Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Сучасний стан податкової системи в Україні і тенденції розвитку» (ID:33342)

| Размер: 26 кб. | Объем: 18 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
РОЗДІЛ 1. СТАНОВЛЕННЯ ТА СУЧАСНИЙ СТАН ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ 4
1.1. Історичні етапи становлення податкової системи України 4
1.2. Сутність податкової системи та принципи оподаткування 8
1.3. Структура податкової системи України: загальнодержавні та місцеві податки 10
РОЗДІЛ 2. ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ПОДАТКОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ 14
2.1.Реформування податкової системи України 14
2.2. Результати реформ 16
Висновки 20
Література 21


Вступ
Податки в економічному житті будь-якої держави є одним із головних знарядь впровадження внутрішньої політики, формування стабільної, міцної економіки, забезпечення прогресивного суспільно-політичного розвитку. Наявна нині в Україні податкова система почала формуватися на початку 90-х років минулого століття і з того часу багато в чому скопіювала системи оподаткування розвинутих країн світу. Втім запозичення чужого досвіду заможних країн без достатнього урахування специфіки своєї економіки обернулося економічним пригніченням виробничої сфери, зростанням цін, втратами дохідної частини бюджету. На нинішньому етапі відродження національної економіки назріла потреба у реформуванні податкової системи, створенні цілісного, стабільного та раціонального податкового законодавства.

Висновки
Створення податкової системи – це і наукова, і практична проблема, основою вивчення якої є глобальний аналіз господарського життя в державі, доходів населення, бюджету сім’ї, підприємницьких структур. Податки є ефективним знаряддям реалізації державної політики з питань економіки і соціального розвитку, але з іншого боку – податки є дуже небезпечною зброєю в розпорядженні держави, оскільки без наукової основи, розумних підрахунків податки можуть затримувати економічний розвиток держави. Отже, податкова політика держави повинна постійно базуватися на обґрунтованих висновках про вплив податкової системи на результати господарської діяльності підприємств, організацію, обсяги, напрямки і характер інвестування, розмір і структуру фонду споживання, галузеву і територіальну структуру економіки.
Розбалансованість, відсутність системності в реформуванні податків сьогодні сприяє гальмуванню у вдосконаленні податкової системи. Реформа, яка вже розпочалася, має торкнутися всієї системи податків і будуватися на засадах фіскальної достатності, обов’язковості, спиратися на єдину спрощену законодавчу базу оподаткування. Пріоритетними напрямками податкової реформи мають стати: запровадження таких законодавчих норм, які стимулювали б інвестиційну активність, наукові дослідження та розробки зменшення податкового навантаження на переробні галузі та сферу послуг, стимулювання експорту товарів, які не являються сировиною. При цьому дуже важливо запровадити Податковий кодекс та створити такі умови, за яких сплачувати податки було б вигідно й не доводилось би застосовувати адміністративні методи.

ЛитератураЛітература
1. Закон України «Про «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 р. №1251-12 в редакції закону від 18.021997 №77/97-ВР з змінами та доповненнями.
2. Концепція реформування податкової системи України. Розпорядження КМУ від 19 лютого 2007 р. N 56-р.
3. Діденко В.М.,Попова В.Д.,Прядко В.В. Загальна теорія фінансів: Навчальний посібник. – Чернівці: Ратуша, 2000. – 640 с.
4. Ожогіна Н. Концептуальні засади реформування податкової системи України на шляху до євроінтеграції // Вісник податкової служби України. – 2007. – №43. – с.58-61.
5. Олійник О.В., Філон І.В. Податкова система. – Х., 2004. – 326с.
6. Соколовська А.М. Податкова система України: теорія і практика становлення. – К.: НДФІ, 2001. – 372 с.
7. Сторожук О. Узгодженість обліку та необхідність податкової реформи України // Вісник податкової служби України. – 2006. – №28. – с.60-64.
8. Шабліста Л.М. Податки як засіб структурної перебудови економіки: наукове видання. – К.: Інститут економіки НАН України, 2000. – 218 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Порівняльна характеристика податкових систем Швеції та України
 • Порівняльна характеристика податкових систем Бельгії та України
 • Податкова система України: теорія та практика становлення
 • Порівняльна характеристика податкової системи Іспанії та України
 • Податкова система України
 • Бюджетно-податкова система України.
 • Податкова система в України
 • Стан та перспективи розвитку пізнавального туризму в України
 • Стан та перспективи розвитку пригодницького туризму в Україні
 • Стан та перспективи розвитку освітнього туризму в Україні
 • Податкова система України: сучасний стан та перспективи розвитку
Cгенерировано за 0.059772 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів