Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Острозька школа та її роль у культурному процесі України» (ID:33319)

| Размер: 25 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Заснування Острозької школи та її статус 4
1.1. Передумови виникнення та матеріальні основи функціонування. 4
1.2. Визначення статусу. 6
2. Діяльність Острозької школи та її значення для культури України 9
2.1. Періоди діяльності. 9
2.2. Розвиток філософської думки. 15
Висновки 18
Література 19


Вступ
Кінець XVI ст. характеризується розквітом польського панування на Україні. Практично в усіх сферах суспільства відбувався активний наступ західного образу життя. Для українців примусово вводилася католицька віра, знищувалися православні храми, йшов наступ на мову та традиції нашого народу. В цих умовах створення культурно-освітнього осередку в Острозі було подією революційною. Острозька школа або, як її потім назвали, Академія постала як центр української культури, символ життєздатності нації.
Вивчення діяльності Академії є цікавим і корисним в усіх відношеннях. В першу чергу дослідників повинні цікавити передумови та обставини, в яких відбувалося створення навчального закладу, а також головні підсумки його діяльності – саме завдяки ним Острозька Академія залишилася в пам’яті народу як визначне явище культурного життя України.
Висновки
Острозька Академія, проіснувавши 60 років, виконала значну історичну місію для українського народу. За досить короткий час вона зібрала розрізнені та частково розгублені культурні залишки колись могутньої слов’янської держави – Київської Русі. Діяльність науково-викладацьких кіл школи сприяла поглибленню, концентрації та подальшій фіксації цих знань, особливо за допомогою друкованих видань, котрі стали виходити саме в Острозі. Крім того, відновився духовний зв’язок з грецькою, візантійською культурою, які в свій час були джерелами давньокиївської цивілізації.
За час існування острозької школи вдалося підготувати цілу плеяду видатних науковців, викладачів, мислителів, державних та релігійних діячів саме прослов’янської, проукраїнської спрямованості. З розформуванням Академії вони не припинили свою діяльність, а продовжували пробуджувати в серцях людей спогади про величне минуле українського народу, вселяти надію на краще майбутнє України.
За своєю суттю Острозька Академія була навчальним закладом європейського рівня. Ідеї гуманізму, які в той час поширювалися по Європі, сприймалися та поглиблювалися в Острозі. Всі передові принципи щодо навчання та виховання учнів, ведення викладацької роботи також знайшли своє відображення в діяльності Академії. Острозька школа підготувала підґрунтя для подальшого поширення гуманістичних та просвітницьких поглядів в культурному процесі України.Литература
Література
1. Абросимова С., Атаманенко А., Атаманенко В., Атаманюк Л., Бабич С. Острозька академія XVI-XVII ст. – Острог, 1997. – 201с.
2. Білоус І.П. Данило Галицький; Гальшка – княжна Острозька; Семен Височан: Українські історичні драми. – Рівне, Волинські обереги, 2004. – 235с.
3. Верстюк В. Ф., Гарань О. В., Гуржій О. І., Даниленко В. М., Євтух В. Б. Історія України: Навч. посібник / В.А. Смолій (ред.). – К., Альтернативи, 1997. – 416с.
4. Вихованець Т. Костянтин і Януш Олександровичі Острозькі. – Острог, 2001. – 78с.
5. Котляр М., Кульчицький С. Шляхами віків: довідник з історії України. – К., Україна, 1993. – 380с.
6. Крушинський В.Ю., Левенець Ю.А. Історія України: події, факти, дати. – К., Зодіак-Еко, 1993. – 176с.
7. Микитась В.Л. Давньоукраїнські студенти і професори. – К., Абрис, 1994. – 288с.
8. Острозька давнина: Дослідження і матеріали / Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України / І.Мицько (ред.). – Львів, 1995. – Т. 1: Збірник статей. – 156с.
9. Острозькі просвітники XVI-XX ст.: Збірник статей. – Острог, Університет "Острозька академія", 2000. – 476с.
10. Ульяновський В.І. Історія церкви та релігійної думки в Україні: У 3. кн. – К., Либідь, 1994. – Кн. 2: Середина XV – кінець XVI століття. – 254с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Розвиток шкільної освіти. Острозька школа
  • Братські школи
  • НАРОСТАННЯ ТВОРЧОЇ ЕНЕРГІЇ: УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА В XIV— XVI СТ.
  • Роль православних братств у розвитку українського письменства
  • Острозька школа та її роль в культурному процесі України
  • Розвиток бухгалтерського обліку як науки італійськими вченими
  • Контрольна робота з дисципліни "історія економічних вчень"
  • Історія теорії мотивації
  • Історія теорії мотивації
  • Адаптація поведінки дитини в перший рік навчання в школі
Cгенерировано за 0.258080 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів