Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Програма соціологічного дослідження» (ID:33165)

| Размер: 20 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПРОГРАМА СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ЇЇ ФУНКЦІЇ 4
2. МЕТОДОЛОГІЧНИЙ РОЗДІЛ ПРОГРАМИ 7
3. МЕТОДИЧНИЙ РОЗДІЛ ПРОГРАМИ 11
4. РОБОЧИЙ ПЛАН ПРОГРАМИ 14
Висновки 17
Література 18Вступ
Будь-яка діяльність людини вимагає до себе планомірного, систематизованого підходу. Попередньо розроблений план, програма сприяє врахуванню всіх моментів, які необхідно виконати під час роботи. Глибоке продумування всіх дій не дозволяє забути та пропустити всього, що потрібно для виконання справи. Тим більш, таке впорядковування своїх дій необхідно для організації та проведення соціологічного дослідження, яке за своїм обсягом і важливістю відноситься до найскладніших наукових розробок.
Програма соціологічного дослідження як раз і виконує таку функцію: вона узгоджує дії всіх його учасників, обґрунтовує науковий підхід до проблеми, що вивчається, відображає світоглядні принципи її вирішення. Правильне складання програми являється необхідною умовою успішного проведення соціологічного дослідження.
Висновки
Програма соціологічного дослідження є науковим документом, що містить схему логічно обґрунтованого переходу від загальних теоретичних уявлень про досліджуване соціальне явище, до використання інструментарію і виконання дослідницьких процедур (збирання, обробки та аналізу інформації). Вона є стратегічним документом, який дає змогу зробити висновки щодо концептуальних засад, методики проведення, спрогнозувати його результативність.
Програма виконує методологічну, методичну, організаційну функції. їх реалізація впливає на "структуру програми, яка складається з методологічної та методичної частин. Методологічний і методичний розділ програми відображають відповідні функції програми, за допомогою яких як раз і забезпечується логічна цілісність дослідження, його науковість, зв’язок з попередніми науковими розробками соціологів. Завдяки цим функціям програма визначає місце конкретного соціологічного дослідження в загальному процесі розвитку наукового знання.
Оскільки соціологічне дослідження охоплює значну кількість операцій, конкретних процедур, специфічних технологій, важливо, щоб усі вони були чітко визначені, детально описані, логічно взаємопов'язані. Цьому сприяє робочий план, який розробляють поряд з програмою дослідження. Завдання його полягає у впорядкуванні відповідно до програми основних етапів, термінів дослідження, використання матеріальних і людських ресурсів.
Програма соціологічного дослідження є своєрідною моделлю наукового пошуку. Вона повинна бути чіткою, глибоко аргументованою і зрозумілою. Її відсутність або спрощений підхід до виконання розділів програми свідчить про непідготовленість, непродуманість дослідження в цілому.

Литература
Література
1. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: навчальний посібник. – К., МАУП, 1999. – 344 с.
2. Рабочая книга социолога. – М., Едиториал УРСС, 2003. – 477с.
3. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
4. Соціологія: короткий енциклопедичний словник. (уклад. В.І..Волович та ін.) – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
5. Сурмин Ю.П., Туленков Н.В. Методология и методы социологических исследований: учебное пособие. – К., МАУП, 2000. – 304 с.
6. Черниш Н. Соціологія. Курс лекцій. – Львів, Кальварія, 1996.– 302 с.
7. Щепанський Я. Элементарные понятия социологии. – М., Прогресс, 1969. – 299 с.
8. Ядов В.А. Стратегия социологического исследования. Описание, объяснение, понимание социальной реальности. – М., Наука, 2000. – 596 с.
9. Ядов В. А. Социологическое исследование: методология, программа, методы. — М., Наука, 1987. — 331с.
10. Якуба О.О. Соціологія. Навчальний посібник для студентів. – Харків, Константа, 1996. – 245 с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • СОЦІАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО ПІЗНАННЯ
 • Контрольна з соціології
 • Поняття соціологічного дослідження. Види. Функції дослідження
 • Програма соціологічного дослідження. Методологічні та методичні функції програми
 • Контрольна якість емпірічних досліджень
 • Типи соціологічних досліджень
 • Проблеми теорії   та методології   соціологічного дослідження
 • Проблеми теорії та методології соціологічного дослідження
 • Робота з соціології
 • Контрольна робота з соціології
 • ОРГАНІЗАЦІЯ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ
Cгенерировано за 0.075284 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів