Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Методологічні засади соціальної роботи» (ID:33188)

| Размер: 18 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Характеристика соціальної роботи як професійної діяльності. 4
2. Форми і методи соціальної роботи. 8
3. Принципи та функції соціальної роботи. 11
Висновки 15
Література 16Вступ
За роки незалежності України соціальна робота пройшла кілька етапів становлення та розвитку. За цей час створено державну систему центрів соціальних служб для молоді, виникли різноманітні служби, ініціаторами яких стали як державні структури, так і громадські організації. Зараз підготовку соціальних педагогів, соціальних працівників, підвищення професійної кваліфікації фахівців здійснюють понад 30 вищих навчальних закладів. Постійно зростає кількість наукових досліджень з цієї проблематики, виходять друком видання, в яких представлений як зарубіжний, так і національний досвід, теоретичні й практичні напрацювання. Регулярним стало обговорення різноманітних питань соціальної роботи на міжнародних, національних, регіональних конференціях, семінарах, «круглих столах». Вагомою складовою процесу становлення і розвитку соціальної роботи в Україні продовжують залишатися проекти й програми соціального спрямування, що здійснюються за допомогою міжнародних організацій.
Зміни, які супроводжують процес становлення соціальної роботи на кожному етапі її розвитку, зумовлюють розробку й обґрунтування науково-теоретичних і методичних засад, вивчення яких становиться об’єктом прискіпливої уваги всіх тих, хто зацікавлений в ефективності її проведення.


Висновки
Ефективність соціальної роботи сьогодні багато в чому залежить від визначення закономірностей та специфіки розвитку соціальних процесів, конкретних умов життєдіяльності особи чи соціальної групи, від особливостей соціального досвіду. До факторів, що визначають специфіку сучасної методології соціальної роботи, слід віднести: динамічність (гнучкість), яка проявляється в постійній зміні змісту та форми роботи соціального працівника; неперервність, що визначається потребою постійної підтримки контакту з клієнтом; циклічність, тобто стереотипне, закономірне повторення етапів, операцій; дискретність соціальної роботи як технологічного процесу, що проявляється в нерівномірності впливу на клієнта на різних етапах діяльності.
Важливе місце в організації та проведенні соціальної роботи належить цілісній системі її методів і форм, що являють собою специфічний інструментарій науково-практичних знань. Методи соціальної роботи забезпечують найкоротший шлях досягнення оптимальних результатів, що відповідають поставленим цілям.
Метод у соціальній роботі виконує подвійну роль, оскільки, з одного боку він виступає як спосіб, шлях пізнання і застосування знань, що вироблені в науках про життєдіяльність людини і в соціальній практиці, а з іншого боку, як конкретна дія, що сприяє якісній зміні об'єкта (суб'єкта).
Ґрунтуючись на цих підходах, під методом соціальної роботи ми розуміємо спосіб організації соціальної роботи, що приводить до досягнення оптимального результату і забезпечує позитивні зрушення в розвитку об'єкта (суб'єкта) соціальної діяльності.
Литература1. Андрущенко В. П., Бех В. П., Лукашевич М. П., Мигович І. І., Пінчук І. М. Соціальна робота. – К., УДЦССМ, 2001. – Кн. 1 : Актуальні проблеми теорії і практики соціальної роботи на межі тисячоліть. – 344с.
2. Безпалько О. В. Соціальна педагогіка в схемах і таблицях: Навч. посібник. – К., 2003. – 134 с.
3. Коваль Л.Г., Звєрєва І.Д., Хлєбік С.Р. Соціальна педагогіка / Соціальна робота: Навч. посібник / Київський ун-т ім. Т.Шевченка; Український держ. центр соціальних служб для молоді. – К., ІЗМН, 1997. – 392с.
4. Колков В. В. Методологические аспекты формирования теории работы // Работник социальной службы. – 1997. – № 1(1).
5. Лукашевич М.П., Мигович І.І. Теорія і методи соціальної роботи: Навч. посібник. – К., МАУП, 2002. – 136с.
6. Понятійно-термінологічний словник з соціальної роботи / За ред. Козубовської І.І., Мигович І.І. – Ужгород, 2000. – 250 с.
7. Соціальна робота в Україні: Навч. посіб. / І. Д. Звєрєва, О. В. Безпалько, С. Я. Харченко. – К., Науковий світ, 2003. – 233 с.
8. Соціальний супровід сімей, що опинились у складних життєвих обставинах: Метод. посіб. / Автор.-упорядн. І. Д. Звєрєва, В. О. Кузьмінський, З. П. Кияниця, Ж. В. Петрочко та ін. – К., ДЦССДМ, 2007. – 84 с.
9. Технология социальной работы / Под ред. И. Г. Зайнышева. – М., Владос, 2000. – 240 с.
10. Топчий Л. В. Проблемы профессионального мастерства специалистов по социальной работе // Работник социальной службы. – 1997. – №1/1.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Специфіка соціальної роботи в громадських організаціях для дітей та молоді
 • СОЦІАЛЬНА РОБОТА В ОРГАНАХ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
 • Організаційна структура соціальної роботи в Україні
 • ОРГАНІЗАЦІЙНІВ АСПЕКТИ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ
 • Досвід соціальної роботи на прикладі окремих країнах
 • Установки та методи соціальної роботи за кордоном
 • Установки та методи соціальної роботи за кордоном
 • Досвід соціальної роботи на прикладі окремих країнах
 • Адиктивна поведінка особистості як проблема соціальної роботи
 • Адиктивна поведінка особистості як проблема соціальної роботи
 • Професійний портрет сучасного соціального працівника
Cгенерировано за 0.184985 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів