Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

загрузка...

Тема: «Стародавняя українська культура» (ID:33039)

| Размер: 20 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Культура дохристиянської Русі. 4
2. Вплив християнства на культуру Київської Русі. 6
3. Культура Галицько-Волинського князівства. 11
Література 15


Вступ
Українська культура має давні та глибокі коріння. Однак, говорячи про стародавню культуру України, неодмінно натикаєшся на проблеми, які полягають у визначенні її точних меж та періодизації. З приводу цього в працях істориків і культурологів немає єдиної думки: кожен трактує по-своєму, коли почалася стародавня культура і коли вона закінчилася. Тому взагалі розвиток культури України науковці пов’язують, як правило, з існуванням певних типів державних утворень, що існували на українській території – Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, козацької держави, Гетьманщини, державних утворень під час визвольних змагань 1917 – 1920 рр., сучасної Української держави.
Виходячи з цього, можна вважати, що часові рамки стародавньої української культури будуть знаходитися в межах від перших державно-племінних об’єднань слов’янських племен на території України до входження України до складу Польщі, коли розпочався масовий та всеосяжний вплив польської культури на українську. Тому в цій роботі основна увага буде приділена культурі Київської Русі та Галицько-Волинської держави.
Висновки
Стародавня українська культура відноситься до початкового етапу формування як української нації, так і української держави. Культурні процеси супроводжували об’єднання східнослов’янських племен, поступового їх зближення та утворення на цій основі першої давньоукраїнської держави Київська Русь.
Рівень розвитку мистецтва, науки, ремесел в цей час свідчить, що українські землі в своєму культурному розвитку не відставали від країн Західної Європи, а знаходилися на рівні з ними. Значного суспільного і культурного розвитку отримала Київська Русь після прийняття у 988 році християнства.
Найпомітнішою характеристикою стародавньої української культури було те, що її формування відбувалося на базі інтеграційних процесів різних культур. В релігії це – синтез християнської релігії з давніми культовими обрядами місцевих племен. В області мистецтва та ремесел – поєднання вмінь українських майстрів з досвідом фахівців з інших країн. Особливий зв’язок в цьому плані Київська Русь мала з Візантією. Звідти до нас прийшла релігія, писемність, архітектурне мистецтво, іконопис, грецька філософія.
Зовнішні вороги України припинили існування Київської Русі, однак українська культура не щезла, а збереглася в досягненнях Галицько-Волинського князівства – її політичного та культурного спадкоємця.

Литература
Література
1. Абрамович С.Д., Чікарьова М.Ю. Світова та українська культура: Навч. посібн. – Львів, Світ, 2004. – 344с.
2. Візантійські джерела мистецтва Київської Русі (Копії монументального живопису І, ХІ-ХІІ ст. з пам'яток архітектури): Виставка / Фонд Грецької Культури. Одеський філіал; Національний заповідник "Софія Київська" / І.Ф. Тоцька (упоряд.), Р.В. Фурман (упоряд.). – О., 1997.
3. Галичина та Волинь у добу середньовіччя: До 800-річчя з дня народження Данила Галицького [Збірник матеріалів конференції] / Я Ісаєвич (відп.ред.). – Л., 2001. – 251с.
4. Греченко В.А., Чорний І.В., Кушнерук В.А., Режко В.А. Історія світової та української культури. – К., Літера, 2000. – 463с.
5. Грушевський М.С. Історія України-Руси: В 11 т. – К., Наукова думка, 1991. – Т. 2 : XI-XIII вік. – 633с.
6. Давня українська література періоду Київської Русі / О. Грищенко (упоряд.). – К., ВПЦ "Київський ун-т", 2002. – 80с.
7. Закович М.М. Українська та зарубіжна культура: Навч. посіб. – К., Знання, 2000. – С.595-609.
8. Пеняк П.С. Ремесло Київської Русі: структура і організація / НАН України; Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича. – Ужгород, 1998. – 137 с.
9. Подольська Є.А., Лихвар В.Д. Культурологія. – Харків, Видавництво НФаУ, 2003. – 247с.
10. Русанівський В.М. Культура українського народу: Навч. посіб. – К., Либідь, 1994. – С.213-266.
11. Тюрменко І.І., Горбула О.Д. Культурологія: Навч. посібн. – К., ЦУЛ, 2004. – C.330-348.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Конспект з культурології
 • Основи теорії культури
 • Українська культура ХХ століття
 • Відродження української культури
 • Зарубіжна культура епохи Просвітництва
 • Контрольна з культури
 • Культурні універсалії та їх застосування в методології культурологічного пізнання
 • Культура як спосіб пристосування людини до навколишнього середовища
 • Історія розвитку Української культури
 • Вплив християнства на формування культури Середньовіччя
 • Тоталітарний режим і українська культура. Втрати і надбання
Cгенерировано за 0.028314 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів

загрузка...