Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Гуманізм в ренесансній культурі» (ID:33317)

| Размер: 23 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Гуманізм як філософський погляд на буття людства. 4
2. Вплив гуманістичних ідей на розвиток мистецтва. 8
Висновки 17
Література 18


Вступ
Ренесанс – перехідна епоха від середньовічної культури до культури Нового часу. Він у точному розумінні слова стосується лише Італії XV –XVI ст. Відроджувачами почали називати себе італійці епохи Ренесансу, які надзвичайно високо цінували досягнення античної культури. Поступово їх ідеї й принципи відношення до культурної спадщини минулого поширилися в усіх країнах Європи. Нова епоха постала, орієнтуючись на відродження античного стилю мислення і чуттєвості. Звідси, власне, і започаткована назва Ренесанс, або Відродження.
Філософський і культурний зміст поняття "ренесанс" трактується як своєрідне, відмінне від середньовічного ставлення до античності, зокрема відродження античних уявлень про людину. В епоху Ренесансу утверджується інше розуміння світу, зв'язків природи, суспільства і людини. Відбувалося становлення нового типу особистості – розкріпаченої індивідуальності, якій властиві почуття свободи, самоцінності, розмаїття внутрішнього світу. Такий підхід до визначення сутності людини – гуманізм – став основою для розвитку культури і мистецтва в епоху Відродження, яка охоплює близько чотирьох століть, хронологічно XIII – XVI ст.

Висновки
В епоху Відродження відбулися суттєві зміни в соціально-економічному і культурно-духовному житті Західної Європи, зроблено цілу низку наукових і географічних відкриттів, а пригальмована енергія людей стала вивільнятися й набирати видимих рис у різних галузях суспільного життя: в зростанні виробництва, розвитку ремесла і торгівлі, в збільшенні ролі людської індивідуальності в суспільних процесах. Людина поступово звільнялась від тісних рамок феодального ладу і релігійної моралі аскетизму, сліпої покори і соціальної пасивності. Формується нова людина, нова свідомість, виникає гуманістичний індивідуалізм, який орієнтується на практичну суспільну діяльність.
Людина як земна чуттєва істота була поставлена в центр світоглядної проблематики: середньовічний теоцентризм поступово витісняється антропоцентризмом, світське світорозуміння виводить людину з-під компетенції релігії, а, відповідно, відбувається докорінна переоцінка цінностей та ціннісних орієнтацій. Багато в чому мало місце повернення до ідеалів і цінностей античної Греції, насамперед її класичного періоду. Саме завдяки цьому ця епоха носить ще і назву "Ренесанс" (Відродження). Як і в античні часи, в центр ставиться культ прекрасної людської особистості, яка гармонійно функціонує і насолоджується земним життям.
Вчені-гуманітарії склали особливу течію, що одержала назву гуманізм. Представники цієї течії утверджували ідею права людини вирішувати свою долю, на свободу і гідність, критикували схоластику взагалі та її положення про людину, про її виховання й освіту зокрема.
ЛитератураЛітература
1. Абрамович С.Д., Тілло М.С., Чікарьова М.Ю. Культурологія: Навч. посібник. – К., Кондор, 2005. – 352с.
2. Антисери Д., Реале Дж. Западная философия от истоков до наших дней. От Возрождения до Канта/ под ред. С.Мальцевой. – С-Пб., Пневма, 2002. – Книга 3. – 856с.
3. Баткин Л.М. Итальянские гуманисты: стиль жизни и стиль мышления. – М., Наука, 1978. — 200с.
4. Бокань В.А. Культурологія: Навч. посібник. –К., МАУП, 2000. – 134с.
5. Історія філософії: Словник / В.І.Ярошовець (заг.ред.). – К., Знання України, 2005. – 1199с.
6. Канке В.А. Философия. Исторический и систематический курс: Учебник. – М., Логос, 1996. – 319с.
7. Макиавелли Никколо. Государь; Рассуждения о первой декаде Тита Ливия; О военном искусстве: Сборник. – Минск, Попурри, 1998. – 672с.
8. Мор Томас. Утопия; Эпиграммы; История Ричарда III / И.Н. Осиновский (ред.). – М., Наука, 1998. – 463с.
9. Рассел Бертран. Історія західної філософії. – К., Основи, 1995. – 759с.
10. Ярошовець В. І., Бичко І. В., Бугров В. А., Горський В. С., Лях В. В. Історія філософії: Підручник. – К., ПАРАПАН, 2002. – 774с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Новаторство та традиції в розвитку культури
 • Функціональні етикети культури юриста
 • Контрольна з культури
 • Антропоцентризм та гуманізм філософії Відродження
 • Контрольна з культури
 • У чому проявляється гуманізм Вільгельма Телля (за п’єсою Ф. Шиллера „Вільгельм Телль”)
 • Вплив телевізійних ЗМІ на формування соціальних стереотипів масової культури
 • Стереотипи і масова культура
 • К/р історія української та зарубіжної літератури
 • Епоха відродження та її гуманістичний зміст
 • Гуманізм в ренесансній культурі
Cгенерировано за 0.041495 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...