Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Висновки Соціальне страхування є базовим інститутом соціального забезпечення. В системі соціального захисту воно виконує функцію захисту людини від випадків, які виникають раптово під впливом певних обставин – страхових ризиків. Соціальне страхування – це система правових, економічних і організаційних заходів, покликаних компенсувати окремі види таких ризиків. Соціальне страхування виходить за межі системи соціального забезпечення – воно розв’язує також завдання, пов’язані зі збереженням і відновленням здоров’я, профілактикою професійної захворюваності та виробничого травматизму, запобіганням безробіттю. До основних видів соціального страхування, що забезпечують прийнятний рівень соціального захисту, належать: страхування пенсій (за віком і по інвалідності через загальні захворювання, нещасні випадки в побуті й на транспорті); страхування від нещасних випадків на виробництві (виробничий травматизм і професійні захворювання), що передбачає страхування на випадок тимчасової та постійної втрати працездатності; страхування на випадок тимчасової втрати працездатності; страхування на випадок безробіття; медичне страхування. В кожному конкретному випадку виплати здійснюються через відповідні фонди соціального страхування. На прикладі практичного обрахунку страхової виплати у випадку захворювання працівника, видно, що процедура такої виплати чітко регламентована та вимагає для себе суворого дотримання вимог законодавства, положень інструкцій та постанов відповідних органів. І хоча відшкодування заробітної плати не відбувається в повному обсязі, в цілому, можна вважати, що, практично, держава здійснює необхідні захисні функції на цей та й інші страхові випадки.» (ID:33229)

| Размер: 21 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Проблема визначення поняття „інформаційне суспільство”. 4
2. Риси та особливості інформаційного суспільства в працях західних науковців. 8
Висновки 14
Література 15

Вступ
В різні періоди історії люди намагалися якимсь чином означити момент розвитку своєї цивілізації у потоці часу, спрогнозувати подальший хід змін в суспільстві. Починаючи з епохи Відродження, коли у мислителів та філософів з’явилося розуміння великих перемін в житті їх країн та народів, відбувалися неодноразові намагання осягнути історичний хід людства, робилися спроби систематизувати та періодизувати суспільний розвиток.
В нашій країні тривалий час панувало марксівське розуміння історії як послідовної зміни суспільно-економічних формацій: первісної, феодальної, капіталістичної та комуністичної. Однак, разом з тим, існували й інші погляди. Сьогодні вважається, що ми живемо в епоху інформаційного суспільства, котре прийшло на зміну індустріальному, а перед тим – аграрному. Такий погляд має певні логічні аргументи, які знайшли прихильників серед багатьох науковців світу. Інформаційне суспільство, що є предметом розгляду в цій роботі, дійсно уявляє собою якісно новий крок людства у своєму розвиткові та прогресі.
Висновки
Розвиток комп'ютерної техніки і усвідомлення обмеженості матеріальних ресурсів планети сприяли розробці концепції інформаційного суспільства – суспільства, заснованого на знаннях. Знання стає основною продуктивною силою.
В процесі інформатизації суспільства відбувається прогресивно наростаюче використовування інформаційної технології і інформації на основі яких встановлюються тісні взаємозв'язки між економічною, соціально-політичною і духовною сферами суспільства. Людству знадобилося пів століття, щоб перетворити інформацію з категорії наукової в категорію комерційну, в такий же основний чинник розвитку засобів життя людей, їх життєдіяльності, як речовина і енергія. Нині суспільство випробовує величезну потребу в інформації для заповнення запасів речовини і енергії, що все більш зменшуються, для того, щоб за допомогою інформації виробити і реалізувати нові методи раціонального отримання засобів підтримки своєї життєдіяльності.
На думку науковців, сьогодні важко з достатнім ступенем точності охарактеризувати всі риси майбутнього інформаційного суспільства, хоча б вже тому, що кожна з них виявляється в різному ступені. Одні виступають більш менш виразно, інші просвічуються як тенденції, треті можна уловити крізь часовий туман інтуїтивно. Не випадково різні дослідники виділяють ті або інші їх істотні характеристики. Важливим є і те, що становлення інформаційного суспільства в різних регіонах проходить і проходитиме по різному, а саме це суспільство буде плюралістічним, багатоманітних в різних країнах, що важливе для процесу «природного відбору», вдосконалення в глобальному масштабі.

Литература
Література
1. Андрущенко В. П., Михальченко М. І. Сучасна соціальна філософія: Курс лекцій. – К., Генеза, 1996. – 368с.
2. Белл Даниел. Грядущее постиндустриальное общество. Опыт социального прогнозирования / В.Л. Иноземцев (пер. с англ.). – М., Academia, 1999. – 787с.
3. Кастельс М., Хіманен П.. Інформаційне суспільство та держава добробуту. Фінська модель: Пер. з англ. – К., Ваклер, 2006. – 230 с.
4. Маруховський О.О. Інформаційне суспільство: теоретико-концептуальні засади: Навч. посіб. / Університет економіки та права "КРОК". – К., 2007. –136 с.
5. Масуда Й. Комп’ютопія / Перекл. з англ. В. Ляха // Філософська і соціологічна думка. – 1993. - №6. – С. 36 - 50.
6. Мей Кристофер. Інформаційне суспільство: Скептичний погляд / М. Войцицька (пер.). – К., К.І.С., 2004. – 220с.
7. Сморж Л.О. Філософія: Навч. посібник. – К., Кондор, 2004. – 416 с.
8. Тоффлер Алвин. Футурошок. – СПб., Лань, 1997. – 464с.
9. Тоффлер Елвін. Третя Хвиля / А. Євса (пер. з англ.). – К., Видавничий дім "Всесвіт", 2000. – 475с.
10. Эллюль Жак. Политическая иллюзия: Эссе / Пер. с фр. В.В. Лазарева. – М., NOTA BENE, 2002. – 430 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Соціальне страхування у системі соціального захисту населення
 • Облік операцій по соціальному страхуванню
 • Страхування
 • "Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності: практика, проблеми та шляхи удосконалення"
 • Соціальне страхування в системі ринкових відносин
 • Порядок нарахування, сплата та облік зборів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
 • СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ ТА ВИПЛАТИ ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ ФОНДОМ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ВІД ПРОФЕСІЙНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ, ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКА
 • Облік основних засобів на підприємстві
 • Контрольна робота з соціального страхування
 • Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та від професійних захворювань його значення та управління ним
 • Розвиток особистого страхування в Україні
Cгенерировано за 1.034336 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів