Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «МЕТОДИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ У ГРОМАДІ» (ID:33189)

| Размер: 20 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВСТУП 3
1. ГРОМАДА ЯК ОБ’ЄКТ ВПЛИВУ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ 4
2. СОЦІАЛЬНА РОБОТА В ГРОМАДІ, ЇЇ ФОРМИ І МЕТОДИ 7
3. НАПРЯМИ ТА ЗАВДАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ В ГРОМАДІ 12
ВИСНОВКИ 14
ЛІТЕРАТУРА 15

ВСТУП
Необхідність соціальної роботи в Україні спричинена масштабними змінами у нашому суспільстві, пов’язаними із соціальною кризою та, як наслідок цього, появою вразливих груп населення, які потребували професійної допомоги та підтримки – і не лише матеріальної. Соціально-економічна криза супроводжувалась ідейною: руйнувались ідеологічні принципи та догми, звичні для суспільства, відбувалася втрата почуття внутрішньої визначеності та стабільності. Внаслідок прогресуючої диференціації населення України за майновим та соціальним критеріями постійно зростає така її соціальна група як малозахищені. Це вимагає існування у нашій державі, яка прагне до втілення принципів соціальної справедливості, професійних працівників спеціальної служби, яка має своєю метою підвищення рівня функціонування індивідів, їх безпеки і соціальної підтримки, тим самим сприяючи задоволенню найсуттєвіших потреб людини. Такими професіоналами є менеджери соціальної роботи, соціальні працівники, соціальні педагоги, підготовкою яких вже розпочали займатися багато вищих навчальних закладів.
Їх діяльність і досвід ще залишають бажати кращого. Багато в чому доводиться озиратися на західні країни, де така робота ведеться досить тривалий час. Потребують вдосконалення методи, форми соціальної роботи, які в наш час активно досліджуються і вдосконалюються стосовно умов України як раз працівниками соціальної сфери.
Одним із важливіших методів соціальної роботи є робота у громаді. Він в порівняно з іншими методами: груповим, індивідуальним – є найбільш невизначеним та проблематичним.

ВИСНОВКИ
Таким чином, соціальна робота в громаді є найважливішим напрямком соціальної роботи в Україні. В громаді переплітаються інтереси як групові так і індивідуальні. Необхідно враховувати потреби як громади в цілому, так і її окремих елементів – груп, сімей, окремих особистостей, кожна з яких може мати дуже специфічні запроси і інтереси.
Соціальна робота в громаді набуває все більшого значення в умовах поширення демократичних процесів в країні, коли частину функцій держави, особливо в соціальному плані, частково перекладають на себе неурядові, громадські організації. Сьогодні ясно, що мало просто людину забезпечити їжею та одягом – незадоволення її духовних, соціальних потреб також може привести до кризи та деградації особистості.
Разом з тим виявляється, що соціальна робота в громаді в умовах сучасної України має певні труднощі та перешкоди, що пов’язані, в першу чергу, з новизною такого явища як робота в громаді, а по друге, недосконалою нормативно-правовою базою. Невеликі напрацювання та досягнення в цієї області спонукають на пошук більш ефективних шляхів для покращення стилю, форм і методів роботи.
Метою соціальної роботи в громаді повинен стати розвиток і відновлення взаємовигідних стосунків між індивідом та суспільством для покращення якості життя кожного його члена. Така діяльність необхідна для задоволення потреб окремої людини та включення її у активне життя не тільки громади, а й суспільства.
Литература

ЛІТЕРАТУРА

1. Введення у соціальну роботу. Навчальний посібник. – К., 2001. – 311с.
2. Дойл С. Работа с конкретными случаями // Практика социальной работы / Под ред. К. Ханвея и Т. Филпота. – Киев, 1996. – 2115с.
3. Лукас Д., Васильченко О. Етичні принципи та цінності соціальної роботи // Соціальна робота в Україні: перші кроки / Під ред. В. Полтавця. – К., 2000. – С. 36.
4. Практика социальной работы / Под ред. К. Ханвея и Т. Филпота. – К., 1996. – 213с.
5. Соціальна робота в Україні: перші кроки / Під ред. В. Полтавця. – К., 2000. – 287с.
6. Соціальна робота та роль соціально орієнтованих неурядових організацій. Український і закордонний досвід / А. М. Бойко, В. Збігнєв - К., 2004. - 40с.
7. Хьел Л., Зиглер Д. Теории личности. – СПб., 1997. – 608 с.
8. Шардлоу С. Определение социальной работы // Что такое социальная работа. – К., 1996. – 52с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Теоретичні основи соціальної роботи в громаді
  • Робота в громаді як методи соціальної роботи
  • Особливості застосування групових методів в діяльності соціальних закладів
  • Професійний портрет сучасного соціального працівника
  • Установки та методи соціальної роботи за кордоном
  • Установки та методи соціальної роботи за кордоном
  • Досвід соціальної роботи на прикладі окремих країнах
  • Досвід соціальної роботи на прикладі окремих країнах
  • Ключеві характеристики роботи в громаді
  • ОРГАНІЗАЦІЙНІВ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ
Cгенерировано за 0.090156 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів