Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Ергономіка: 5 завдань» (ID:33236)

| Размер: 46 кб. | Объем: 25 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. РОЗРОБЛЕННЯ АЛГОРИТМУ ТРУДОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ 4
В СИСТЕМІ „ШВАЧКА – ШВЕЙНА МАШИНА” 4
2. ПРОВЕДЕННЯ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОБОТОЮ ЛЮДИНИ 7
В СИСТЕМІ „ШВАЧКА – ШВЕЙНА МАШИНА” 7
Хід проведення спостереження 8
Висновки 10
3. ПРОВЕДЕННЯ ОПИТУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ 11
В СИСТЕМІ „ШВАЧКА – ШВЕЙНА МАШИНА” 11
Хід опитування 13
Висновки 14
4. СОЦІОМЕТРИЧНЕ ДОСЛІДЖЕНЯ МІЖОСОБИСТИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН У ВИРОБНИЧОМУ КОЛЕКТИВІ 15
Хід проведення спостереження 15
Висновки 22
5. РОЗРОБЛЕННЯ СХЕМИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРАЦІВНИКОМ ЩОДО РОБОТИ В СИСТЕМІ „ШВАЧКА – ШВЕЙНА МАШИНА” 23
Висновки 25
Підсумки 26
Література 27
Вступ

Швейне виробництво на сьогоднішній день є однією з найбільш трудомістких сфер діяльності людини. Незважаючи на значний розвиток сучасних технологій, більшість з яких пов’язана з комп’ютеризацією технологічних процесів, під час виготовлення одягу використовуються майже не „дідівські” методи роботи і морально застаріле обладнання. В більшості майстерень використовуються швейні машини електричного приводу, котрі вимагають до себе значних як фізичних, так і психологічних зусиль з боку людей, які працюють на них. Разом з цим, також залишається незамінна роль людини під час швейного виробництва, де машинний інтелект поки що не здатний ефективно конкурувати з людським.
Дослідженню взаємодії в системі „швачка – швейна машина” присвячені всі завдання, які розміщені в цій роботі. Виконання вищевказаних завдань дозволило більш глибоко уяснити механізми взаємодії машини і людини в системі „машина – людина”, виявити шкідливість впливу машинної техніки на працівника в конкретній ситуації.
Дослідження проведені на базі малого підприємства „Лідер” м. Бровари Київська область, що спеціалізується на масовому випуску швейних виробів типу постільна білизна, робочий одяг. Проведення опитування і тестування проходило в період з 11 по 16 серпня 2006 року за взаємною згодою керівництва підприємства і працівників.
Підсумки

Проведена робота показала, що завдяки методикам, які взяла на озброєння ергономічна наука і які були використані в цій роботі, можна достатньо ефективно вивчати взаємодію в системах „людина – машина”, робити необхідні висновки та надавати пропозиції щодо покращення умов праці для людини.
Такі методи як опитування, спостереження за роботою працівників, соціометричне дослідження дозволяють зробити висновок щодо існування значної напруженості, яка виникає у виробничих колективах, особливо під час зростання навантаження на людину.
Характер і динаміка виробництва вимагає від людини значного фізичного і психологічного напруження, використання на межі можливого свого внутрішнього потенціалу.
Тривалий контакт людини в системі „людина – машина” призводить до погіршення самопочуття, розладу здоров’я, а в подальшому – і до професійних захворювань.
Подібні дослідження, які були проведені під час даної роботи, слід робити з метою виявлення шкідливого, застарілого обладнання, інших машин і механізмів, які мають підвищені небезпечні фактори для здоров’я і життя людини.

Литература
Література

1. Ашеров А.Т., Сажко Г.І. Ергономіка інформаційних технологій: оцінка, проектування, експертиза: Навч. посібник / Українська інженерно-педагогічна академія. — Х.: УІПА, 2005. — 244с.
2. Виробничий дизайн та ергономіка: Метод. вказівки та варіанти завдань для виконання контрольної роботи для студ. екон. ф-ту денної та заоч. форм навчання / Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т" / А.М. Краснокутський (уклад.). — Х.: НТУ "ХПІ", 2001. — 15с.
3. Гігієна праці : Підручник . / А.М. Шевченко, С.В. Алексєєв, Г.О. Гончарук та ін. – К.: Вища школа, 1993.– 583c.
4. Дворецька Г.В. Соціологія праці – К.: КНЕУ, 2001. – 244c.
5. Жидецький В.Ц. Охорона праці користувачів комп'ютерів. – Львiв: Афiша, 2000.-176c.
6. Інформатика в понятиях и терминах /под ред. В.А.Извозчикова. – М.: Просвещение, 1991. – 206с.
7. Іваськевич І.О. Ергономіка. – Тернопіль: Економічна думка, 2002.–168c.
8. Кузьменко И.Н. Эргономика в строительстве. — К.: Будівельник, 1974. — 182с.
9. Мунипов В.М., Зинченко В.П. Эргономика: человекоориентированное проектирование техники, программных средств и среды: Учебник для студ. вузов. — М.: Логос, 2001. — 456с.
10. Сурмин Ю.П., Туленков Н.В. Методология и методы социологических исследований. – К.: МАУП, 2000. – 302с.
11. Эргономика: Метод. указания по самост. работе для студ. / Ю.Г. Гурьянов (авт.-сост.) — Кировоград: Имэкс-ЛТД, 2005. — 52с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Наука ергономіка і її значення в підвищенні ефективності виробництва і рівня безпеки праці
 • Офіс, його призначення та основні компоненти організації (офісна техніка)
 • ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ
 • РОЗРОБКА ТВОРЧИХ ЗАВДАНЬ ПРИ ВИВЧЕННІ ТЕМИ "КРОВ І КРУГООБІГ"
 • РОЗРОБКА ТВОРЧИХ ЗАВДАНЬ ПРИ ВИВЧЕННІ ТЕМИ "КРОВ І КРУГООБІГ"
 • Диференціювання навчальних завдань на різних етапах уроку рідної мови
 • Поняття кримінального судочинства і його завдання
 • Творчі завдання на уроках зарубіжної літератури
 • Програма соціального дослідження (дослідження соціопсихологічних проблем мотивації діяльності особистості взагалі, і вибору нею місця роботи зокрема)
 • Програма соціального дослідження Вар 3 (рівень злочинності)
 • Програма соціального дослідження Вар 4
Cгенерировано за 0.027576 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів