Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціальна політика: сутність, види та вплив на розвиток суспільства» (ID:33180)

| Размер: 18 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. СУТНІСТЬ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ 4
2. КЛАСИФІКАЦІЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ 9
3. ВПЛИВ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ НА РОЗВИТОК СУСПІЛЬСТВА 12
Висновки 15
Література 16


Вступ
Соціальна політика є однією з найважливіших функцій будь-якої держави. Незаперечним є той факт, що соціальну політику здійснюють як найрозвиненіші країни Заходу, які ще називають державами загального добробуту або соціальними державами, так і країни третього світу. Однак рівень соціального забезпечення в цих країнах діаметрально протилежний, що засвідчує існування певної різниці в моделях соціальної політики. Крім того, не є ідентичними моделі соціальної політики навіть у державах загального добробуту. З’ясування суті соціальної політики й дослідження її моделей є дуже важливим, що згодом дасть змогу визначити умови їхнього використання в різних державах.
В Україні в умовах довготривалої фінансово-економічної кризи посилюється соціальна напруга в суспільстві, особливо серед економічно активного населення. Негативні соціальні наслідки реформ, які сьогодні вже абсолютно проявились, істотно перевершують допустимий для населення рівень. Тому особливої гостроти набуває необхідність формування цілісної, скоординованої та ефективної соціальної політики і системи соціального захисту економічно активного населення які сприяли б вирішенню назрілих соціальних проблем.
Висновки
Соціальна політика уявляє собою систему цілей і засобів їх досягнення політичними і державними інститутами з регулювання соціальної сфери суспільства, соціальних відносин відповідно до сукупності політичних установок, принципів, рішень та ідей, спрямованих на задоволення соціальних інтересів і потреб особистостей, соціальних груп, класів та ін.
Ефективність соціальної політики визначається ступенем задоволення матеріальних і духовних потреб людини. Соціальна політика великою мірою залежить від результатів здійснення економічної політики.
Соціальна політика встановлює відносини між суспільством і особистістю переважно через регулювання відносин між особистістю і соціальними групами, приналежність до яких визначає зміст соціальних інтересів людини.
Практична політика держави не може облишити проблеми соціальної політики, оскільки соціальна стабільність політичної системи великою мірою залежить від ефективності соціальної політики. Розвинута соціальна політика є невід’ємною частиною соціальної держави, курс на побудову якої послідовно впроваджується у життя України.


Литература
Література
1. Барсуков А.В. Принципи побудови та особливості реалізації регіональної соціальної політики в Україні. // Регіональна економіка. – 2003. – №1 – С. 190-194.
2. Брандт В. Демократический социализм. Статьи и речи. – М., Республіка, 1992. – С. 345.
3. Від соціального забезпечення до соціальної політики: Зб. наук. пр. / Я.А. Жаліло (відп.та наук.ред.). – К., Сатсанга, 2001. – 124с. :
4. Ганслі Теренс М. Соціальна політика та соціальне забезпечення за ринкової економіки. – К., Основи, 1996. – 237с.
5. Гансова Е.А. Сучасна соціальна та гуманітарна політика в контексті соціологічної науки: Навч. посіб. / Українська академія держ. управління при Президентові України. Одеський філіал. – Одеса, ОФ УАДУ, 2000. – 64с.
6. Гончарова С.Ю., Отенко І.П. Соціальна політика: Навч. посібник. – Х., ХДЕУ, 2003. – 198с.
7. Дікон Боб, Халс Мішель, Стабс Пол. Глобальна соціальна політика: Міжнародні організації й майбутнє соціального добробуту. – К., Основи, 1999. – 348с.
8. Іванова О.Л. Соціальна політика: теоретичні аспекти: Курс лекцій. – К., ВД Києво-Могилянська академія, 2003. – 107с.
9. Україна: поступ у XXI століття. Стратегія економічної та соціальної політики на 2000 – 2004 рр.: Послання Президента України до Верховної Ради України 2000 р.
10. Семигіна Т.В. Словник із соціальної політики. – К., ВД Києво-Могилянська академія, 2005. – 256с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Соціальна структура суспільства: основні елементи та принципи їх взаємодії
  • Соціальна структура суспільства: основні елементи та принципи їх взаємодії
  • Соціальна структура суспільства сутність та види
  • Соціологічні погляди Г. Спенсера, його вклад в соціологію
  • Розвиток економіки, політики та культури еліністичного Єгипту
  • Эллинистический Египет
  • Эллинистический Египет
  • Розвиток економіки, політики та культури еліністичного Єгипту
  • Соціальна стратифікація і соціальна мобільність
  • Соціальний розвиток України.
Cгенерировано за 0.071268 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів