Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціальні резерви, технології і соціальне управління в трудовому колективі» (ID:33178)

| Размер: 18 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Соціальні резерви, соціальна діагностика і соціальне проектування в трудовому колективі. 4
2. Сутність, методи, функції соціального управління. 7
3. Проблеми розробки і впровадження соціальних технологій в трудовому колективі. 11
Висновки 15
Література 16Вступ
В умовах вдосконалення сучасної суспільно-економічної сфери українського суспільства, все частіше постає проблема ефективності виробництва і використання трудових ресурсів, підвищення продуктивності праці. Такі питання потребують до себе виваженого відношення з боку керівників, здійснення управлінської діяльності на наукових засадах. Однією з наук, що допомагає вдосконалювати управління виробничими процесами, є соціологія праці, головним об’єктом дослідження якої виступає трудовий колектив.
Трудовий колектив – це така найменша структурна одиниця в соціально-економічній системі суспільства, керування якої вимагає не тільки знань основ управління, а й врахування багатьох соціальних чинників, від яких напряму залежить ефективність управління працівниками. В даному аспекті доцільно вести мову про соціальне управління, тобто управління, яке орієнтоване на керівництво соціальними процесами в процесі виробництва. Одними з головних понять соціального управління є „соціальні резерви”, „соціальна діагностика”, „соціальне проектування”, „соціальні технології”, про які і піде мова в цій роботі.

Висновки
Сутність соціального управління в трудовому колективі реалізується у функціях наступних напрямів: формування і оптимізація соціальної організації колективу і вдосконалення його соціальної структури; створення можливостей для реалізації працівниками своїх прав і для задоволення їх матеріальних і духовних потреб; виховання і розвиток соціально значущих якостей працівників.
Соціальні резерви трудового колективу – це відмінність між реальним станом соціально-трудових процесів і тим, яким воно могло б бути в близькому до оптимального вигляді. Вони включають резерви виробничо-трудової, соціальної, суспільно-політичної і духовної діяльності. Кожний з названих резервів об'єднує резерви особистості, колективності, стан соціальної активності і чинники економічного розвитку трудового колективу.
Соціальна діагностика в трудовому колективі представляє собою комплексне обстеження стану справ в ньому в цілях виявлення резервів. На цій основі здійснюється соціальне проектування, яке полягає в науково обґрунтованому конструюванні соціальних параметрів якісно нового трудового колективу, якого можна реально досягти в результаті використання сукупних його резервів.
Соціальна технологія є чітко відпрацьованою сукупністю прийомів, методів і дій (операцій), які необхідно застосовувати суб'єктам управління для досягнення цілей соціального управління або для вирішення проблем в трудових колективах. У розробці технологій рекомендується додержуватися принципів багаторівневого аналізу, цілевизначення, комплексності і різноманіття, а також системи (моделі) розробки технологій.
Литература
Література
1. Гавриленко І.М. Соціологія. Кн.1. Соціальна динаміка. – К., Видавничий центр „Киівський університет”, 2000. – 464 с.
2. Гавриленко І.М. Соціологія. Кн.1. Соціальна статика – К., Видавничий центр „Киівський університет”, 2000. – 336 с.
3. Дворецька Г.В. Соціологія праці: Навч.-метод. посібник. – К., КНЕУ, 2005. – 204с.
4. Лагутін В. Д. Людина і економіка: Соціоекономіка: Навчальний посібник. – К., Просвіта, 1996 – 336 с.
5. Лукашевич М.П. Соціологія праці: Підручник. – К., Либідь, 2004. – 440с.
6. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: навчальний посібник. – К., МАУП, 1999. – 344 с.
7. Поппер Карл. Злиденність історицизму: Пер.с англ.. – К., Абрис, 1994. – 192с.
8. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
9. Соціологія: короткий енциклопедичний словник. (уклад. В.І. Волович та ін.) – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
10. Файоль А. Общее и промышленное управление. – М., Центральный институт труда, 1923. – 123с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Соціальне управління та соціологічні технології
  • Соціальне управління та соціологічні технології
  • Відносини та ролі в колективі
  • Відносини та ролі в колективі
  • "Колектив і його особливості"
  • "Колектив і його особливості"
  • Загальна схема соціальної технології. Основні фактори оновлення соціальних систем
  • Гендерні відмінності поведінки в конфлікті
  • Удосконалення технології управління персоналом туристичного підприємства (на прикладі ТОВ)
  • Адаптація персоналу
Cгенерировано за 0.020574 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів