Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціологічне дослідження: Проблема зайнятості населення в місті. Безробіття та проблеми його розв’язання» (ID:33153)

| Размер: 28 кб. | Объем: 13 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
ПРОВЕДЕННЯ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ ЗА НАПРЯМОМ "ПРОБЛЕМИ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ В МІСТІ. БЕЗРОБІТТЯ ТА ПРОБЛЕМИ ЙОГО РОЗВ'ЯЗАННЯ" 4
1.1. Розробка програми соціологічного дослідження 4
1.2. Вибір та застосування методів збору інформації. Інструментарій дослідження, 6
1.3. Аналіз отриманої інформації, підбиття підсумків дослідження, розробка висновків та рекомендацій 8
Висновки 13
Література 14

Вступ
Безробіття розглядається як соціально-економічне явище, при якому ті, хто бажає працювати, не можуть себе реалізувати внаслідок сукупності об’єктивних та суб’єктивних причин. Безробіття у широкому розумінні є недовикористання трудових ресурсів суспільства.
Безробіття притаманне різним економічним системам: традиційним, ринковим, командно-адміністративним, змішаним, перехідним. Це явище притаманне усім державам і різниться лише за обсягом розповсюдження та степеню наслідків, які вона спричиняє в суспільстві.
Безробіття у трансформаційній економіці України виникає і розвивається під впливом багатьох умов, причин та чинників, які є відображенням економічних, соціальних, демографічних процесів, політичних та управлінських дій. Перехід до ринкових відносин створив загальні умови незбалансованості ринку праці, внаслідок чого безробіття перетворюється на іманентну складову нового суспільства.
Особливо актуальним в сучасній Україні є безробіття молоді. В умовах формування ринкового середовища вітчизняна молодь вимагає особливої соціальної підтримки та соціального захисту як така, що перебуває в стані формування і утвердження життєвих позицій, складає більше половини працездатного населення держави, має свої орієнтації, інтереси і потреби, болісно відчуває на собі тягар економічної кризи та недостатність державних асигнувань на соціальні потреби. Водночас молодь є майбутнє держави, а тому від забезпечення стартових умов її діяльності залежить подальший розвиток нинішнього суспільства, а також майбутніх поколінь. Нагальне вирішення проблем молоді, яка складає значну частину безробітних в Україні, спонукає до проведення досліджень, ретельного аналізу стану проблем, які постали сьогодні перед молодими людьми.

Висновки
Проведена робота свідчить про актуальність молодіжної проблеми. В цілому, на даному етапі розвитку суспільства, на мою думку, ще не відбулося корінного перелому у свідомості людей за умов трансформації економіки України. Поки ще в них переважають споживацькі настрої та орієнтації. Значна кількість людей, а серед них – і молодь, поки що не вважає себе особисто відповідальними за покращення життя в країні.
Недостатньою залишається економічна активність молоді, яка сучасними засобами масової інформації хоч і спрямовується в бік спонукання їх до високих заробітків, але при цьому не пропагується те, що високий дохід досягається важкою, щоденною працею, значними фізичними та моральними навантаженнями.
Проведене дослідження показало, що у сучасної молоді в умовах дефіциту високооплачуваної роботи, виникають песимістичні настрої, які провокують їх на необдумані вчинки. Проблема професійної орієнтації та зайнятості молодих людей в сучасних економічних умовах набуває вигляду не задоволення і реалізації своїх ділових, моральних та психологічних здібностей, а ”відшукування” найбільш високооплачуваних робочих місць.


Литература
Література
1. 10 років центрам соціальних служб для молоді / Державний комітет України у справах сім'ї та молоді; Державний центр соціальних служб для молоді. – Ніжин, Видавництво ДЦССМ, 2002. – 20с.
2. Авер'янова Г.М., Дембицька Н.М., Москаленко В.. Особливості соціалізації молоді в умовах трансформації суспільства / АПН України; Інститут психології ім. Г.С.Костюка. – К., ППП, 2005. – 308с.
3. Білоус В.С. Соціологія у визначеннях, поясненнях, схемах, таблицях: Навч. посібник. – К., КНЕУ, 2002. – 140с.
4. Дрозд О. М., Онікієнко В. В., Пухлій В. Т., Страхолєс Л. А. Соціально-економічні наслідки безробіття в Україні та шляхи його запобігання / НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України. – К., 1999. – 98с.
5. Злупко С.М. Економічна освіта і соціальний захист молоді.// Наукові записки. Збірник наукових праць. Том ІІІ. Серія – економіка. Ч. ІІ. Освіта як фактор формування людського капіталу. – Острог, 2000. – С.45 – 50.
6. Лукашевич М. П. Соціологія економіки: Підручник для студ. вищих навч. закл. – К., Каравела, 2005. – 283с.
7. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії. – К., МАУП, 1999. – 344.
8. Павлишин М.І. Трудовий потенціал молоді та його регіональні особливості.// Регіональна економіка, 1999, №4 – С.242-245.
9. Паніна Н.В. Технологія соціологічного дослідження: курс лекцій. – К., Наукова думка, 1996. – 232с.
10. Петренко О.І. Майбутнє України – в руках молоді.// Україна в ХХІ столітті: концепції та моделі економічного розвитку. Матеріали доповідей V Міжнародного конгресу українських економістів, Ч.ІІ. – Львів: ІРД НАН України. – С.116-120.
11. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
12. Соціологія: короткий енциклопедичний словник/ уклад. В.І.Волович та ін. – К., Український центр духовної культури, 1998. – 377 с.
13. Сурмин Ю.П., Туленков Н.В. Методология и методы социологических исследований: учебное пособие. – К., МАУП, 2000. – 304 с.
14. Ядов В. А. Социологическое исследование: методология, программа, методы. – М., Наука, 1987. – 331с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Регіональний аспект безробіття в Україні
 • Регіональний аспект безробіття в Україні
 • Проблеми зайнятості в Україні
 • ДОСЛІДЖЕННЯ СТАНУ ЕКОНОМІЧНО АКТИВНОГО НАСЕЛЕННЯ В УКРАЇНІ
 • Ринок праці в Україні: проблеми і перспективи розвитку
 • Дослідження та прогнозування рівня зайнятості населення України
 • Статистичні дослідження зайнятості населення України
 • Сутність та типи причин безробіття: аналіз і проблеми
 • Безробіття: сутність, види та шляхи подолання
 • " Соціальна робота в сфері зайнятості "
 • " Соціальна робота в сфері зайнятості "
Cгенерировано за 0.117820 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів