Меню

Реклама

TOP реферати

Від партнерів

Цікаве

Тема: «Стародавняя українська культура» (ID:33039)

| Размер: 20 кб. | Объем: 12 стр. | Стоимость: бесплатно | Добавлена: 28.03.2010 | Код продавца: 0 |
СодержаниеВступ 3
1. Культура дохристиянської Русі. 4
2. Вплив християнства на культуру Київської Русі. 6
3. Культура Галицько-Волинського князівства. 11
Література 15


Вступ
Українська культура має давні та глибокі коріння. Однак, говорячи про стародавню культуру України, неодмінно натикаєшся на проблеми, які полягають у визначенні її точних меж та періодизації. З приводу цього в працях істориків і культурологів немає єдиної думки: кожен трактує по-своєму, коли почалася стародавня культура і коли вона закінчилася. Тому взагалі розвиток культури України науковці пов’язують, як правило, з існуванням певних типів державних утворень, що існували на українській території – Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, козацької держави, Гетьманщини, державних утворень під час визвольних змагань 1917 – 1920 рр., сучасної Української держави.
Виходячи з цього, можна вважати, що часові рамки стародавньої української культури будуть знаходитися в межах від перших державно-племінних об’єднань слов’янських племен на території України до входження України до складу Польщі, коли розпочався масовий та всеосяжний вплив польської культури на українську. Тому в цій роботі основна увага буде приділена культурі Київської Русі та Галицько-Волинської держави.
Висновки
Стародавня українська культура відноситься до початкового етапу формування як української нації, так і української держави. Культурні процеси супроводжували об’єднання східнослов’янських племен, поступового їх зближення та утворення на цій основі першої давньоукраїнської держави Київська Русь.
Рівень розвитку мистецтва, науки, ремесел в цей час свідчить, що українські землі в своєму культурному розвитку не відставали від країн Західної Європи, а знаходилися на рівні з ними. Значного суспільного і культурного розвитку отримала Київська Русь після прийняття у 988 році християнства.
Найпомітнішою характеристикою стародавньої української культури було те, що її формування відбувалося на базі інтеграційних процесів різних культур. В релігії це – синтез християнської релігії з давніми культовими обрядами місцевих племен. В області мистецтва та ремесел – поєднання вмінь українських майстрів з досвідом фахівців з інших країн. Особливий зв’язок в цьому плані Київська Русь мала з Візантією. Звідти до нас прийшла релігія, писемність, архітектурне мистецтво, іконопис, грецька філософія.
Зовнішні вороги України припинили існування Київської Русі, однак українська культура не щезла, а збереглася в досягненнях Галицько-Волинського князівства – її політичного та культурного спадкоємця.

Литература
Література
1. Абрамович С.Д., Чікарьова М.Ю. Світова та українська культура: Навч. посібн. – Львів, Світ, 2004. – 344с.
2. Візантійські джерела мистецтва Київської Русі (Копії монументального живопису І, ХІ-ХІІ ст. з пам'яток архітектури): Виставка / Фонд Грецької Культури. Одеський філіал; Національний заповідник "Софія Київська" / І.Ф. Тоцька (упоряд.), Р.В. Фурман (упоряд.). – О., 1997.
3. Галичина та Волинь у добу середньовіччя: До 800-річчя з дня народження Данила Галицького [Збірник матеріалів конференції] / Я Ісаєвич (відп.ред.). – Л., 2001. – 251с.
4. Греченко В.А., Чорний І.В., Кушнерук В.А., Режко В.А. Історія світової та української культури. – К., Літера, 2000. – 463с.
5. Грушевський М.С. Історія України-Руси: В 11 т. – К., Наукова думка, 1991. – Т. 2 : XI-XIII вік. – 633с.
6. Давня українська література періоду Київської Русі / О. Грищенко (упоряд.). – К., ВПЦ "Київський ун-т", 2002. – 80с.
7. Закович М.М. Українська та зарубіжна культура: Навч. посіб. – К., Знання, 2000. – С.595-609.
8. Пеняк П.С. Ремесло Київської Русі: структура і організація / НАН України; Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича. – Ужгород, 1998. – 137 с.
9. Подольська Є.А., Лихвар В.Д. Культурологія. – Харків, Видавництво НФаУ, 2003. – 247с.
10. Русанівський В.М. Культура українського народу: Навч. посіб. – К., Либідь, 1994. – С.213-266.
11. Тюрменко І.І., Горбула О.Д. Культурологія: Навч. посібн. – К., ЦУЛ, 2004. – C.330-348.
Просмотр
ПросмотрПросмотреть с сайта...
Скачивание
СкачатьСкачать работу в архиве..
Рекомендуємо також переглянути наступні реферати та курсові роботи:
 • Конспект з культурології
 • Основи теорії культури
 • Українська культура ХХ століття
 • Відродження української культури
 • Зарубіжна культура епохи Просвітництва
 • Контрольна з культури
 • Культурні універсалії та їх застосування в методології культурологічного пізнання
 • Культура як спосіб пристосування людини до навколишнього середовища
 • Історія розвитку Української культури
 • Вплив християнства на формування культури Середньовіччя
 • Тоталітарний режим і українська культура. Втрати і надбання
Cгенерировано за 0.054755 секунд

Наша колекція рефератів містить понад 60 тис. учбових матеріалів! На сайті «Рефсмаркет» Ви можете скористатись системою пошуку готових робіт, або отримати допомогу з підготовки нового реферату практично з будь-якого предмету.

Нам вдячні мільйони студентів ВУЗів України, Росії та країн СНД. Ми не потребуємо зайвої реклами, наша репутація та популярність говорять за себе.

Замовити реферат

Оновлення

Реклама

Від партнерів