Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Соціологічне дослідження: Проблема зайнятості населення в місті. Безробіття та проблеми його розв’язання» (ID:33153)

| Размер: 28 кб. | Объем: 13 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
ПРОВЕДЕННЯ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЗА НАПРЯМОМ "ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ В МІСТІ. БЕЗРОБІТТЯ ТА ПРОБЛЕМИ ЙОГО РОЗВ'ЯЗАННЯ" 4
1.1. Розробка програми соціологічного дослідження 4
1.2. Вибір та застосування методів збору інформації. Інструментарій дослідження, 6
1.3. Аналіз отриманої інформації, підбиття підсумків дослідження, розробка висновків та рекомендацій 8
Висновки 13
Література 14

Вступ
Безробіття розглядається як соціально-економічне явище, при якому ті, хто бажає працювати, не можуть себе реалізувати внаслідок сукупності об’єктивних та суб’єктивних причин. Безробіття у широкому розумінні є недовикористання трудових ресурсів суспільства.
Безробіття притаманне різним економічним системам: традиційним, ринковим, командно-адміністративним, змішаним, перехідним. Це явище притаманне усім державам і різниться лише за обсягом розповсюдження та степеню наслідків, які вона спричиняє в суспільстві.
Безробіття у трансформаційній економіці України виникає і розвивається під впливом багатьох умов, причин та чинників, які є відображенням економічних, соціальних, демографічних процесів, політичних та управлінських дій. Перехід до ринкових відносин створив загальні умови незбалансованості ринку праці, внаслідок чого безробіття перетворюється на іманентну складову нового суспільства.
Особливо актуальним в сучасній Україні є безробіття молоді. В умовах формування ринкового середовища вітчизняна молодь вимагає особливої соціальної підтримки та соціального захисту як така, що перебуває в стані формування і утвердження життєвих позицій, складає більше половини працездатного населення держави, має свої орієнтації, інтереси і потреби, болісно відчуває на собі тягар економічної кризи та недостатність державних асигнувань на соціальні потреби. Водночас молодь є майбутнє держави, а тому від забезпечення стартових умов її діяльності залежить подальший розвиток нинішнього суспільства, а також майбутніх поколінь. Нагальне вирішення проблем молоді, яка складає значну частину безробітних в Україні, спонукає до проведення досліджень, ретельного аналізу стану проблем, які постали сьогодні перед молодими людьми.

Висновки
Проведена робота свідчить про актуальність молодіжної проблеми. В цілому, на даному етапі розвитку суспільства, на мою думку, ще не відбулося корінного перелому у свідомості людей за умов трансформації економіки України. Поки ще в них переважають споживацькі настрої та орієнтації. Значна кількість людей, а серед них – і молодь, поки що не вважає себе особисто відповідальними за покращення життя в країні.
Недостатньою залишається економічна активність молоді, яка сучасними засобами масової інформації хоч і спрямовується в бік спонукання їх до високих заробітків, але при цьому не пропагується те, що високий дохід досягається важкою, щоденною працею, значними фізичними та моральними навантаженнями.
Проведене дослідження показало, що у сучасної молоді в умовах дефіциту високооплачуваної роботи, виникають песимістичні настрої, які провокують їх на необдумані вчинки. Проблема професійної орієнтації та зайнятості молодих людей в сучасних економічних умовах набуває вигляду не задоволення і реалізації своїх ділових, моральних та психологічних здібностей, а ”відшукування” найбільш високооплачуваних робочих місць.


Литература
Література
1. 10 років центрам соціальних служб для молоді / Державний комітет України у справах сім'ї та молоді; Державний центр соціальних служб для молоді. – Ніжин, Видавництво ДЦССМ, 2002. – 20с.
2. Авер'янова Г.М., Дембицька Н.М., Москаленко В.. Особливості соціалізації молоді в умовах трансформації суспільства / АПН України; Інститут психології ім. Г.С.Костюка. – К., ППП, 2005. – 308с.
3. Білоус В.С. Соціологія у визначеннях, поясненнях, схемах, таблицях: Навч. посібник. – К., КНЕУ, 2002. – 140с.
4. Дрозд О. М., Онікієнко В. В., Пухлій В. Т., Страхолєс Л. А. Соціально-економічні наслідки безробіття в Україні та шляхи його запобігання / НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. – К., 1999. – 98с.
5. Злупко С.М. Економічна освіта і соціальний захист молоді.// Наукові записки. Збірник наукових праць. Том ІІІ. Серія – економіка. Ч. ІІ. Освіта як фактор формування людського капіталу. – Острог, 2000. – С.45 – 50.
6. Лукашевич М. П. Соціологія економіки: Підручник для студ. вищих навч. закл. – К., Каравела, 2005. – 283с.
7. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії. – К., МАУП, 1999. – 344.
8. Павлишин М.І. Трудовий потенціал молоді та його регіональні особливості.// Регіональна економіка, 1999, №4 – С.242-245.
9. Паніна Н.В. Технологія соціологічного дослідження: курс лекцій. – К., Наукова думка, 1996. – 232с.
10. Петренко О.І. Майбутнє України – в руках молоді.// Україна в ХХІ столітті: концепції та моделі економічного розвитку. Матеріали доповідей V Міжнародного конгресу українських економістів, Ч.ІІ. – Львів: ІРД НАН України. – С.116-120.
11. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
12. Соціологія: короткий енциклопедичний словник/ уклад. В.І.Волович та ін. – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
13. Сурмин Ю.П., Туленков Н.В. Методология и методы социологических исследований: учебное пособие. – К., МАУП, 2000. – 304 с.
14. Ядов В. А. Социологическое исследование: методология, программа, методы. – М., Наука, 1987. – 331с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Регіональний аспект безробіття в Україні
 • Регіональний аспект безробіття в Україні
 • Проблеми зайнятості в Україні
 • ДОСЛІДЖЕННЯ СТАНУ ЕКОНОМІЧНО АКТИВНОГО НАСЕЛЕННЯ В УКРАЇНІ
 • Ринок праці в Україні: проблеми і перспективи розвитку
 • Дослідження та прогнозування рівня зайнятості населення України
 • Статистичні дослідження зайнятості населення України
 • Сутність та типи причин безробіття: аналіз і проблеми
 • Безробіття: сутність, види та шляхи подолання
 • " Соціальна робота в сфері зайнятості "
 • " Соціальна робота в сфері зайнятості "
Cгенерировано за 0.045788 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...