Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Українське козацтво» (ID:33259)

Просмотр временно не доступен
| Размер: 21 кб. | Объем: 13 стр. | Стоимость: 1 СМС | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ. 2
ЗАРОДЖЕННЯ КОЗАЦТВА, ЙОГО РОЛЬ В ОБ’ЄДНАННІ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ. 2
ВИЗВОЛЬНА ВІЙНА УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ ПІД ПРОВОДОМ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ПРОТИ ПОЛЬСЬКОГО ПАНУВАННЯ. 6
1. ПОЧАТКОВИЙ ПЕРІОД ВІЙНИ (1648-1649 рр.) 7
2. ПОДІЇ 1650-1654 Р.Р. 8
3. ПЕРЕЯСЛАВСЬКА РАДА. 9
4. ХАРАКТЕРИСТИКА ДЕРЖАВНИХ ЗАСАД ГЕТЬМАНСЬКОГО КОЗАЦТВА ЗА ЧАСИ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО. 11
ВНУТРІШНІ ТА ЗОВНІШНІ ПРИЧИНИ РУЙНАЦІЇ ДЕРЖАВИ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО. 12
Висновки. 14
Література: 15
Вступ.

Українське козацтво є одним з популярних об’єктів для дослідження не тільки у вітчизняній історії, але й в історичних науках інших країн. Подібного явища не знала історія жодної країни. Про козаків у час їхнього розквіту знали не тільки їх ближні сусіди, а й уся Європа. Неодноразово приїжджали на Україну різні дослідники, щоб ближче познайомитися з життям та побутом козацької верстви. Разом з тим, незважаючи на те, що за історичними мірками, це відбувалося відносно недавно, має місце неповна визначеність та різна оцінка тих подій, що відбувалися за часи козацтва. Ця робота охоплює період з початку виникнення козаків і до часів, що зараз в історіографії мають назву “Руїна”. Завданнями цієї роботи було: використовуючи твори сучасних авторів розібратися з походженням українського козацтва, їх військової організації та прослідкувати розвиток подій під час Визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького; узагальнюючи хід та розвиток тих трагічних подій зробити висновки щодо внутрішніх та зовнішніх причин занепаду держави Богдана Хмельницького, перетворення незалежної української держави в своєрідний полігон для політичних амбіцій Росії, Туреччини, Польщі, Швеції.Висновки.
Українське козацтво з’явилося в певний історичний період, коли виникла необхідність самозахисту населення вже неіснуючої слов’янської держави від зовнішнього ворога. Різні версії походження козацтва свідчать про те, що їх поява була неординарним явищем і пояснення цього факту якоїсь однією причиною буде неправильним і однобоким.
Українське козацтво було з самого початку спрямовано на відродження колишньої могутньої слов’янської держави та збереженні своєї віри, яка в свій час поставила Київську Русь в один ряд з могутніми європейськими державами Середньовіччя. Але разом з цим розвиток подій з моменту виникнення козацтва свідчив про те, що українські козаки, як і весь український народ того часу дуже толерантно вели себе по відношенню до Речі Посполитої, у складі якої наші землі пробули близько 200 років. Тільки нещадна експлуатація, примусовий перехід до іншої віри та безжалісна внутрішня політика польської шляхти до всього українського призвели до соціального вибуху, після якого вже польський та український народ не могли співіснувати на однієї території. Українське козацтво в той час показало, що воно здатне справитися з будь-яким зовнішнім ворогом. Після перемоги над поляками стало зрозумілим й те, що якщо з зовнішнім ворогом українці спроможні боротися, то внутрішні протиріччя подолати не в силах. Саме відсутність єдності в рядах козацької старшини, підбурювання ними простого люду до рішучих дій призвели спочатку до розколу держави на два табори, а потім – остаточної втрати незалежності.


ЛитератураЛітература:
1. Жуковський А., Субтельний О. Нарис історії України. – Львів,1993
2. Котляр М., Кульчицький С. Шляхами віків. – К., «Україна», 1993
3. Мицик Ю., Плохій С., Стороженко І. Як козаки воювали. – Дніпропетровськ: “Січ”, 1991.
4. Старицький М. Богдан Хмельницький. Кн. 3. – К., 1987.

Просмотр
Просмотр временно не доступен
Скачивание
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Українське козацтво у вимірі сучасної педагогіки
  • Козацтво в XVIІ- XVIІІ ст. Визвольна війна українського народу під проводом Богдана Хмельницького
  • Козацтво в XVIІ- XVIІІ ст. Визвольна війна українського народу під проводом Богдана Хмельницького
  • Памятні місця козаччини та їх використання в туризмі
  • Українське козацтво
  • Історія України
  • Історія видавничої справи
  • Духовна культура сучасного українського суспільства як об'єкт соцiологiчного аналізу
  • Боротьба запорожців проти татаро-турецької агресії. Гетьман Петро Сагайдачний
  • УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО
Cгенерировано за 0.025070 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів