Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціологія права як наука: об’єкт та предмет дослідження» (ID:33151)

| Размер: 19 кб. | Объем: 14 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Об’єкт, предмет соціології права, особливості її становлення як галузі соціології 4
2. Проблематика та напрямки дослідження соціології права 9
Висновки 15
Література 16Вступ
В суспільстві нероздільно пов’язані між собою його різні сфери: економічна, політична, духовна. Визначити чітко, де закінчується одна область, а починається інша – дуже важко, бо все, що існує в суспільстві є взаємопов’язаним та взаємозумовленим. Це положення в повній мірі стосується і правової сфери. Закони, право – невід’ємна частина життя людей. Досліджуючи походження права, сутність законів, таким чи іншим чином, вивчається суспільство, його складові та взаємодія цих складових.
В цьому відношенні соціологія права, яка вважається відгалуженням загальної соціології, має найбільші труднощі – ті моральні та соціальні норми, які породжується в ході історичного процесу людства, знаходять своє відображення та офіційне підкріплення в нормах права. З цієї точки зору, вони є однаковими як для загальної соціології, так і для соціології права. Незважаючи на те юридична соціологія (або соціологія права) все ж таки має особливості свого об’єкта та предмета дослідження, про які піде мова в цій роботі.

Висновки
Соціологію права можна визначити як галузь загальної соціології – подібно економічній соціології, соціології освіти, релігії і т.д. Це частка соціологічної дисципліни, предмет вивчення якої складають правові явища. Однак до сих пір немає однозначної відповіді про принципи відмежування між юридичною і загальною соціологією, внаслідок того що немає чіткого розрізнення між правом і звичаєм в області соціальної дії.
Соціологія права розглядає право як соціальне утворення. Її цікавить все, що виникає в правовідносинах і правосвідомості під впливом суспільства, його структур і інститутів. Вона займається дослідженням процесів генерації соціумом правових норм, цінностей і значень. Її специфікою є розуміння права як складної динамічної системи, що розвивається і функціонує в соціальному просторі і історичному часі, залежної як від типу суспільства, його географічного положення, так і від рівня розвитку суспільної і індивідуальної свідомості. Вона виходить з того, що право бере свій початок в суспільстві. І оскільки право породжене суспільством, то всі правові феномени є соціальними.
Об'єктом соціології права є соціально-правові відносини, а її предметом –суспільні відносини, відповідно яких формуються правові норми та акти, відбувається соціальна зумовленість права, а також вплив права на соціальні процеси, формування і розвиток суспільних відносин. Це означає, що предмет соціології права охоплює всі суспільні явища, які містять правовий елемент, соціальні чинники, які взаємодіють з правовими явищами, а також механізми та закономірності такої взаємодії.
Литература
Література
1. Воднік В. Д., Золотарьова Ю. І., Клімова Г. П., Осипова Н. П., Сердюк О. В. Соціологія права: Навч. посібник. – Харків, Право, 2007. – 234c.
2. Касьянов В.В., Нечипуренко В.Н. Социология права. – Ростов н/Д, Феникс, 2001. – 480 с.
3. Кудрявцев В.Н., Казимирчук В.П. Современная социология права: Учебник. – М., Юрист, 1995. – 297с.
4. Лукашевич М.П., Туленков М.В. Спеціальні та галузеві соціологічні теорії: навчальний посібник. – К., МАУП, 1999. – 344 с.
5. Панов М.І., Осипова Н.П., Герасіна Л.М., Клімова Г.П., Сердюк О. В. Соціологія права: Підручник. – К., Видавничий Дім "Ін Юре", 2003. – 276с.
6. Савчук С.В. Юридична соціологія: предмет та місце в системі юридичних наук. – Чернівці, Рута, 2003. – 240с.
7. Социологический энциклопедический словарь / под ред. Г.В. Осипова. – М., ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
8. Соціологія: Конспект лекцій / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого / В. Астахова (авт.-упоряд.). – Харків, 1995. – 108с.

Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Політична соціологія
 • Місце і роль соціології в суспільстві, її основні функції
 • Система понять соціологічної теорії
 • Контрольна робота з соціології
 • Соціологія як наука про соціальні спільності. Предмет соціології
 • РЕЛІГІЄЗНАВСТВО ЯК ГАЛУЗЬ НАУКИ
 • Соціологія як наука: об`єкт, предмет, структура і функції
 • СОЦІОЛОГІЯ ПРАВА
 • СОЦІОЛОГІЯ ПРАВА
 • Соціологія як наука
 • Теория государства и права как наука
Cгенерировано за 0.057634 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів