Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Особливості політичної системи України» (ID:33089)

| Размер: 23 кб. | Объем: 20 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ОСНОВНІ НАПРЯМИ, ОСОБЛИВОСТІ ТА ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ 4
2. ВПЛИВ КОНСТИТУЦІЙНИХ ЗМІН 2004 – 2006 рр. НА ПОЛІТИЧНУ СИСТЕМУ УКРАЇНИ 9
3. ПОЛІТИЧНА ОПОЗИЦІЯ ЯК ХАРАКТЕРНА ОЗНАКА ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ 15
Висновки 19
Література 20

Вступ
Політична сфера суспільства є однією з основних її сфер. Людина, знаходячись в соціальному середовищі, так чи інакше включається в політичні відносини, які відображають її ставлення до багатьох питань суспільного життя – економічного, соціального, культурного та ін., тим більш, якщо ці питання є для неї життєво важливими. Так відбувається залучення людини та в цілому соціальних спільнот до політики. Політична система формується в країні постійно, вона змінюється відповідно до потреб суспільства, а також рівня політичної свідомості мас.
Політична система України знаходиться в фазі активного становлення. Зміни які відбуваються у політичному житті нашої країни є динамічними, суперечливими, а часом бентежать суспільство елементами кризового, войовничого характеру. Особливо непередбачуваними характеризуються в Україні останні роки, які містять у собі активні процеси участі широких мас в політичному протистоянні, гострі конфлікти між суб’єктами політичної структури суспільства.
Політична система сучасної України, безперечно, має яскраві особливості, в порівнянні з усталеними конструкціями західних країн. Дослідження її ознак, властивостей та характеристик є нагальною потребою часу, необхідною умовою її подальшого формування та вдосконалення.
Висновки
Політичне життя суспільства регулюється його політичною системою. Її виникнення пов’язане з поділом суспільства на класи та з виникненням держави.
Політична система є складною, взаємозалежною, розгалуженою сукупністю різних політичних інститутів, соціально-політичних спільнот, форм взаємодій та взаємовідносин між ними, в яких реалізується політична влада. Водночас це стійка форма людських відносин, за допомогою якої приймаються й запроваджуються в життя владні рішення для даного суспільства й поширюються на всіх його членів. Вона взаємодіє з іншими підсистемами: економічною, соціальною, духовною, правовою тощо. Політична система тісно пов’язана з особливою формою діяльності людей – політикою.
Політична система України знаходиться в стані активного становлення та розвитку. Її характерними ознаками є боротьба та взаємовплив різних політичних принципів і поглядів: тих, що залишилися в спадщину від політичної системи СРСР, та тими, що беруть свій приклад з західних зразків політичного життя. Гострим питанням сучасного політичного життя нашої країни є боротьба за владу між представниками різних суб’єктів політичного процесу. Перемога когось з них буде остаточно вирішувати структуру та характерні ознаки політичної системи України.
З прийняттям нової редакції Конституції України розпочалися нові процеси формування політичної системи України, які пов’язані з переходом від президентсько-парламентської республіки до парламентсько-президентської .

Литература
Література
1. Конституція України (Нова редакція). – Закон України від 08.12.2004 N 2222-IV (2222-15) / Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 2005. – №2.
2. Баранівська Н.П., Верстюк В.Ф., Віднянський С.В. та ін. Україна: утвердження незалежної держави 1991-2001. / під ред. В.М.Литвина. – К., Альтернативи, 2001. – 704с.
3. Бебик В. М. Політологія для політика і громадянина. – К., МАУП, 2003. – 424с.
4. Борисюк В. И., Вайнштейн Г. И., Городецкая И. Е., Дилигенский Г. Г., Диманис М. Д. Политические институты на рубеже тысячелетий. ХХ в. - ХХІ века. – Дубна, Феникс Плюс, 2005. – 478с.
5. Гелей С.Д., Рутар С.М. Політологія. Навчальний посібн. – К., Знання, 1999. – 426с.
6. Жданов І. Влада і опозиція в Україні // Вісник політичної аналітики. – 2005. – №7. – С. 35-40
7. Кириченко М.Г. Основи політології. – К., Либідь, 1995. – 332 с.
8. Курас І. Ф., Рудич Ф. М., Балабан Р. В., Клинченко О. В., Кононенко Н. В. Політична система сучасної України: особливості становлення, тенденції розвитку. – К., Парламентське вид-во, 1998. – 350с.
9. Піча В.М., Хома Н.М. Політологія: Навч.посіб. – К., Каравела, 2002. – 339с.
10. Політологічний енциклопедичний словник. – К., Генеза, 1997. – 395с.
11. Чекаленко Л. Складний шлях перетворення України на парламентсько-президентську республіку. // Персонал. – 2006. – №8 . – С. 77-80.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Особливості політичної системи України
 • Типологія політичних систем
 • Особливості політичної системи України
 • Поняття політичної системи
 • Поняття політичної системи
 • Роль засобів масової інформації в процесі демократизації та розвитку політичної системи
 • Роль засобів масової інформації в процесі демократизації та розвитку політичної системи
 • Основні риси політичної системи України
 • Політична система України
 • Політична система суспільства.
 • Основи теорії політичної системи суспільства
Cгенерировано за 0.046857 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів