Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Моделі соціального забезпечення розвинутих країн світу» (ID:33181)

| Размер: 19 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. АМЕРИКАНСЬКА МОДЕЛЬ 4
2. ШВЕДСЬКА МОДЕЛЬ 7
3. НІМЕЦЬКА МОДЕЛЬ 10
Висновки 14
Література 15

Вступ
У середині ХХ століття в країнах світу активно розпочалися процеси зростання захисту найбільш вразливих верств населення. Дослідники пов'язують це явище загальним зростом добробуту в країнах ринкової економіки. Можна сказати, що саме з цього часу питання соціального забезпечення набуло істотної ваги та почало реально відповідати стандартам гідного життя. Особливих успіхів досягли найбільш розвинені країни: США, Японія та найбагатші держави Західної Європи. В кожній країні соціальне забезпечення набуло певних ознак та характеристик, які залежали від політичних сил, які займалися цим питанням, історичних умов, а також від стану та можливостей економіки. Відповідно до цього розрізняють різні моделі соціального забезпечення: американську, шведську, німецьку. Незважаючи на певні відмінності, загальною рисою цих моделей є їх високий соціально-економічний потенціал, який дозволяє малозахищеним групам населення мати достатню соціальну підтримку та захист.
Висновки
У останні десятиліття соціальне забезпечення показало себе динамічною силою розвитку. Сучасні розвинуті капіталістичні країни шукають більш ефективні альтернативи колишнім моделям утручання. Однак країни “третього світу”, як і раніше, дотримуються реформістських стратегій, заснованих на залишкових принципах.
Соціальне забезпечення значною мірою залежить від соціальних реалій і політичних позицій країни. Політичні реалії в різних країнах перебувають у процесі змін, трансформація соціальної політики впливає на обрані моделі втручання. Внутрішньополітичні проблеми впливають на міжнародний соціальний клімат, а міжнародні проблеми впливають на внутрішню політику, а отже й на соціальні програми, що, в свою чергу, вимагає зміни їхнього змісту. Тому системи соціального забезпечення постійно змінюються, водночас у багатьох випадках політичні й економічні обставини переважують суспільні потреби, надії та зобов’язання.
Якщо розглянути загальні проблеми різних систем сучасного соціального забезпечення, що порівнюються, то більшість з них стосується функціонування і реалізації соціальних програм. Соціальна політика загалом спрямована на реалізацію та сприяння виконанню програм. Кожна країна має власний підхід до їх реалізації. Усі такі підходи “затиснуті” між двома полюсами: консервативною функцією соціального забезпечення, суть якої – сприяння збереженню соціальної системи, та інноваційною функцією, суть якої – вплив на адаптацію соціальних інститутів до нових умов.

Литература
Література
1. Вегера С. Європейські соціальні стратегії і Україна // Україна: аспекти праці. – 2001. – № 6.
2. Від соціального забезпечення до соціальної політики: Зб. наук. пр. / Я.А. Жаліло (відп.та наук.ред.). – К., Сатсанга, 2001. – 124с.
3. Ганслі Теренс М. Соціальна політика та соціальне забезпечення за ринкової економіки / О.Перепадя (пер.з англ.). – К., Основи, 1996. – 237с.
4. Гутник В. Германия: дорога к подъему // Мировая экономика и международные отношения. – 2000. – №8. – С. 93 – 97.
5. Іваськевич І. О. Організація соціального забезпечення: Курс лекцій. – Тернопіль, Економічна думка, 2003. – 104с.
6. Комарова Н. М. Досвід проведення порівняльних досліджень в галузі соціального забезпечення // Український соціум. – 2004. – № 1 (3). – C.24-31.
7. Мацонашвили Т. Проблемы социального государства в ФРГ к исходу ХХ века / Социальное государство в Западной Европе: Проблемы и перспективы: Пробл.-тем. сб. – М., ЦНИИГРП, 1999. – С. 108.
8. Новоженова И. Франция: общество благосостояния в 90-е годы / Социальное государство в Западной Европе: Проблемы и перспективы: Пробл.-тем. сб. – М., ЦНИИГРП, 1999. – С. 55.
9. Петерссон Олоф. Шведская система правления и политика: Пер. с англ.. – М., Ad Marginem, 1998. – 208с.
10. П'єтерс Денні. Вступ до основних принципів соціального забезпечення / А.І. Масалова (пер.з англ.). – Харків, Каравела, 2002. – 144с.
11. Сіленко А. Генезис і сутність американської держави загального добробуту // Людина і політика. – 2000. – № 2. – С. 65 – 72.
12. Скуратівський В. А., Палій О. М. Основи соціальної політики: Навч. посіб. – К., МАУП, 2002. — 200 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Світова економіка у міжвоєнний період
 • Міжнародна торгівельна політика промислово розвинутих країн
 • Зовнішня політика розвинутих країн. Макроекономічний аспект
 • "Принципи і джерела права соціального забезпечення"
 • "Принципи і джерела права соціального забезпечення"
 • Система та функції права соціального забезпечення
 • Система та функції права соціального забезпечення
 • Загальна характеристика країн світу, що розвиваються
 • Предмет права соціального забезпечення
 • Предмет права соціального забезпечення
 • Форми та види соціального забезпечення в Україні
Cгенерировано за 0.070005 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів