Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Соціальні резерви, технології і соціальне управління в трудовому колективі» (ID:33178)

| Размер: 18 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Соціальні резерви, соціальна діагностика і соціальне проектування в трудовому колективі. 4
2. Сутність, методи, функції соціального управління. 7
3. Проблеми розробки і впровадження соціальних технологій в трудовому колективі. 11
Висновки 15
Література 16Вступ
В умовах вдосконалення сучасної суспільно-економічної сфери українського суспільства, все частіше постає проблема ефективності виробництва і використання трудових ресурсів, підвищення продуктивності праці. Такі питання потребують до себе виваженого відношення з боку керівників, здійснення управлінської діяльності на наукових засадах. Однією з наук, що допомагає вдосконалювати управління виробничими процесами, є соціологія праці, головним об’єктом дослідження якої виступає трудовий колектив.
Трудовий колектив – це така найменша структурна одиниця в соціально-економічній системі суспільства, керування якої вимагає не тільки знань основ управління, а й врахування багатьох соціальних чинників, від яких напряму залежить ефективність управління працівниками. В даному аспекті доцільно вести мову про соціальне управління, тобто управління, яке орієнтоване на керівництво соціальними процесами в процесі виробництва. Одними з головних понять соціального управління є „соціальні резерви”, „соціальна діагностика”, „соціальне проектування”, „соціальні технології”, про які і піде мова в цій роботі.

Висновки
Сутність соціального управління в трудовому колективі реалізується у функціях наступних напрямів: формування і оптимізація соціальної організації колективу і вдосконалення його соціальної структури; створення можливостей для реалізації працівниками своїх прав і для задоволення їх матеріальних і духовних потреб; виховання і розвиток соціально значущих якостей працівників.
Соціальні резерви трудового колективу – це відмінність між реальним станом соціально-трудових процесів і тим, яким воно могло б бути в близькому до оптимального вигляді. Вони включають резерви виробничо-трудової, соціальної, суспільно-політичної і духовної діяльності. Кожний з названих резервів об'єднує резерви особистості, колективності, стан соціальної активності і чинники економічного розвитку трудового колективу.
Соціальна діагностика в трудовому колективі представляє собою комплексне обстеження стану справ в ньому в цілях виявлення резервів. На цій основі здійснюється соціальне проектування, яке полягає в науково обґрунтованому конструюванні соціальних параметрів якісно нового трудового колективу, якого можна реально досягти в результаті використання сукупних його резервів.
Соціальна технологія є чітко відпрацьованою сукупністю прийомів, методів і дій (операцій), які необхідно застосовувати суб'єктам управління для досягнення цілей соціального управління або для вирішення проблем в трудових колективах. У розробці технологій рекомендується додержуватися принципів багаторівневого аналізу, цілевизначення, комплексності і різноманіття, а також системи (моделі) розробки технологій.
Литература
Література
1. Гавриленко І.М. Соціологія. Кн.1. Соціальна динаміка. – К., Видавничий центр „Киівський університет”, 2000. – 464 с.
2. Гавриленко І.М. Соціологія. Кн.1. Соціальна статика – К., Видавничий центр „Киівський університет”, 2000. – 336 с.
3. Дворецька Г.В. Соціологія праці: Навч.-метод. посібник. – К., КНЕУ, 2005. – 204с.
4. Лагутін В. Д. Людина і економіка: Соціоекономіка: Навчальний посібник. – К., Просвіта, 1996 – 336 с.
5. Лукашевич М.П. Соціологія праці: Підручник. – К., Либідь, 2004. – 440с.
6. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: навчальний посібник. – К., МАУП, 1999. – 344 с.
7. Поппер Карл. Злиденність історицизму: Пер.с англ.. – К., Абрис, 1994. – 192с.
8. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
9. Соціологія: короткий енциклопедичний словник. (уклад. В.І. Волович та ін.) – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
10. Файоль А. Общее и промышленное управление. – М., Центральный институт труда, 1923. – 123с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Соціальне управління та соціологічні технології
  • Соціальне управління та соціологічні технології
  • Відносини та ролі в колективі
  • Відносини та ролі в колективі
  • "Колектив і його особливості"
  • "Колектив і його особливості"
  • Загальна схема соціальної технології. Основні фактори оновлення соціальних систем
  • Гендерні відмінності поведінки в конфлікті
  • Удосконалення технології управління персоналом туристичного підприємства (на прикладі ТОВ)
  • Адаптація персоналу
Cгенерировано за 0.032932 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...