Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціально-економічні ідеї П.Орлика» (ID:33271)

| Размер: 18 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Суб’єктивні та об’єктивні передумови розвитку соціально-економічних поглядів гетьмана України П.Орлика. 4
2. Конституція Пилипа Орлика як відображення його поглядів на економічне життя країни. 8
Висновки 13
Література 14Вступ
Пилип Орлик не був видатним вченим-економістом. В арсеналі світової економічної думки не залишилося його досліджень, теоретичних розробок, якихсь фундаментальних праць. Проте, в історії України ім’я П.Орлика назавжди залишиться як символ відданості українському народу, як зразок служіння на користь Батьківщини. Він був видатним військовим, державним та політичним діячем, одним із останніх гетьманів України.
Безперечно, той час вимагав від особистості, яка встала на шлях державного управління, неабияких індивідуальних властивостей, знань, сильних рис характеру. Усі питання державного масштабу вирішувалися у комплексі: економічні, соціальні, політичні, релігійні проблеми були взаємозалежними та тісно пов’язаними одне з одним. Прийняття рішення в однієї сфері неминуче тягнуло за собою зміни в інших. Економічне життя українського народу в ті часи значним чином залежало від розв’язання політичних питань – набуття незалежності України, захисту її від загарбників та поневолювачів.
Найбільш повно оцінити діяльність П.Орлика як гетьмана України може допомогти аналіз його поглядів стосовно політичного, економічного та соціального життя українців, які й будуть розглянуті у цій роботі.
Висновки
Гетьман України Пилип Орлик оцінюється в історії України як видатний політичний та державний діяч, творець першої у світі конституції. Його діяльність мала значні наслідки для утвердження української самостійності, зміцнення її потенціалу в усіх сферах суспільного життя, в тому числі і в економіці. П.Орлику не вдалося відновити українську незалежність, але вся його діяльність була просякнута вірою та надією в краще майбутнє українського народу. Він піклувався про встановлення доброго життя для всіх верств населення, особливу увагу при цьому приділяючи державним економічним та фінансовим питанням.
Основою економічного розквіту країни він вважав суверенітет країни. Тому головним та першочерговим завданням Орлик ставив отримання можливості для України розвиватися самостійно, звільнення її від московського панування..
Конституція П.Орлика була пройнята демократичним духом і визначала прогресивний історичний напрям розвитку державних реформ, частина яких прямо стосувалася економічно-фінансової сфери. Хоч і не була вона втілена в життя, однак залишилась однією з найвидатніших історичних державно-політичних пам'яток. „Пакти й Конституція прав і вольностей Запорозького Війська” мусять зайняти належне їм місце в європейській історіографії і, здається, зберігають певну актуальність для депутатського корпусу сучасного парламенту незалежної самостійної України.

ЛитератураЛітература
1. Грігорян Г.М., Сіроштан М.А., Українська Л. О., Бережна Н.І. Історія економічних вчень: Конспект лекцій. – Х., ХДЕУ, 2003. – 252с.
2. Нестеренко О.П. Історія економічних вчень. – К., МАУП, 1998. – 102с.
3. Орлик Пилип. Конституція, маніфести та літературна спадщина: Вибрані твори / В.Яременко (кер.проекту). – К., МАУП, 2006. – 736с.
4. Перша Конституція України гетьмана Пилипа Орлика. 1710 рік. – К., Веселка, 1994. – 76с.
5. Полонська-Василенко Н.Д. Історія України. – К., Либідь, 1995. – Т. 2: Від середини XVII століття до 1923 року. – 606с.
6. Різниченко В. Пилип Орлик – гетьман України: історична оповідь. – К., Український письменник, 1996. – 302с.
7. Смолка А.О. Пилип Орлик. Конституція 1710 року. – К., 2007. – 104с.
8. Субтельний О.. Мазепинці: Український сепаратизм на початку XVIII ст. – К., Либідь, 1994. – 239с.Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Обрання Пилипа Орлика гетьманом України
 • Обрання Пилипа Орлика гетьманом України
 • 1.Особливості маржиналізму в Австрії, США, Великобританії. 2. Економічні ідеї М.Драгоманова та І. Франка.
 • Гетьман Пилип Орлик та його Конституція 1710 року
 • Муніціпальне управління
 • Історія розвитку ідей конституціоналізму в Україні
 • Історія розвитку ідей конституціоналізму в Україні
 • Теорія справедливості Д. Роулса
 • Історія політекономії.
 • Історія політекономії.
 • Історія політичної економії, основний розділ економічної історії та історії економічних вчень
Cгенерировано за 0.044373 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів