Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Соціально-психологічні особливості колективу» (ID:33099)

| Размер: 19 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Соціально-психологічні особливості колективу як об’єкту управління. 4
2. Психологічна сумісність працівників організації. 8
3. Сутність соціалізації та її вплив на індивіда та організацію в цілому. 10
4. Організаційна культура. Чинники, що визначають культуру трудового колективу. 12
Висновки 14
Література 15
Висновки
Колектив – це група людей, яка характеризується організованістю і психологічною згуртованістю при досягненні спільних цілей діяльності, зумовлених суспільне корисними мотивами. Трудовий колектив – це середовище, де проходить більша частина життя людини. Він повинен давати людині можливість для самореалізації, самовизначення, самоствердження, бути засобом емоційного захисту, задовольняти вищі потреби (прагнення, самоактуалізація). Важливою умовою успішної діяльності виробничого колективу є його стабільність. Управління трудовим колективом є процесом впливу на кожного його члена окремо і в цілому всієї групи. При управлінні колективом необхідно враховувати численні соціальні і психологічні процесі, які тривають у ньому.
Соціалізація, яка відбувається в межах трудового колективу є процесом пристосування індивіда чи групи до нормального проживання у даному соціальному середовищі. Вона відбувається у навчанні і вихованні, засобами яких передається суспільний досвід, знання, цінності та компетенція, норми, ролі і установки, зразки і моделі поведінки, властиві культурі певної організації. Важливим моментом соціалізації є формування вольових якостей, соціально-політичної позиції, життєвого досвіду. Соціалізація в трудовому колективі здійснюється як шляхом цілеспрямованих дій, так і під впливом практичної діяльності, спілкування.
Організаційна культура є наслідком соціалізації її членів. Вона виступає показником стану справ в колективі, його соціально-психологічного клімату, психологічної сумісності, спрацьованості та згуртованості.
Вступ
Колектив як об’єкт управління вже давно активно та цілеспрямовано досліджується психологічними науками і особливо – психологією управління. Актуальність прискіпливої уваги науки до вивчення психологічних основ групової діяльності людей викликана певним соціальним замовленням суспільства. Необхідність підвищення продуктивності праці, налагодження стосунків в трудових колективах, створення в них сприятливого соціально-психологічного клімату, розв’язання конфліктних ситуацій вимагає залучення саме наукових, систематизованих та емпірично перевірених знань. В умовах загостреної конкуренції, спаду економічних показників це стає значною допомогою в справі налагодження ефективних трудових відносин. Психологія здатна визначити психологічні властивості людини, межі її можливостей в здійсненні трудових операцій. Однак, особливе значення в психології управління набуває дослідження не окремих індивідів, а колективів – груп, які займаючись спільною трудовою діяльністю, вирішують конкретні виробничі завдання.
Дана робота присвячена висвітленню питань, які пов’язані з соціально-психологічними особливостями колективу як об’єкту управління, особливо визначенню сумісності працівників в організації. Крім того, значна увага буде приділена процесу соціалізації в групі, її впливу на організацію та індивіда в цілому. Не менш важливим вважається розкриття поняття „організаційна культура” та чинників, які її визначають.
Литература
Література
1. Герчикова И.Н. Менеджмент. – М., ЮНИТИ, 1997. – 504с.
2. Данюк В.М., Петюх В.М., Цимбалюк С.О., Крушельницька Я. В. Менеджмент персоналу: Навч. посібник. – К., КНЕУ, 2004. – 398 с.
3. Іпатов Е.Ф., Левківський К.М., Павловський В.В. Психологія управління в бізнесі: Навч. посіб. – К., НМЦВО, 2002. – 319 с.
4. Кнорринг В. И. Теория, практика и искусство управления. – М., НОРМА –ИНФРА•М, 2001. – 528 с.
5. Крысько В.Г. Социальная психология: словарь-справочник. – Минск, Харвест, – 688с.
6. Лукашевич М.П. Соціалізація: Підручник. – К., МАУП, 1998. – 210с.
7. Маковецький А. М. Західна соціологія та її найважливіші напрями і школи: Навч. посібник. – Чернівці, Рута, 2003. – 58с.
8. Мельник Л. П. Психологія управління: Курс лекцій. – К., МАУП, 2002. – 176 с.
9. Орбан-Лембрик Л.Е. Психологія управління: Навч. посіб. – Івано-Франківськ, Плай, 2001. – 695 с.
10. Осовська Г.В., Крушельницька О.В. Управління трудовими ресурсами. – К., Кондор, 2003. – 224 с.
11. Петрунин Ю.Ю., Борисов В.К. Этика бизнеса: Учеб. пособ. – М., Дело, 2004. – 400 с.
12. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. – Харків, Прапор, 2004. – 640с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Згуртованість та соціальний розвиток колективу
 • Роль психологічного клімату в колективах організацій
 • Психологічні особливості, типологія студентів і формування студентського колективу
 • Трудові колективи як самоуправляючі утворення
 • Соціально-психологічний клімат колективу: методи оцінювання та напрямки вдосконалення.
 • Педагогічні та соціально-психологічні аспекти в роботі менеджера з персоналом
 • Трудовий колектив як основний елемент внутрішнього середовища підприємства
 • Трудовий колектив як основний елемент внутрішнього середовища підприємства
 • РОБОТА З МОЛОДДЮ У ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИХ СЛУЖБ
 • Робота з молоддю у діяльності соціально-психологічних служб.
 • Менеджер - керівник трудового колективу
Cгенерировано за 0.090221 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...