Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Соціологія права як наука: об’єкт та предмет дослідження» (ID:33151)

| Размер: 19 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Об’єкт, предмет соціології права, особливості її становлення як галузі соціології 4
2. Проблематика та напрямки дослідження соціології права 9
Висновки 15
Література 16Вступ
В суспільстві нероздільно пов’язані між собою його різні сфери: економічна, політична, духовна. Визначити чітко, де закінчується одна область, а починається інша – дуже важко, бо все, що існує в суспільстві є взаємопов’язаним та взаємозумовленим. Це положення в повній мірі стосується і правової сфери. Закони, право – невід’ємна частина життя людей. Досліджуючи походження права, сутність законів, таким чи іншим чином, вивчається суспільство, його складові та взаємодія цих складових.
В цьому відношенні соціологія права, яка вважається відгалуженням загальної соціології, має найбільші труднощі – ті моральні та соціальні норми, які породжується в ході історичного процесу людства, знаходять своє відображення та офіційне підкріплення в нормах права. З цієї точки зору, вони є однаковими як для загальної соціології, так і для соціології права. Незважаючи на те юридична соціологія (або соціологія права) все ж таки має особливості свого об’єкта та предмета дослідження, про які піде мова в цій роботі.

Висновки
Соціологію права можна визначити як галузь загальної соціології – подібно економічній соціології, соціології освіти, релігії і т.д. Це частка соціологічної дисципліни, предмет вивчення якої складають правові явища. Однак до сих пір немає однозначної відповіді про принципи відмежування між юридичною і загальною соціологією, внаслідок того що немає чіткого розрізнення між правом і звичаєм в області соціальної дії.
Соціологія права розглядає право як соціальне утворення. Її цікавить все, що виникає в правовідносинах і правосвідомості під впливом суспільства, його структур і інститутів. Вона займається дослідженням процесів генерації соціумом правових норм, цінностей і значень. Її специфікою є розуміння права як складної динамічної системи, що розвивається і функціонує в соціальному просторі і історичному часі, залежної як від типу суспільства, його географічного положення, так і від рівня розвитку суспільної і індивідуальної свідомості. Вона виходить з того, що право бере свій початок в суспільстві. І оскільки право породжене суспільством, то всі правові феномени є соціальними.
Об'єктом соціології права є соціально-правові відносини, а її предметом –суспільні відносини, відповідно яких формуються правові норми та акти, відбувається соціальна зумовленість права, а також вплив права на соціальні процеси, формування і розвиток суспільних відносин. Це означає, що предмет соціології права охоплює всі суспільні явища, які містять правовий елемент, соціальні чинники, які взаємодіють з правовими явищами, а також механізми та закономірності такої взаємодії.
Литература
Література
1. Воднік В. Д., Золотарьова Ю. І., Клімова Г. П., Осипова Н. П., Сердюк О. В. Соціологія права: Навч. посібник. – Харків, Право, 2007. – 234c.
2. Касьянов В.В., Нечипуренко В.Н. Социология права. – Ростов н/Д, Феникс, 2001. – 480 с.
3. Кудрявцев В.Н., Казимирчук В.П. Современная социология права: Учебник. – М., Юрист, 1995. – 297с.
4. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: навчальний посібник. – К., МАУП, 1999. – 344 с.
5. Панов М.І., Осипова Н.П., Герасіна Л.М., Клімова Г.П., Сердюк О. В. Соціологія права: Підручник. – К., Видавничий Дім "Ін Юре", 2003. – 276с.
6. Савчук С.В. Юридична соціологія: предмет та місце в системі юридичних наук. – Чернівці, Рута, 2003. – 240с.
7. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
8. Соціологія: Конспект лекцій / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого / В. Астахова (авт.-упоряд.). – Харків, 1995. – 108с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Політична соціологія
 • Місце і роль соціології в суспільстві, її основні функції
 • Система понять соціологічної теорії
 • Контрольна робота з соціології
 • Соціологія як наука про соціальні спільності. Предмет соціології
 • РЕЛІГІЄЗНАВСТВО ЯК ГАЛУЗЬ НАУКИ
 • Соціологія як наука: об`єкт, предмет, структура і функції
 • СОЦІОЛОГІЯ ПРАВА
 • СОЦІОЛОГІЯ ПРАВА
 • Соціологія як наука
 • Теория государства и права как наука
Cгенерировано за 0.059814 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...