Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «СОЦІАЛЬНА РОБОТА ЯК ЧИННИК РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГОСУСПІЛЬСТВА» (ID:33190)

| Размер: 17 кб. | Объем: 11 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ВЗАЄМОЗВЯЗОК ПОНЯТЬ ”ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО”, ”ДЕРЖАВА”, ”ІНДИВІД” ТА ”СОЦІАЛЬНА РОБОТА” 4
2. ВПЛИВ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ НА ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА 8
Висновки 13
Література 14

Вступ
Соціальна робота як суспільне явище властива людському суспільству з моменту його існування: у різні періоди свого розвитку суспільство в різній формі допомагало своїм членам виживати в критичних ситуаціях. Така допомога визначалася рівнем розвитку суспільства, його культурою в конкретно-історичний період. Сучасна соціальна робота як спадкоємиця первісних форм добродійності й опіки – достатньо широке поняття, що включає діяльність по захисту людини, по наданню йому допомоги. В умовах прагнення України до розбудови громадянського суспільства актуальність вдосконалення форм і методів соціальної роботи набуває значної актуальності. Разом з тим соціальна робота здійснює певний вплив на формування такого суспільства. Виходячи з цього, слід визнати, що соціальна робота потребує вивчення як соціальна інституція, яка сприяє розвитку громадянського суспільства на основі її зв’язку з політичними та державними організаціями, структурами, громадськими організаціями та рухами.

Висновки
Громадянське суспільство є основою існуючих економічних, соціальних, культурних та інших відносин, якість та рівень розвитку яких значною мірою визначають розвиненість політичних та соціальних структур – держав, партій, партійних систем, громадських об'єднань. Воно включає широку систему соціальних інституцій і міжособистісних відносин, які створюють умови для самореалізації індивідів і колективів, задоволення їх інтересів і потреб.
Соціальна робота як втілення принципу справедливості в суспільстві в цьому аспекті тотожне громадянському суспільству, яке ґрунтується на загальній формальній рівності людей. Підтримуючи людей в складних життєвих ситуаціях, соціальна робота сприяє формуванню у громадськості почуття спільності, колективної відповідальності за все, що відбувається в суспільстві.
Соціальна робота поступово розвиваючись та поширюючись в соціумі в кінцевому підсумку повинна створити такий рівень розвитку суспільства, що воно набуде рис громадянського суспільства, нової суспільно-політичної формації, де вплив державних інститутів примусу буде зведений нанівець.
Литература
Література
1. Андрущенко В. П., Бех В. П., Лукашевич М. П., Мигович І. І., Пінчук І. М. Соціальна робота. – К., УДЦССМ, 2001. – Кн. 1: Актуальні проблеми теорії і практики соціальної роботи на межі тисячоліть. – 344с.
2. Беренштейн Л. Ю., Панченко П.П., Реєнт О. П., Грабовський О. В., Коломієць С.С. Розбудова громадянського суспільства в Україні (історико- політичне дослідження) / НАН України; Інститут історії України. – К., 1999. – 255с.
3. Калініченко М. Влада громадянського суспільства. – Суми, Університетська книга, 2006. – 175с.
4. Карлини П.Дж. Возвращение в сообщество. – К., Сфера, 2000. – 418с.
5. Кириченко С.О. Співвідношення соціальнї правової держави і громадянського суспільства в умовах сучасної України: Автореферат диссертации. – К., 2001. – 20с.
6. Кравченко Р., Кабаченко Н., Васильченко О. Розвиток недержавних організацій соціальної сфери// Соціальна робота в Україні: перші кроки. – К., КМ Academia. – 2000. – С.142.
7. Лоренц У. Социальная работа в изменяющейся Европе. – Амстердам-Киев, Асоціація психіатрів України, 1997. – 200с.
8. Лукас Дж., Васильченко О. Етичні принципи та цінності соціальної роботи //Соціальна робота в Україні: перші кроки. – Київ, КМ Academia. – 2000. – С.37-38.
9. Попок А. Соціальна діяльність громадських організацій //Соціальний захист. –2002.– № 2.-С.33.
10. Семигіна Т. Правові межі діяльності недержавних організацій щодо надання соціальних послуг// Соціальна політика і соціальна робота. – 1999. – №2. – с.71.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Соціальні послуги центрів соціальних служб для сімї, дітей та молоді
  • Представництво інтересів клієнта в соціальній роботі
  • Застосування принципів активізації в соціальній роботі з людьми похилого віку на прикладі Великої Британії
  • Служби соціальної роботи міністерства внутрішніх справ
  • Сучасні напрямки практичної соціальної роботи у Великобританії: досвід для України (модель сімейного втручання)
  • СОЦІАЛЬНЕ СИРІТСТВО ТА ШЛЯХИ ЙОГО РЕАБІЛІТАЦІЇ
  • Соціальне сирітство та шляхи його реабілітації
  • Історія розвитку соціальної роботи в Україні
  • Головні види організації навчання соціальних працівників
  • Головні види організації навчання соціальних працівників
Cгенерировано за 0.102498 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів