Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Вплив ТНК на соціальну політику в Україні» (ID:33185)

| Размер: 17 кб. | Объем: 11 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Моделі впливу ТНК на соціальну ситуацію і політику в країні. 4
2. Інвестиції ТНК як фінансово-економічний механізм впливу на соціальну сферу держави. 8
Висновки 12
Література 13


Вступ
Соціальна політика у широкому розумінні – це система інституційних і надінституційних, державних і громадських, суспільних і особистих, індивідуальних способів і форм діяльності, спрямованих на створення умов для всебічної самореалізації соціального потенціалу людини, її сутнісних сил. Відповідно з Конституцією України, обов’язок за проведення такої політики бере на себе держава та державні органи. Вони планують, регулюють та здійснюють в масштабі країни відповідні заходи, спрямовані на підтримання найбільш вразливих верств населення, створення умов для всебічного розвитку особистості. Сьогодні, на жаль, найбільш актуальними є питання матеріального забезпечення людей, підвищення їх добробуту, захист від бідності. Основний тягар в такому випадку лягає на вітчизняну економіку – саме вона повинна забезпечити достатнє фінансування соціальних програм. Однак з подальшим просуванням України до конкурентноздатної ринкової економіки, все більш відчутним на розвиток країни стає вплив міжнародного економічного співтовариства, яке в особі транснаціональних корпорацій певним чином впливає на усю соціальну сферу нашого суспільства.
Висновки
Між діяльністю транснаціональних корпорацій і соціальною політикою держави існує певний зв’язок, сутність якого полягає в тому, що іноземні компанії через фінансово-економічну діяльність своїх підрозділів впливають на економічний розвиток країни, котрий, в свою чергу, визначає сутність та завдання соціальної політики.
Вплив ТНК на розвиток економіки України може бути позитивним і негативним. У випадку позитивного впливу ТНК здійснюють політику сприятливого інвестування для нашої країни, проводять заходи з створення нових підприємств в середині держави. При цьому відбувається зростання економічних показників, підвищується добробут держави, а значить і громадян. Заходи, котрі організуються в руслі соціальної політики, краще фінансуються, з’являються додаткові можливості для підтримання малозахищених громадян.
У випадку негативного впливу, що спостерігається сьогодні в ході загострення конкурентної боротьби товарів і послуг на міжнародній арені, ТНК негативно впливають на розвиток економіки країни в цілому, а значить – і на проведення заходів соціальної політики. Внаслідок недостатнього розвитку господарчого механізму держави, продовжують мати місце негативні явища соціальної сфери, які вимагають відповідних дій з боку держави, посилення її соціальної політики, пошуку додаткових можливостей для фінансування необхідних заходів.

Литература
Література
1. Василенко О.Б. Експортна діяльність України // Економіка України. – 2007. – №7. – с. 17-20.
2. Василенко П.М., Васильченко В.С., Галицький В.М. Словник-довідник соціального працівника. – К., ІПК ДСЗУ, 2007. – 321с.
3. Економічний словник-довідник / С.В. Мочерний (ред.). – К., Femina, 1995. – 368с.
4. Кокорін В. Конкурентоспроможність економіки України // Бізнес & Економіка. – 2003. – №5. – с. 9-11.
5. Ревенчук К. Проблеми іноземних інвестицій //Економіка України. – 2001. – №1. – с. 8-10.
6. Скуратівський В.А., Палій О.М. Основи соціальної політики: Навч. посібник. – К., МАУП, 2002. – 200с.
7. Чиж Н.И. Модели перестройки ТНК как ответ на глобализацию мировой экономики. – М., МАКС Пресс, 2001. – 14с.
8. Шевцов А.І., Мерніков Г.І. Україна в геоекономічній парадигмі світу ТНК. – Дніпропетровськ, ДОВ НІСД, 2004. – 122с.
9. Офіційний сайт Державного комітету статистики України URL: http://www.ukrstat.gov.ua.


Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Форми і методи соціальної роботи з військовослужбовцями
  • Вплив особистості на групу та групи на особистість
  • Державно-правовий вплив на политику
  • Державно-правовий вплив на политику
  • Поняття класного колективу як та його ролі
  • Мотиваційний комплекс дисциплінарності військовослужбовців
  • Мотиваційний комплекс дисциплінарності військовослужбовців
  • Іслам Ватікан нагорная проповедь Лютер
  • Вплив економіки пропозиції на економічну політику
  • Фінанси
Cгенерировано за 0.096318 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів