод с франц.). – М., Мысль, 1999. – 672с.
7. Піча В.М., Хома Н.М. Політологія: Навч.посіб. – К., Каравела, 2002. – 339с
8. Політологічний енциклопедичний словник. – К., Генеза, 1997. – 395с.
9. Руссо Жан Жак. Об общественном договоре: Трактаты. – М., Канон-пресс-Ц, Терра-Кн. клуб , 2000. –542с.
10. Якоб М.М. Ідея соціально-правової держави у філософських концепціях Т.Гоббса і Дж.Локка: Автореферат дисертації. — К., КНУ ім. Т.Шевченка, 2003. – 16с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
Cгенерировано за 0.053079 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів