Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Теоретико-методологічні підходи в західній практичній психології і особливості їх застосування на практиці (психодинамічний напрямок)» (ID:33124)

| Размер: 21 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Психоаналіз З. Фрейда і Е. Фромма. 4
2. Аналітична психологія Карла Юнга. 6
3. Неофрейдизм. 8
4. Екзистенціальний аналіз. 10
5. Епігенетична теорія Е. Еріксона. 12
Висновки 14
Література 15Вступ
Одним із напрямків західної практичної психології є глибинна психологія або психодинамічні теорії, великим основоположником яких був 3игмунд Фрейд. Сьогодні психодинамічна теорія, створена 3. Фрейдом, існує в безлічі модифікацій і представлена роботами А. Адлера, Е. Еріксона, Е. Фромма, К. Хорні, К. Юнга, В. Рейха. Популярними сьогодні є транзактний аналіз Э. Берна, гештальт-терапія Р. Перлза, біоенергетика А. Лоуена, які постали також на основі класичної фрейдівської теорії.
Практичне застосування цих теорій відбувається в здійсненні психодіагностичних процедур, проведенні консультацій, тренінгів, наданні рекомендацій, тобто – в конкретній роботі з людьми, які прагнуть тим чи іншим способом покращити своє психологічне самопочуття, вирішити проблеми внутрішньоособистісного або міжособистісного конфлікту. В залежності від методологічного підходу, який застосовує психолог, буде залежати техніка надання практичної допомоги клієнту, і багато людей в даному випадку обирають саме глибинну психологію, яка на їх думку, здатна радикальним чином вирішити особистісні проблеми.
Висновки
Психодинамічні теорії виходять з того, що в глибині психіки людини знаходяться потужні сили, які вона не усвідомлює за допомогою раціонального мислення, але які існують та постійно здійснюють величезний вплив на поведінку та на все життя особистості. Глибинна психологія прагне за допомогою своїх методів викликати їх назовні, здійснити контакт між свідомим і несвідомими. Саме в цьому полягає терапевтичний вплив всіх психоаналітичних методів. Різницею між ними є різне трактування практичними психологами спогадів, слів та сновидінь пацієнтів, а також надання їм різного змісту.
Загальна схема діяльності психоаналітика полягає в тому, що психолог, працюючи з клієнтом з позиції психодинамічної теорії, прагне до того, щоб клієнт усвідомив свої підсвідомі процеси і навчився впливати на них. В цьому випадку вважається, що мета взаємодії психолога і клієнта досягнута. У цій теорії вважається, що стійкі особові характеристики звичайно формуються дуже рано. Ці дитячі стереотипи, які потім в різних варіантах відтворюються в дорослій поведінці. Життя людини визначається його минулим. Психолог, що працює з клієнтом, виділяє ці стереотипи, встановлює із зв'язок один з одним і з дитячим досвідом людини. Потім думки і дії клієнта позначаються в термінах психоаналізу, тобто інтерпретуються.
Методи глибинної психології стала вельми популярними на Заході і не тільки через те, що мають оригінальну та дещо ексцентричну методику проведення сеансів і тренінгів, а через те, що дійсно багато пацієнтів отримали полегшення та відчули зменшення психологічного напруження за допомогою психоаналізу.

Литература
Література
1. Абрамова Г.С. Практическая психология. – М., Академический Проект, 2001. – 480 с.
2. Берн Э. Трансакционный анализ и психотерапия. – СПб., Братство, 1992. – 224 с.
3. Васьківська С. В. Основи психологічного консультування: Навч. посібник. – К., Четверта хвиля, 2004. – 255с.
4. Гулина М.А. Терапевтическая и консультативная психология. – СПб., Речь, 2001. – 352с.
5. Кандыба В.М. Сверхвозможности человека. Европейская концепция психической саморегуляции. – СПб., Лань, 2002. – 256 с.
6. Мей Р. Искусство психологического консультирования. – М., Класс, 1994. – 144 с.
7. Панок В.Г., Титаренко Т.М., Чепелєва Н.В., Рибалка В., Маценко В. Основи практичної психології: Підручник. – К., Либідь, 2003. – 536с.
8. Психологическая энциклопедия / Р.Корсини (ред.), А.Ауэрбах (ред.). – СПб., Питер, 2003. – 1094с.
9. Словарь практического психолога / С.Ю. Головин (сост.). – Минск, Харвест, 1997. – 800с.
10. Урсано Р., Зонненберг С., Лазар С. Психодинамическая психотерапия. – М., Крон-Пресс, 1992. – 158 с.
11. Фрейд З. Психология бессознательного. – М., Просвещение, 1989. – 447с.
12. Эриксон Э. Идентичность: юность и кризис. – М., Прогресс, 1996. – 344с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Тема: „Теоретико-методологічні підходи в західній практичній психології і особливість їх застосування у практиці (поведінковий підхід)”.
 • Класичні та сучасні психологічні теорії особистості
 • Історичні та наукові передумови виникнення диференціальної психології
 • Контрольна робота з диференціальної психології
 • Розвиток особистості в процесі професійної освіти
 • Методологічні аспекти психології
 • Розвиток психології як науки про свідомість до формування експериментальної психології
 • Контрольна – загальна психологія
 • ПОНЯТТЯ СТРУКТУРИ ОСОБИСТОСТІ У СУЧАСНІЙ НАУЦІ
 • Сучасні теорії особистості
 • Означення диференційної психології
Cгенерировано за 0.105599 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів