Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Ергономіка: виконання завдань» (ID:33235)

| Размер: 54 кб. | Объем: 22 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Проведення дослідження за роботою людини в системі 4
„водій – автомобіль” шляхом спостереження 4
1.1. Загальні положення 4
1.2. Хід проведення спостереження 4
1.3. Аналіз результатів спостереження 6
1.4. Висновок 7
2. Проведення дослідження трудової діяльності людини в системі 8
„водій – автотранспортний засіб” шляхом опитування 8
2.1. Загальні положення 8
2.2. Хід проведення опитування 8
2.3. Аналіз результатів опитування 11
2.4. Висновок 11
3. Проведення дослідження здатності людини чинити опір перешкодам під час сприйняття та обробки оперативної інформації з використанням таблиць Платонова 12
3.1. Загальні положення 12
3.2. Хід проведення дослідження 14
3.3. Обчислення результатів 14
3.4. Аналіз результатів дослідження 16
3.5. Висновок 17
Підсумок роботи 18
Література 19
Додатки 20

Вступ
Завдання, рішення яких висвітлені у цієї роботі виконані відповідно до навчально-методичних вказівок курсу. Завдання 1 відповідає завданню 5 вищевказаних вказівок. Завдання 2 – завданню 6, а завдання 3 – завданню 7.
За основу піддослідного контингенту були взяти водії агентства „Київавтотранс”, які приймали участь в наданні фактичного матеріалу для усіх трьох завдань. Тому завдання, які розв’язувалися в цієї роботі, можна віднести до дослідження тільки однієї системи, а саме – „людина – автомобіль”.
Відповідно до завдань вказівок були розроблені всі графічні документи, які розміщені у додатках до цієї роботи: „Картка спостереження за роботою людини”, „Опитувальний лист”, таблиці Платонова. Всі креслення і схеми зроблені в чорно-білому виконанні, хоча реально такі документи як таблиці Платонова були виконані і застосовувалися у кольоровому варіанті.
Фактичні дані, які були зібрані в ході досліджень, знайшли своє відображення у зведених таблицях, які розташовані всередині відповідного матеріалу.
Підсумок роботи
Таким чином, проведені дослідження показали, що система „людина – автомобіль” є достатньо складною і багатофакторною системою. Вплив машини на людину в межах цієї системи здійснюється постійно і не завжди він є небезпечним і нешкідливим для організму людини, особливо в умовах підвищених фізичних і психічних навантажень, а також внаслідок тривалого знаходження людини в ній.
Система вимагає від людини постійного напруження свого потенціалу і втручання в процеси керування і управління нею. В ході постійного вдосконалення властивостей техніки відбувається поступове зниження шкідливого впливу техніки на людину, але, на мою думку, за умови навіть повної відсутності обтяжливих фізичних чинників, залишаться і будуть не менш небезпечними чинники психологічні, які вимагають людину керувати процесами машинної дії. Таке поняття як „відповідальність за прийняття рішення” властиве лише людському індивіду і несе в собі постійне психологічне навантаження на організм людини в цілому.

ЛитератураЛітература

1. Адамчук В.В., Варна Т.П., Воротникова В.В., Костин А. Н., Паутинка Т. И. Эргономика: Учеб. пособие для студ. вузов / В.В. Адамчук (ред.). — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 254с.
2. Ашеров А.Т., Сажко Г.І. Ергономіка інформаційних технологій: оцінка, проектування, експертиза: Навч. посібник / Українська інженерно-педагогічна академія. — Х.: УІПА, 2005. — 244с.
3. Виробничий дизайн та ергономіка: Метод. вказівки та варіанти завдань для виконання контрольної роботи для студ. екон. ф-ту денної та заоч. форм навчання / Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т" / А.М. Краснокутський (уклад.). — Х.: НТУ "ХПІ", 2001. — 15с.
4. Гамаш Д., Бідюк П.І. Людський фактор та ергономіка: (вступний курс). — К.: Корнійчук, 2001. — 277с.
5. Гримак Л.П. Резервы человеческой психики. – М., 1987. – 286 с.
6. Кузьменко И.Н. Эргономика в строительстве. — К.: Будівельник, 1974. — 182с.
7. Мунипов В.М., Зинченко В.П. Эргономика: человекоориентированное проектирование техники, программных средств и среды: Учебник для студ. вузов. — М.: Логос, 2001. — 456с.
8. Эргономика: Метод. указания по самост. работе для студ. / Ю.Г. Гурьянов (авт.-сост.) — Кировоград: Имэкс-ЛТД, 2005. — 52с.
9. ДСТУ 3899-99. Дизайн і ергономіка: Терміни та визначення. — Введ. 2000.01.01.- Офіц. вид. — К.: Держстандарт України, 1999. — ІІІ, 33с.
10. ДСТУ 3963-2000. Дизайн і ергономіка: Класифікація і номенклатура дизайнових та ергономічних показників якості побутових машин та приладів. — Введ. 2001.01.01.- Офіц. вид. — К.: Держстандарт України, 2000. — III, 16с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Наука ергономіка і її значення в підвищенні ефективності виробництва і рівня безпеки праці
 • РОЗРОБКА ТВОРЧИХ ЗАВДАНЬ ПРИ ВИВЧЕННІ ТЕМИ "КРОВ І КРУГООБІГ"
 • РОЗРОБКА ТВОРЧИХ ЗАВДАНЬ ПРИ ВИВЧЕННІ ТЕМИ "КРОВ І КРУГООБІГ"
 • Форми взаємодії установ виконання покарань
 • Форми взаємодії установ виконання покарань
 • Складові елементи організації оплати праці
 • Офіс, його призначення та основні компоненти організації (офісна техніка)
 • Управління проектами. Варіант № 2
 • Виконання зобов’язань
 • ДОСЛІДЖЕННЯ ОПЕРАЦІЙ В ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМАХ
 • ДОСЛІДЖЕННЯ ОПЕРАЦІЙ В ТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМАХ
Cгенерировано за 0.006972 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів