Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Психология личности управленца или зачем мне нужна психология и педагогика» (ID:33346)

| Размер: 20 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ОСОБИСТІСТЬ КЕРІВНИКА ЯК ВИРІШАЛЬНИЙ ФАКТОР УПРАВЛІННЯ 4
1.1. Виховання пам'яті 4
1.2. Розвиток уваги 5
1.3. Вміння слухати 6
2. ПСИХОЛОГІЯ ПРО ВМІННЯ ВИБИРАТИ СТИЛЬ КЕРІВНИЦТВА 7
2.1. Означення необхідності вибору стилю керівництва 7
2.2. Авторитарний стиль 8
2.3. Демократичний стиль 9
2.4. Ліберальний стиль 10
3. МИСТЕЦТВО КЕРІВНИКА ДОЛАТИ КОНФЛІКТИ 11
Висновки 15
Література 16


Вступ
Управління людьми – нелегкий процес. Він вимагає від керівника знань в різноманітних сферах людської діяльності. Серед них, по-перше, слід вважати знання специфіки свого виробництва, глибокого розуміння технологічних процесів, які є характерними для даного підприємства. Тільки керівник-професіонал здатний вірно оцінити діяльність підлеглих, надати їм відповідну характеристику, визначити кваліфікацію, вірно спланувати і ефективно організувати роботу колективу.
Психологічний аспект управління постає не менш важливим, ніж виробничий. Керівник повинен бути добрим психологом: йому треба знати й розуміти людей, вміти відповідати їм взаємністю. В цьому плані дуже важливою стає для керівника завдання створення сприятливого клімату в робочій групі, від якого дуже часто залежить кінцевий результат виробництва. Несприятливий психологічний клімат, навпаки, здатен звести нанівець зусилля керівників підприємства, підірвати його фінансове благополуччя і навіть сприяти банкрутству компанії.
В даній роботі висвітлені найбільш актуальні психолого-педагогічні моменти управлінської діяльності керівника, а саме: визначення найбільш ефективних стилів управління персоналом, створення сприятливого психологічного клімату в робочому колективі, застосування психологічних знань для подолання конфліктів серед підлеглих. Крім цього, в великій степені успішність управління залежить від особистості керівника, який постійно повинен піклуватися про самовдосконалення себе як особистості. Все це стосується саме області психологічних знань і повинно використовуватися управленцем, якщо він хоче, щоб його діяльність була ефективною.
Висновки
Психологія надає в розпорядження керівникові знання, які він може використовувати для підвищення ефективності свого управління.
В цій роботі неможливо було висвітлити усі аспекти застосування таких знань – їх дуже багато. Але постійне вивчення напрацювань у цій галузі дозволить особі, яка присвятила своє життя управлінню, в майбутньому більш вірно розбиратися в людях, у внутрішніх причинах тих чи інших вчинків, дій. Маючи такий багаж знань, людина зможе правильно розуміти іншу людину, її прагнення, мотиви поведінки. Безперечно, це дозволить керівникові у значній ступені підвищити свій управлінчий потенціал.
Крім того, знаючи основи психології, керівник стане краще розбиратися і в собі. Не слід забувати, що можливості людини небезмежні, сприйняття людини людиною дуже часто буває помилковим, неадекватним. Це може вплинути на погіршення взаємовідносин. Знання психології людини дозволить уникнути подібних помилок, надасть змогу відчути безконфліктне, приємне спілкування, а це є досить важливим фактором в процесі управління.

Литература
Література
1. Блей Р., Мутон С. Научные методы управления: Учебное пособие по менеджменту. – К., Доверие, 1992.– 144 с.
2. Вишнякова Н.Ф. Конфликт – это творчество?: Тренинговый практикум по конфликтологии / Республиканский ин-т высшей школы и гуманитарного образования. – Минск, 1996. – 315с.
3. Гичан И.С. Основы психологии и педагогики: Конспект лекций. – К., КМУГА, 1998. – 90 с.
4. Гичан И.С. Психология делового общения: Конспект лекций. – К., КМУГА, 1996 – 64 с.
5. Гичан И.С. Психология профессионального становления специалиста: Учебное пособие. – К., КИИГА, 1989. – 82 с.
6. Гичан И.С. Психология труда: Конспект лекций. – К., КМУГА. 1996, – 93с.
7. Максименко С.Д., Зайчук В.О., Клименко В.В., Соловієнко В.О. Загальна психологія: Підруч. для студентів вищ. навч. закладів. – К., Форум, 2000. – 533с.
8. Скотт Д.Г. Конфликты: Пути их преодоления. – К., Внешторгиздат, 1991.–190c.
9. Слободчиков З.И., Исаев Е.И. Психология человека. – М., Школа-пресс, 1995. – 384 с.
10. Словарь практического психолога / С.Ю. Головин (сост.) – Минск, Харвест, 1997. – 800с.
11. Столяренко Л.Д. Основы психологии. – Ростов-на-Дону, Феникс, 1997. – 734с.
12. Ягупов В.В. Педагогіка: Навч. посібник. – К., Либідь, 2002. – 560с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Отрасли психологии.
  • Психология следственных действий
  • Какие психологические качества личности являются обязательным условием успешного развития профессиональных способностей специалиста?
  • В чому полягає сутність закону онтогенезу в менеджменті?
  • ПСИХИЧЕСКИЕ ИЗМЕНЕНИЯ В СТАРОСТИ
  • Психология личности и теории личности Дж. Долларда, Н. Миллера, Э. Фромма, Айзелиса, Диузкарзе
  • Вікова психологія
  • Психология отношений Мясищева
  • Кризис середины жизни
  • ЗАДАТКИ І ЗДІБНОСТІ
Cгенерировано за 0.089469 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів