Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Релігія і культура» (ID:33133)

| Размер: 23 кб. | Объем: 16 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Релігія – фундаментальний елемент культури, її зв’язок із сферою духовної культури 4
2. Релігія і мистецтво. Релігія і наука 7
3. Релігія і культура українського народу: загальна характеристика 12
Висновки 17
Література 18Вступ
Релігія завжди відігравала значну роль у житті людини. Особливо відчувався її вплив на таку сферу діяльності суспільства як культура. Визначити його дуже важко через те, що як культура, так і релігія оцінюється дуже неоднозначно. Їх корені, початки сягають у сиву давнину людської історії, і вже сьогодні ніхто не може сказати, що з'явилося першим – культура або релігія. Чи може культура вплинула на появу релігії, чи, навпаки, релігія спричинила виникнення культури? Беззаперечним залишається тільки сучасний погляд: ці два феномени людського життя мають місце в об’єктивній реальності людського існування та значним чином впливають одне на одне.
З точки зору науки, є дуже важливим визначити сутність цих понять, зрозуміти механізми взаємодії. Для цього історія людства пропонує нам величезний фактичний матеріал минулих століть, який необхідно осмислити та правильно інтерпретувати.
Висновки
Таким чином, релігія була і є незмінним супутником і складовою цивілізації. Вона передусім є духовним явищем, що разом з тим впливає на всі сторони життя людини та суспільства і про неї не можна судити спрощено та однозначно. Релігія є не просто складовою культури, а й тісно пов’язана з такими її творчо-дієвими формами як мистецтво або наука.
Релігія – явище дуже складне і має соціальний характер, тобто воно виникло в суспільстві цілком закономірно й існує разом з ним. Вона є однією з найдревніших форм суспільної свідомості – форм відображення світу, але відображення своєрідного. Релігія є духовним феноменом, особливість якого полягає в тому, що самовизначення людини є засобом усвідомлення себе часткою Всесвіту. За допомогою релігії людина перетворює об’єкти, які реально існують, у ціннісні орієнтири та за їх допомогою відчуває себе продуктом дії вищих сил.
Релігія в житті українського суспільства відігравала значну роль, особливо на певних етапах його розвитку. Але, на сьогоднішній день можна говорити про зменшення цієї ролі, особливо в сучасних соціально-політичних та соціально-культурних умовах України.

Литература

Література
1. Абрамов А.И., Аверинцев С.С., Алешин А.И., Антонов К.М., Апполонов А.В. Философия: Энциклопедический словарь. – М., Гардарики, 2004. – 1072с.
2. Вчені про релігію // Наша віра. – 1995. – Ч. 11. – С. 11.
3. Кассирер Э. Философия символических форм: Введение и постановка проблемы / Культурология. ХХ век. Антология. – М., 1995. – 412с.
4. Лісовий В. Філософія і метафізика // Генеза. – 1994. – №2. – С. 75-76.
5. Новий Завіт Господа нашого Ісуса Христа / повн. пер. Біблії укр. мовою. – К., Українське Біблійне Товариство, 2001. – 313с.
6. Огієнко І. Українська культура: Коротка історія культурного життя українського народа. – К., Довіра, 1992. – 144с. Пишик Ю. Релігія в системі культури // Вільне слово. – 1994. – № 1.
7. Тихонравов Ю. В. Религии мира. – М., 1996. – 336с.
8. Українська культура: історія і сучасність. – Львів, Світ, 1994. – 344с.
9. Шевченко В.М. Словник-довідник з релігієзнавства. – К., Наукова думка, 2004. – 560с.
10. Яблоков И.Н. Религиоведение. – М., Гардарики, 2005. – 317с.
11. Яковлєв Є.Г. Мистецтво і світові релігії, К., Вища школа, 1989. – 365с..
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Контрольна з культури
  • Релігії стародавнього світу
  • Культура Етрусків
  • Характерні особливості язичницької культури
  • Вплив християнства на формування культури Середньовіччя
  • Релігії стародавньої Європи
  • Культурологія. Відповіді на питання
  • Ведична культура
  • Конспект з культурології
  • Середньовічна культура західної Європи та Візантії
Cгенерировано за 0.028631 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів