Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Соціально-психологічні особливості колективу» (ID:33099)

| Размер: 19 кб. | Объем: 15 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Соціально-психологічні особливості колективу як об’єкту управління. 4
2. Психологічна сумісність працівників організації. 8
3. Сутність соціалізації та її вплив на індивіда та організацію в цілому. 10
4. Організаційна культура. Чинники, що визначають культуру трудового колективу. 12
Висновки 14
Література 15
Висновки
Колектив – це група людей, яка характеризується організованістю і психологічною згуртованістю при досягненні спільних цілей діяльності, зумовлених суспільне корисними мотивами. Трудовий колектив – це середовище, де проходить більша частина життя людини. Він повинен давати людині можливість для самореалізації, самовизначення, самоствердження, бути засобом емоційного захисту, задовольняти вищі потреби (прагнення, самоактуалізація). Важливою умовою успішної діяльності виробничого колективу є його стабільність. Управління трудовим колективом є процесом впливу на кожного його члена окремо і в цілому всієї групи. При управлінні колективом необхідно враховувати численні соціальні і психологічні процесі, які тривають у ньому.
Соціалізація, яка відбувається в межах трудового колективу є процесом пристосування індивіда чи групи до нормального проживання у даному соціальному середовищі. Вона відбувається у навчанні і вихованні, засобами яких передається суспільний досвід, знання, цінності та компетенція, норми, ролі і установки, зразки і моделі поведінки, властиві культурі певної організації. Важливим моментом соціалізації є формування вольових якостей, соціально-політичної позиції, життєвого досвіду. Соціалізація в трудовому колективі здійснюється як шляхом цілеспрямованих дій, так і під впливом практичної діяльності, спілкування.
Організаційна культура є наслідком соціалізації її членів. Вона виступає показником стану справ в колективі, його соціально-психологічного клімату, психологічної сумісності, спрацьованості та згуртованості.
Вступ
Колектив як об’єкт управління вже давно активно та цілеспрямовано досліджується психологічними науками і особливо – психологією управління. Актуальність прискіпливої уваги науки до вивчення психологічних основ групової діяльності людей викликана певним соціальним замовленням суспільства. Необхідність підвищення продуктивності праці, налагодження стосунків в трудових колективах, створення в них сприятливого соціально-психологічного клімату, розв’язання конфліктних ситуацій вимагає залучення саме наукових, систематизованих та емпірично перевірених знань. В умовах загостреної конкуренції, спаду економічних показників це стає значною допомогою в справі налагодження ефективних трудових відносин. Психологія здатна визначити психологічні властивості людини, межі її можливостей в здійсненні трудових операцій. Однак, особливе значення в психології управління набуває дослідження не окремих індивідів, а колективів – груп, які займаючись спільною трудовою діяльністю, вирішують конкретні виробничі завдання.
Дана робота присвячена висвітленню питань, які пов’язані з соціально-психологічними особливостями колективу як об’єкту управління, особливо визначенню сумісності працівників в організації. Крім того, значна увага буде приділена процесу соціалізації в групі, її впливу на організацію та індивіда в цілому. Не менш важливим вважається розкриття поняття „організаційна культура” та чинників, які її визначають.
Литература
Література
1. Герчикова И.Н. Менеджмент. – М., ЮНИТИ, 1997. – 504с.
2. Данюк В.М., Петюх В.М., Цимбалюк С.О., Крушельницька Я. В. Менеджмент персоналу: Навч. посібник. – К., КНЕУ, 2004. – 398 с.
3. Іпатов Е.Ф., Левківський К.М., Павловський В.В. Психологія управління в бізнесі: Навч. посіб. – К., НМЦВО, 2002. – 319 с.
4. Кнорринг В. И. Теория, практика и искусство управления. – М., НОРМА –ИНФРА•М, 2001. – 528 с.
5. Крысько В.Г. Социальная психология: словарь-справочник. – Минск, Харвест, – 688с.
6. Лукашевич М.П. Соціалізація: Підручник. – К., МАУП, 1998. – 210с.
7. Маковецький А. М. Західна соціологія та її найважливіші напрями і школи: Навч. посібник. – Чернівці, Рута, 2003. – 58с.
8. Мельник Л. П. Психологія управління: Курс лекцій. – К., МАУП, 2002. – 176 с.
9. Орбан-Лембрик Л.Е. Психологія управління: Навч. посіб. – Івано-Франківськ, Плай, 2001. – 695 с.
10. Осовська Г.В., Крушельницька О.В. Управління трудовими ресурсами. – К., Кондор, 2003. – 224 с.
11. Петрунин Ю.Ю., Борисов В.К. Этика бизнеса: Учеб. пособ. – М., Дело, 2004. – 400 с.
12. Шапар В Б. Психологічний тлумачний словник. – Харків, Прапор, 2004. – 640с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Згуртованість та соціальний розвиток колективу
 • Роль психологічного клімату в колективах організацій
 • Психологічні особливості, типологія студентів і формування студентського колективу
 • Трудові колективи як самоуправляючі утворення
 • Соціально-психологічний клімат колективу: методи оцінювання та напрямки вдосконалення.
 • Педагогічні та соціально-психологічні аспекти в роботі менеджера з персоналом
 • Трудовий колектив як основний елемент внутрішнього середовища підприємства
 • Трудовий колектив як основний елемент внутрішнього середовища підприємства
 • РОБОТА З МОЛОДДЮ У ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИХ СЛУЖБ
 • Робота з молоддю у діяльності соціально-психологічних служб.
 • Менеджер - керівник трудового колективу
Cгенерировано за 0.054158 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів