Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Моделі соціального забезпечення розвинутих країн світу» (ID:33181)

| Размер: 19 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. АМЕРИКАНСЬКА МОДЕЛЬ 4
2. ШВЕДСЬКА МОДЕЛЬ 7
3. НІМЕЦЬКА МОДЕЛЬ 10
Висновки 14
Література 15

Вступ
У середині ХХ століття в країнах світу активно розпочалися процеси зростання захисту найбільш вразливих верств населення. Дослідники пов'язують це явище загальним зростом добробуту в країнах ринкової економіки. Можна сказати, що саме з цього часу питання соціального забезпечення набуло істотної ваги та почало реально відповідати стандартам гідного життя. Особливих успіхів досягли найбільш розвинені країни: США, Японія та найбагатші держави Західної Європи. В кожній країні соціальне забезпечення набуло певних ознак та характеристик, які залежали від політичних сил, які займалися цим питанням, історичних умов, а також від стану та можливостей економіки. Відповідно до цього розрізняють різні моделі соціального забезпечення: американську, шведську, німецьку. Незважаючи на певні відмінності, загальною рисою цих моделей є їх високий соціально-економічний потенціал, який дозволяє малозахищеним групам населення мати достатню соціальну підтримку та захист.
Висновки
У останні десятиліття соціальне забезпечення показало себе динамічною силою розвитку. Сучасні розвинуті капіталістичні країни шукають більш ефективні альтернативи колишнім моделям утручання. Однак країни “третього світу”, як і раніше, дотримуються реформістських стратегій, заснованих на залишкових принципах.
Соціальне забезпечення значною мірою залежить від соціальних реалій і політичних позицій країни. Політичні реалії в різних країнах перебувають у процесі змін, трансформація соціальної політики впливає на обрані моделі втручання. Внутрішньополітичні проблеми впливають на міжнародний соціальний клімат, а міжнародні проблеми впливають на внутрішню політику, а отже й на соціальні програми, що, в свою чергу, вимагає зміни їхнього змісту. Тому системи соціального забезпечення постійно змінюються, водночас у багатьох випадках політичні й економічні обставини переважують суспільні потреби, надії та зобов’язання.
Якщо розглянути загальні проблеми різних систем сучасного соціального забезпечення, що порівнюються, то більшість з них стосується функціонування і реалізації соціальних програм. Соціальна політика загалом спрямована на реалізацію та сприяння виконанню програм. Кожна країна має власний підхід до їх реалізації. Усі такі підходи “затиснуті” між двома полюсами: консервативною функцією соціального забезпечення, суть якої – сприяння збереженню соціальної системи, та інноваційною функцією, суть якої – вплив на адаптацію соціальних інститутів до нових умов.

Литература
Література
1. Вегера С. Європейські соціальні стратегії і Україна // Україна: аспекти праці. – 2001. – № 6.
2. Від соціального забезпечення до соціальної політики: Зб. наук. пр. / Я.А. Жаліло (відп.та наук.ред.). – К., Сатсанга, 2001. – 124с.
3. Ганслі Теренс М. Соціальна політика та соціальне забезпечення за ринкової економіки / О.Перепадя (пер.з англ.). – К., Основи, 1996. – 237с.
4. Гутник В. Германия: дорога к подъему // Мировая экономика и международные отношения. – 2000. – №8. – С. 93 – 97.
5. Іваськевич І. О. Організація соціального забезпечення: Курс лекцій. – Тернопіль, Економічна думка, 2003. – 104с.
6. Комарова Н. М. Досвід проведення порівняльних досліджень в галузі соціального забезпечення // Український соціум. – 2004. – № 1 (3). – C.24-31.
7. Мацонашвили Т. Проблемы социального государства в ФРГ к исходу ХХ века / Социальное государство в Западной Европе: Проблемы и перспективы: Пробл.-тем. сб. – М., ЦНИИГРП, 1999. – С. 108.
8. Новоженова И. Франция: общество благосостояния в 90-е годы / Социальное государство в Западной Европе: Проблемы и перспективы: Пробл.-тем. сб. – М., ЦНИИГРП, 1999. – С. 55.
9. Петерссон Олоф. Шведская система правления и политика: Пер. с англ.. – М., Ad Marginem, 1998. – 208с.
10. П'єтерс Денні. Вступ до основних принципів соціального забезпечення / А.І. Масалова (пер.з англ.). – Харків, Каравела, 2002. – 144с.
11. Сіленко А. Генезис і сутність американської держави загального добробуту // Людина і політика. – 2000. – № 2. – С. 65 – 72.
12. Скуратівський В. А., Палій О. М. Основи соціальної політики: Навч. посіб. – К., МАУП, 2002. — 200 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Світова економіка у міжвоєнний період
 • Міжнародна торгівельна політика промислово розвинутих країн
 • Зовнішня політика розвинутих країн. Макроекономічний аспект
 • "Принципи і джерела права соціального забезпечення"
 • "Принципи і джерела права соціального забезпечення"
 • Система та функції права соціального забезпечення
 • Система та функції права соціального забезпечення
 • Загальна характеристика країн світу, що розвиваються
 • Предмет права соціального забезпечення
 • Предмет права соціального забезпечення
 • Форми та види соціального забезпечення в Україні
Cгенерировано за 0.023156 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...