Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Традиційний аналіз документів та його застосування» (ID:33283)

| Размер: 37 кб. | Объем: 27 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ТРАДИЦІЙНИЙ АНАЛІЗ ДОКУМЕНТІВ ЯК МЕТОД ЗБОРУ СОЦІОЛОГІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ 5
1.1. Документи в соціології ї їх класифікація 5
1.2. Особливості традиційного методу аналізу документів 10
2. ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ ТРАДИЦІЙНОГО АНАЛІЗУ ДОКУМЕНТІВ 13
2.1. Аналіз документів як складова соціологічного дослідження 13
2.2. Застосування аналізу документів у військово-соціологічних дослідженнях 18
Висновки 27
Література 28


Вступ
Складність і динамічність сучасних соціальних явищ, особливо у галузі політики, економіки, спонукає наукових дослідників більш ретельно і глибоко вивчати закони, по яким вони розвиваються. Мета таких досліджень є зрозумілою – допомогти суспільству опанувати процесами свого розвитку, відпрацювати необхідні рекомендації і настанови стосовно попередження криз і протиріч, які є супутніми сьогодні майже в усіх сферах діяльності людей.
Головним інструментарієм під час проведення відповідних соціологічних досліджень є методи збору та аналізу інформації про суспільні явища та факти. Різноманітність методів обумовлюється різними умовами проведення досліджень, їх метою і завданнями. Одним із них є метод аналізу документів, який найбільш широко застосовується в соціологічній практиці. Поширеність цього методу пояснюється включенням в нього поняття „документ”, яке за своєю суттю охоплює практично все, що створює людина: і не тільки на папері, а й за допомогою кіно-, відео-, аудіотехніки і цифрових технологій. Вони містять у собі всю інформацію, яку людство на сучасному етапі може запропонувати.
Проблема виникає в тому, що процес опанування цією інформацією ускладнюється, і навіть становиться неможливим, через її кількість і складність. Вдосконалення методів опрацьовування інформації людиною відстає від стрімкого потоку її зростання. Вже сьогодні можна знайти повідомлення через мережу Інтернет, що багато знань і розробок вчених залишаються невідомими через необхідність „перелопатити” величезний шар різного роду інформаційних джерел.
Тому метою дослідження цієї роботи є поглиблене вивчення якісних і кількісних параметрів методу аналізу документів, з’ясування перспектив і можливостей його подальшого використання. Для досягнення мети дослідження, на мою думку, необхідно виконати наступні завдання:
− Розкрити соціологічний зміст понять „документ”, „аналіз документів”, „традиційний аналіз документів”;
− Порівняти особливості традиційного методу аналізу документів з іншими методами;
− Узагальнити та поглибити знання щодо практичного застосування цього методу;
− Дослідити особливості використання методу аналізу документів в практичній сфері суспільної діяльності людей, а саме – для дослідження соціально-психологічних особливостей військових колективів.
Як гіпотеза дослідження виступає теза про те, що традиційний аналіз документів, незважаючи на широку практику свого застосування в соціологічних дослідженнях, не може виступати окремим і єдиним методом під час їх проведення.
Для перевірки істинності гіпотези була проведена апробація методу аналізу документів для дослідження соціально-психологічних явищ в певних соціальних групах – військових колективах, які вимагають сьогодні прискіпливої уваги саме науковців: психологів і соціологів.
Дана робота має практичне значення для подальшого розвитку і вдосконалення методів збору інформації як в цілому, так і для дослідження динаміки суспільних процесів у військових колективах.
Висновки
Традиційний аналіз документів практично ніколи не виступає в ролі єдиного методу дослідження. Тільки у поєднанні з іншими методами він приносить дієві результати і здатен для використання в будь-якому науковому пошуку. Разом з тим без традиційного аналізу документів не відбувається жодне соціологічне та й будь-яке інше наукове дослідження, що свідчить про його важливість і необхідність використання.
Методи традиційного аналізу в значній мірі засновані на інтуїції дослідника і містять в собі потенційну можливість суб’єктивних кривотлумачень у сприйнятті та інтерпретації змісту документів. Причинами таких викривлень можуть бути, наприклад, психологічні особливості дослідника: нестійкість його психіки, слабка уважність, нерозвинута пам'ять, втомленість та ін. Можливість неправильного тлумачення зростає при збільшенні кількості і обсягу змісту документів.
Метод аналізу документів потребує подальшого вдосконалення і розвитку. На сучасному етапі він обмежується недосконалістю людської мисленевої і інтелектуальної діяльності, яка передбачає, що всю інформацію, яка міститься в документах, людина повинна „пропустити через голову”, опанувати нею і творчо переробити у необхідному напрямку. Сучасна людина не встигає за розвитком інформаційних потоків та необхідністю опанування величезного потоку інформації.
Для дослідженнях у військової галузі, метод аналізу документів є одним з основних і перспективних методів дослідження соціально-психологічних процесів, що відбуваються у військових колективах. Документи військової діяльності в значній ступені повноти здатні при їх якісному аналізі, надати матеріал для відпрацювання відповідних висновків та практичних рекомендацій.
ЛитератураЛітература

1. Афонін Е.А. Становлення Збройних Сил України: соціальні та соціально-психологічні проблеми. – К., НАНУ ІС, 1994. – 304с.
2. Білоус В.С. Соціологія у визначеннях, поясненнях, схемах, таблицях: Навч. посібник. – К., КНЕУ, 2002. – 140с.
3. Вербець В.В. Соціологія: теоретичні та методичні аспекти: Навч.-метод. посіб. –Рівне, РДГУ, 2005. – 202с.
4. Ключиков Г. Солдаты не верят в возможности социально-психологической службы, а офицеров ее проблемы мало волнуют // Киевские ведомости. – 1993. – 24 ноября.
5. Ключиков Г. Социальный портрет офицеров Вооруженных сил // Киевские ведомости. – 1994. –30 марта.
6. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: Навч. посібн. – К., МАУП, 1999. –344с.
7. Любенок Д.Г. Методи проведення військово-соціологічних досліджень у Збройних Силах України. – К., НДМЦ МОУ, 1995. – 144с.
8. Паніна Н.В. Технологія соціологічного дослідження: курс лекцій. – К., Наукова думка, 1996. – 232с.
9. Паніотто В. І., Максименко В.С., Харченко Н.М. Статистичний аналіз соціологічних даних / Київський міжнародний ін-т соціології. – К., ВД КМ Академія, 2004. – 269с.
10. Піча В.М., Семашко О.М., Черниш Н.Й., Комарова А. І., Погорілий О. І. Соціологія: Курс лекцій: Навч. посібник. – К., Заповіт, 1997. – 344с.
11. Рабочая книга социолога. – М., Едиториал УРСС, 2003. – 477с.
12. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
13. Соціологія: короткий енциклопедичний словник (уклад. В.І. Волович та ін.). – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
14. Соціологія: Підручник (за ред. В.Г.Городяненка) – К., ВЦ Академія, 2002. – 356 с.
15. Соціологія: галузеві теорії та прикладні дослідження: Метод. рекомендації. – Чернівці, Рута, 2005. – 55с.
16. Сурмин Ю.П., Туленков Н.В. Методология и методы социологических исследований: учебное пособие. – К., МАУП, 2000. – 304 с.
17. Черниш Н. Соціологія. Курс лекцій. – Львів, Кальварія, 1996.– 302 с.
18. Щепанський Я. Элементарные понятия социологии. – М., Прогресс, 1969. – 299 с.
19. Ядов В. А. Социологическое исследование: методология, программа, методы. – М., Наука, 1987. – 331с.
20. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Соціологія. Відповіді на питання
  • Соціологія. Відповіді на питання
  • Соціологія. Відповіді на питання.
  • Контрольна з соціології
  • Методи аналізу документів в соціології
  • Документування господарський фактів в обліку
  • . Принципи організації документообігу
  • Теоретико-методологічні засади класифікації управлінських документів
  • Теоретико-методологічні засади класифікації українських документів
  • Організація та методика роботи щодо експертизи цінності документів
Cгенерировано за 0.111616 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів