Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Література епохи Середньовіччя (поезія трубадурів)» (ID:33042)

| Размер: 18 кб. | Объем: 11 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. ПРОВАНСАЛЬСЬКА ЛІРИКА ЯК ОСНОВА ПОЕЗІЇ ТРУБАДУРІВ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ 4
2. ТРУБАДУРИ ТА ЇХ ТВОРЧІСТЬ 7
3. ЗАНЕПАД ТРУБАДУРСЬКОЇ ЛІРИКИ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ЗАХІДНОЄВРОПЕЙСЬКУ ЛІТЕРАТУРУ 10
Висновок 12
Література 13


Вступ
Після розпаду імперії Карла Великого південь Франції, який називався Провансом, став політично незалежним від північної Франції – домену французького короля. Тут із самого початку розвинулася з латині цілком самостійна провансальська мова. В ХІ столітті Прованс був економічно найбільш передовою областю Франції. Її міста мали незалежність та велику торгову значимість, подібну до багатих міст-держав північної Італії. Така обстановка сприяла розквіту лицарства, яке було доволі заможною та освіченою верствою населення краю.
У Провансі склався витончено-лицарський ідеал. Світська література, яка тут розвинулася, не була відображенням дійсності, а подавала ідеальні уявлення про людину. Основні жанри цього періоду – епос, лірика, романи. Значним чином розвинулася придворна література, спрямована за змістом проти церковного аскетизму. У них оспівувалися високі почуття, служіння Прекрасній Дамі, пригоди та подвиги лицарів. Першими куртуазними ліриками Європи були трубадури, провансальські поети-співці XI –XIII ст.
Висновок
Виникнення поезії трубадурів у ХІІ ст. в Західній Європі пов’язано з процесами протистояння впливу католицької церкви, яка займала на той час панівне становище в суспільстві та державному управлінні. З розвитком освіти активізувалося духовне життя, у містах і замках склалася своєрідна світська культура, яка почала відділятися від церковної. Вона, безумовно, не стала антицерковною, але водночас тенденція секуляризації призвела до народження трубадурства як певного виду церковної єресі.
Лірика трубадурів була віддзеркаленням прагнення людей до земних, а не "небесних" втіх. Вона отримала широке розповсюдження завдяки застосуванню у своїй творчості народних джерел. Народна поезія, яка підвергалася в лицарському середовищі корінній обробці, ставала вишуканими зразками придворної лірики. Творчість трубадурів тісно пов'язана передусім із весільними, обрядовими, хороводними піснями, що оброблялися відповідно до вимог куртуазної естетики.
Зародившись та розповсюдившись в багатьох верствах тогочасної Франції лірика трубадурів поступово розповсюдилась і на інші країни середньовічної Європи, залишив помітний слід в її культурі.
Занепад трубадурської лірики також пов’язаний з церковним протистоянням. Релігійні апологети того часу не могли миритися з поширенням ідеї не любові до Бога, а до "земної" любові та до земних втіх, що не вписувалося в канонічні теоретичні положення християнської релігії.


ЛитератураЛітература
1. Бахтин М.М. Лекции по истории зарубежной литературы: Античность. Средние века. – Саранськ, МДУ, 1999. – 212с.
2. Гофф Ж. Ле. Цивилизация средневекового Запада. – М., Текст, 1992. – 232с.
3. Гуревич Арон Я. Избранные труды: В 4. т. – М., Университетская книга, 1999. – Т. 2: Средневековый мир. – 560с.
4. Добиаш-Рождественская О.А. Эпоха крестовых походов. Запад в крестоносном движении: Общий очерк. – М., УРСС, 2003. – 118с.
5. Жан де Нострдам. Жизнеописания трубадуров. Жизнеописания древних и наиславнейших провансальских пиитов. – М., Наука, 1993. – 185с.
6. Кардини Ф. Истоки средневекового рыцарства. – М., 1987. – 216с.
7. Лекції з історії світової та вітчизняної культури / за ред. проф. А. Яртися та проф. В. Мельника. – Львів, Світ, 2005. – 568с.
8. Література західноєвропейського Середньовіччя. – Вінниця, Нова книга, 2003. 464 с.
9. Поэзия трубадуров. – СПб., Алетейя, 1995. – 237с.
10. Раннее Средневековье и Возрождение: учебник / В.Жирмунский (заг. ред.). – М., ГУПИМП, 1959. – 561 с.
11. Хейзинга Йохан. Homo Ludens: Статьи по истории культуры. – М., Прогресс, 1997. – 416с.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
  • Культура лицарства
  • Основні риси політичної думки епохи Середньовіччя
  • ЕПОС СТАРОДАВНЬОГО СВІТУ
  • Зародження бухгалтерського обліку й контролю в країнах Древнього Сходу, Греції та Римі
  • Природознавство і натурфілософія епохи Відродження
  • Ментальність середньовічної культури
  • Символіка числа 9 у творі Данте Нове життя
  • Соціально-політична думка Старого світу
  • Еволюція реклами
  • Театр як моделювання життя його формула, завдання, історичний розвиток та жанри
Cгенерировано за 0.113900 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів