Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Активне довголіття» (ID:33068)

| Размер: 28 кб. | Объем: 17 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДОВГОЛІТТЯ 4
2. СУТНІСТЬ АКТИВНОГО ДОВГОЛІТТЯ 4
3. СУЧАСНІ СПОСОБИ ПРОДОВЖЕННЯ АКТИВНОГО ДОВГОЛІТТЯ 4
Висновки 4
Список використаної літератури 4Вступ
Довголіття – це проблема, яка здавна турбує людство. Напевно, з того часу, як з'явилася людина, розпочалися спроби пошуків подовження життя. На жаль, вік людського індивіда не безмежний. Природа відводить йому тільки певну кількість десятків років, яка з незначними відхиленнями є майже однаковою у всіх людей.
Філософія нашого існування полягає в тому, що у молодому віці ми не замислюємося над тим, яким коротким є наш вік, і тільки в старості з'ясовується, що є велика різниця скільки прожити років – 70, 80 або 90. Перше розуміння нетривалості свого життя на землі приходиться десь на сорокарічний – п’ятдесятирічний вік, коли починають турбувати перші серйозні хвороби. Саме на цей період приходиться пік боротьби людини за своє довголіття – здійснення активних мір з продовження життя, так зване "активне довголіття". Люди похилого віку розуміють, що простою відмовою від шкідливих звичок не можливо продовжити собі віку і використовують для цього, крім того, і більш радикальні міри – активні заходи з оздоровлення: гімнастику, лікувальні вправи, спеціальні дієти, прийом фітопрепаратів та ін.
Дослідження вчених показали, що якщо б такі зусилля для продовження життя людина почала прикладати ще в молодості, то це б надало значних можливостей для продовження свого віку в подальшому. Тому прийоми та методи активного довголіття є актуальними для всіх вікових груп людей і ознайомлення з ними надасть користі для розробки власних методик довголіття.


Висновки
Довголіттю людини сприяють різні чинники. Максимальна тривалість життя визначена нормами старіння, природженою схильністю, залежною від генів і зовнішніх екологічних чинників. До основних істотних чинників, які впливають на тривалість життя людини, відносять генетику, рівень охорони здоров'я, гігієну, дієту і якість їжі, рівень фізичної активності, спосіб життя, соціальне середовище. Середня тривалість життя в різних типах країн має відмінності. Звичайно довголіття досягається при здоровому способі життя і сприятливих умовах навколишнього середовища, достатньо розвиненому медичному обслугуванні.
Традиційними способами здійснення активного довголіття є збалансований режим праці і відпочинку, фізична культура, харчування (дієта), активність життя, її духовна наповненість, душевна гармонія, недопущення нервових перевантажень, попередження шкідливому впливу на організм токсичних речовин. Особливого значення при цьому набуває екологічний фактор. Знаходження людини в забрудненому природному середовищі значно знижує її захисні механізми, руйнує імунітет, спричиняє скорочення віку життя.
Сьогодні активне довголіття починає все більш орієнтуватися на східну практику та філософський досвід. Сучасна (традиційна) медична наука, як вважається, вичерпала себе в ході розв’язання проблеми довголіття. Східна медицина та оздоровча діяльність, на відміну від неї, пропонує зовнішньо більш привабливі та ефективні активні засоби продовження довголіття. При цьому вказується на невичерпний ресурс внутрішніх (психічних) сил індивіда, які засобами сучасної науки не досліджуються внаслідок неможливості підтвердження результатів пошуків емпіричним шляхом.
ЛитератураСписок використаної літератури
1. Амосов Н.М. Преодоление старости. – М. : Будь здоров, 1996. – 190с.
2. Брегг П. Нервова сила: як зробити її могутньою; Ваше волосся та ваше здоров'я. – К. : Культурологічне МП "Боривітер", 1995. – 89с.
3. Великий тлумачний словник сучасної української мови / Голов. ред. В.Т.Бусел. – К.: Ірпінь: ВТФ "Перун", 2005. – 1728 с.
4. Вольтер. Философские сочинения. – М. : Наука, 1996. – 560с.
5. Головко О.Ф., Плахтій П.Д., Головко В.О. Основи медичних знань: Навч. посібник. – Кам'янець-Подільський : Аксіома, 2006. – 292с.
6. Давидюк Г.М. Валеологія: Підручник. – Луцьк : Надстир'я, 1998. – 157с.
7. Дубровский В.И. Валеология. Здоровый образ жизни: Учебник. – М. : Флинта, 1999. – 560с.
8. Корнєєв О.В. Практика фен-шуй. Я привертаю здоров'я. – Донецьк : ТОВ ВКФ "БАО", 2005. – 288с.
9. Микулин А.А. Активное долголетие: моя система борьбы со старостью: популярный рассказ о полезных физиологических представлениях и фактах, которые каждый человек должен знать с юности и помнить всю жизнь. – Д. : АРТ-ПРЕСС, 2006. – 88с.
10. Хей Говард, Брегг Поль, Шелтон Герберт, Аткинс Роберт, Монтиньяк Мишель. Энциклопедия популярных диет. – М. : ООО "ИД "РИПОЛ классик", 2005. – 416с.
11. Червяк П.І. Медична енциклопедія. – К. : Видавничий центр "Просвіта", 2001. – 1024с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Потреби літніх людей медико-соціальній допомозі
  • Потреби літніх людей медико-соціальній допомозі
  • Психологічні прийоми ефективного спілкування
  • Психологічні прийоми ефективного спілкування
  • Психологічні прийоми ефективного спілкування
  • Основні принципи виборчого права в зарубіжних країнах. Активне і пасивне виборче право
  • Основні принципи виборчого права в зарубіжних країнах. Активне і пасивне виборче право
  • Контрольна робота з інформатики
  • Ґрунт - активне середовище живлення
  • Ґрунт - активне середовище живлення
Cгенерировано за 0.017135 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів