Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Висновки Соціальне страхування є базовим інститутом соціального забезпечення. В системі соціального захисту воно виконує функцію захисту людини від випадків, які виникають раптово під впливом певних обставин – страхових ризиків. Соціальне страхування – це система правових, економічних і організаційних заходів, покликаних компенсувати окремі види таких ризиків. Соціальне страхування виходить за межі системи соціального забезпечення – воно розв’язує також завдання, пов’язані зі збереженням і відновленням здоров’я, профілактикою професійної захворюваності та виробничого травматизму, запобіганням безробіттю. До основних видів соціального страхування, що забезпечують прийнятний рівень соціального захисту, належать: страхування пенсій (за віком і по інвалідності через загальні захворювання, нещасні випадки в побуті й на транспорті); страхування від нещасних випадків на виробництві (виробничий травматизм і професійні захворювання), що передбачає страхування на випадок тимчасової та постійної втрати працездатності; страхування на випадок тимчасової втрати працездатності; страхування на випадок безробіття; медичне страхування. В кожному конкретному випадку виплати здійснюються через відповідні фонди соціального страхування. На прикладі практичного обрахунку страхової виплати у випадку захворювання працівника, видно, що процедура такої виплати чітко регламентована та вимагає для себе суворого дотримання вимог законодавства, положень інструкцій та постанов відповідних органів. І хоча відшкодування заробітної плати не відбувається в повному обсязі, в цілому, можна вважати, що, практично, держава здійснює необхідні захисні функції на цей та й інші страхові випадки.» (ID:33229)

| Размер: 21 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Проблема визначення поняття „інформаційне суспільство”. 4
2. Риси та особливості інформаційного суспільства в працях західних науковців. 8
Висновки 14
Література 15

Вступ
В різні періоди історії люди намагалися якимсь чином означити момент розвитку своєї цивілізації у потоці часу, спрогнозувати подальший хід змін в суспільстві. Починаючи з епохи Відродження, коли у мислителів та філософів з’явилося розуміння великих перемін в житті їх країн та народів, відбувалися неодноразові намагання осягнути історичний хід людства, робилися спроби систематизувати та періодизувати суспільний розвиток.
В нашій країні тривалий час панувало марксівське розуміння історії як послідовної зміни суспільно-економічних формацій: первісної, феодальної, капіталістичної та комуністичної. Однак, разом з тим, існували й інші погляди. Сьогодні вважається, що ми живемо в епоху інформаційного суспільства, котре прийшло на зміну індустріальному, а перед тим – аграрному. Такий погляд має певні логічні аргументи, які знайшли прихильників серед багатьох науковців світу. Інформаційне суспільство, що є предметом розгляду в цій роботі, дійсно уявляє собою якісно новий крок людства у своєму розвиткові та прогресі.
Висновки
Розвиток комп'ютерної техніки і усвідомлення обмеженості матеріальних ресурсів планети сприяли розробці концепції інформаційного суспільства – суспільства, заснованого на знаннях. Знання стає основною продуктивною силою.
В процесі інформатизації суспільства відбувається прогресивно наростаюче використовування інформаційної технології і інформації на основі яких встановлюються тісні взаємозв'язки між економічною, соціально-політичною і духовною сферами суспільства. Людству знадобилося пів століття, щоб перетворити інформацію з категорії наукової в категорію комерційну, в такий же основний чинник розвитку засобів життя людей, їх життєдіяльності, як речовина і енергія. Нині суспільство випробовує величезну потребу в інформації для заповнення запасів речовини і енергії, що все більш зменшуються, для того, щоб за допомогою інформації виробити і реалізувати нові методи раціонального отримання засобів підтримки своєї життєдіяльності.
На думку науковців, сьогодні важко з достатнім ступенем точності охарактеризувати всі риси майбутнього інформаційного суспільства, хоча б вже тому, що кожна з них виявляється в різному ступені. Одні виступають більш менш виразно, інші просвічуються як тенденції, треті можна уловити крізь часовий туман інтуїтивно. Не випадково різні дослідники виділяють ті або інші їх істотні характеристики. Важливим є і те, що становлення інформаційного суспільства в різних регіонах проходить і проходитиме по різному, а саме це суспільство буде плюралістічним, багатоманітних в різних країнах, що важливе для процесу «природного відбору», вдосконалення в глобальному масштабі.

Литература
Література
1. Андрущенко В. П., Михальченко М. І. Сучасна соціальна філософія: Курс лекцій. – К., Генеза, 1996. – 368с.
2. Белл Даниел. Грядущее постиндустриальное общество. Опыт социального прогнозирования / В.Л. Иноземцев (пер. с англ.). – М., Academia, 1999. – 787с.
3. Кастельс М., Хіманен П.. Інформаційне суспільство та держава добробуту. Фінська модель: Пер. з англ. – К., Ваклер, 2006. – 230 с.
4. Маруховський О.О. Інформаційне суспільство: теоретико-концептуальні засади: Навч. посіб. / Університет економіки та права "КРОК". – К., 2007. –136 с.
5. Масуда Й. Комп’ютопія / Перекл. з англ. В. Ляха // Філософська і соціологічна думка. – 1993. - №6. – С. 36 - 50.
6. Мей Кристофер. Інформаційне суспільство: Скептичний погляд / М. Войцицька (пер.). – К., К.І.С., 2004. – 220с.
7. Сморж Л.О. Філософія: Навч. посібник. – К., Кондор, 2004. – 416 с.
8. Тоффлер Алвин. Футурошок. – СПб., Лань, 1997. – 464с.
9. Тоффлер Елвін. Третя Хвиля / А. Євса (пер. з англ.). – К., Видавничий дім "Всесвіт", 2000. – 475с.
10. Эллюль Жак. Политическая иллюзия: Эссе / Пер. с фр. В.В. Лазарева. – М., NOTA BENE, 2002. – 430 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Соціальне страхування у системі соціального захисту населення
 • Облік операцій по соціальному страхуванню
 • Страхування
 • "Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення"
 • Соціальне страхування в системі ринкових відносин
 • Порядок нарахування, сплата та облік зборів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
 • СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ ТА ВИПЛАТИ ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ ФОНДОМ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ВІД ПРОФЕСІЙНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ, ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКА
 • Облік основних засобів на підприємстві
 • Контрольна робота з соціального страхування
 • Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та від професійних захворювань його значення та управління ним
 • Розвиток особистого страхування в Україні
Cгенерировано за 0.419833 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...